Novembris astub ERSO oma tavapärasest keskkonnast välja ning annab nädala jooksul erinevate koosseisudega 100 kontserti üle Eesti. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva-aasta lõppu planeeritud kontsertreisil esinetakse taas saalides, kuhu ERSO ei ole juba pikka aega jõudnud, ning külastatakse ka orkestri jaoks täiesti uusi kontserdipaiku. Järgnevalt anname mõned soovitused, milliseid neist kontsertidest tasuks kindlasti külastada.

ERSO barokkorkestri kontsert

Rakvere Teatris 18. novembril kell 19.00
Põlva kultuuri- ja huvikeskuses 22. novembril kell 19.00

Kavas Johann Sebastian Bachi, Arcangelo Corelli, Carl Philipp Emanuel Bachi ja Heinrich Ignaz Franz Biberi looming. Barokkmuusikale pühendatud kontserdi solist on ERSO fagotirühma kontsertmeister Peeter Sarapuu, kes on solisti, kammermuusiku, orkestrandi ja pedagoogina tegutsedes olnud suurema osa oma interpreedikarjäärist seotud ERSOga.

Kontserdid Lahemaa mõisates

Palmse mõisas 18. novembril kell 12.00
Vihula mõisas 18. novembril kell 13.30

Palmse mõisas esineb ERSO puhkpillikvintett. Kavas on Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri, Kaido Sussi, Cyrillus Kreegi ja Pärt Uusbergi teosed.
Kvinteti koosseisu kuuluvad Linda Vood (flööt), Aleksander Hännikäinen (oboe), Meelis Vind (klarnet), Kaido Suss (fagott) ja Ye Pan (metsasarv).

Vihula mõisas esineb ERSO keelpilliorester. Kavas on Pjotr Tšaikovski muusika.
Orkestri koosseisu kuuluvad ERSO keelpilliorkester, solistid Arvo Leibur (viiul) ja Johanna Marie Kork (viiul), dirigeerib Arvo Leibur.

ERSO päevased kontserdid Narvas

Narva kunstiresidentuuris 18. novembril kell 14.00
TÜ Narva kolledžis 18. novembril kell 16.00

Narva kunstiresidentuuris toimub kontsert “Toonnoot”. Esinevad Vambola Krigul (helid) ja Ülle Marks (visuaalid).
TÜ Narva kolledžis astub üles ERSO puhkpillikvintett.

Interdistsiplinaarne kontsert “Toonnoot”

Eesti Kunstiakadeemias 19. novembril kell 17.00

Vambola Krigul – helid
Ülle Marks – visuaalid

“Toonnoot” ei ole kontsert ega näitus – “Toonnoot” on kahe kunstiliigi kohtumine, kus jooned tahavad saada kuuldavaks ja helid nähtavaks. Siin ja praegu. Kel silmad – see kuulgu, kel kõrvad – see nähku.

Lastele suunatud hariduskontserdid “Kasvan koos muusikaga”

Estonia kontserdisaalis
19. novembril kell 10.00
19. novembril kell 12.00
21. novembril kell 10.00
21. novembril kell 12.00

Taas oodatakse Estonia kontserdisaali pisikesi muusikasõpru, et koos avastada põnevat orkestrimuusikamaailma. Eelkõige on oodatud kõik muusika-aastal (2015) sündinud lapsed, kuid loomulikult ka kõik eelkooliealised lapsed koos perede ja sõpradega. See on kontsert, kus emad-isad ei pea nõudma lapselt sajaprotsendilist vaikust, kuid iga aastaga peaks astuma väikese sammukese edasi teadliku muusikakuulamise suunas.

Kavas Edvard Griegi, Arvo Pärdi ja Miina Härma looming. Kontserti juhib Peeter Veltmann.

Heategevuslik kontsert “Muinaslugu muusikas”

Audi esinduses Kuresaares (Tallinna 61a) 20. novembril kell 19.00

Lavale astuvad kaks Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri muusikutest koosnevat ansamblit: tšellokvartett C-MiMM koosseisus Katrin Oja, Maris Vallsalu, Riina Erin ja Silvia Ilves ning klarnetikvintett koosseisus Soo-Young Lee (klarnet), Kaido Välja (I viiul), Marlis Timpmann (II viiul), Kristiina Välja (vioola) ja Margus Uus (tšello).

Rohkem kontserdiinfot leiate siit:
http://kultuur.info/syndmus/erso-muusikute-100-kontserti-eestile/
https://100kontserti.erso.ee/kava/

Foto: Krõõt Tarkmeel