Taaskasutus on tänaseks teema, mis vist küll iga eestimaalase teadvusesse on jõudnud. Olgu selle väljundiks siis vanast tüllkardinast puuviljakotikeste õmblemine või hoopiski vana puidu väärindamine sellele uut elu andes.

Aga on ka inimesi, kes taaskasutusega niisuguseid imesid suudavad korda saata, et neid on täiesti kohane ka teistele vaatamiseks välja panna. Just selline tore näitus on praegu avatud Pärnus Uue Kunsti Muuseumis.

Eksponaate on näitusel seinast seina ja uue elu on saanud nii vanad mööblitükid, elektroonikajupid, tekstiiliribad, keraamikakillud kui ka kõiksugu muud ootamatud esemed. Muu hulgas ka päris prügikastist pärit prügi, mis kullalehtedega kaetult Piret Ellamaa eksponaadis erinevate inimeste elust aimu annab, sealjuures valusalt hinge kriipides. Väga kaunid ehted on autotulede tükkidest kokku pannud Jaan Pärn, kellele sekundeerib Ain Toim elektroonikakomponentidest ja muudest pisividinatest loodud ehetega.

Kristiina Tikke Tuura töö. Foto autor Sigrid Kalle-Vainola

Elegantseid seinapannoosid esindavad Kalamaja Mosaiigistuudio taiesed, mis on oskuslikult kokku sobitatud keraamikakildudest ja riisiteradest. Kõige suurem, värvikirevam ja rabavam ese on aga soomlanna Kristiina Tikke Tuura Helsingi disaininädala raames koolilastega ühistöös valminud „Hiiglase latern”. Seda lihtsalt peab nägema! Ja siis juba ise lugema, millest see valmistatud on. Ja üle kontrollima, sest ega muidu ei usuks.

Näitusel on lisaks äramainitutele veel väga paljude taaskasutuskunstnike töid, mis kõik omal moel huvitavad ja ootamatud on, nii et tuleb minna oma silmaga kaema.

Selle mitmekülgse ja mõtlemapaneva näituse raames on võimalus osaleda ka erinevates töötubades. Täpsemat infot saab siit: http://kultuur.info/syndmus/vii-taaskasutusteemaline-kunstinaitus-anna-uus-elu-ja-tootoad-uue-kunsti-muuseumis/

Näitus on avatud 2. juunini, iga päev kl 9–19.

Päisefotol Kalamaja Mosaiigistuudio töö. Foto autor Sigrid Kalle-Vainola