Panime taaskord kokku nimekirja sündmustest, mis meie hinnangul vääriksid kindlasti külastamist. Kõigile midagi.

Toni Erdmann
27.02.
Tartu Elektriteater

Tartu Elektriteatris on võimalik vaadata parima võõrkeelse filmi Oscari nominenti “Toni Erdmanni”. Film osales eelmisel aastal ka Cannes’i festivali võistlusprogrammis, kus võitis FIPRESCI auhinna ning kriitikute preemia.

Vaatlusõhtu: Kuu, Veenus, Marss

28.02., 1.03.
Tartu Tähetorn

Veebruari vaatlused toimuvad selge ilma korral teisipäeviti ja kolmapäeviti kella 17.30–19.00. Vaadeldakse Kuud, Veenust ja Marssi, olenevalt sellest, mida parasjagu näha on.

Maitsev Tartu 2017
…–28.02
Tartu

Veel viimaseid päevi on võimalik külastada valitud Tartu restorane ning nautida uusi toiduelamusi pakkuvat ja sõbraliku hinnaga kolmekäigulist erimenüüd.

Liisa Kruusmägi näitus “Neetud!”
… –11.03.
Vaal Galerii

Liisa Kruusmägi teosed kujutavad stseene igapäevaelust. Need on värviküllased ja detailirohked, kutsudes vaatajat end lähemalt uurima ning mõtisklema kujutatud inimeste eluolu üle. Samas tekib neis maalides veider nihestatus naivistliku, värviküllase kujutluslaadi ja teemavalikust tuleneva kõhedustunde vahel.

Audiovisuaalne näitus “DA7A”
22.02.–11.03.
Galerii Noorus

Tartu Kõrgema Kunstikooli meediadisaini osakonna IV kursuse tudengid avasid möödunud nädalal galeriis Noorus audiovisuaalse näituse “DA7A”, kus seitse lõpukursuse tudengit on kokku kogunud viimase nelja aasta jooksul osakonnas valminud audiovisuaalsed, liikuvad pildid.

Muumiakamber
…–9.02.2018
Tartu Ülikooli Kunstimuuseum

Tartu Ülikooli kunstimuuseumis on külastajatele uue püsinäitusena avatud muumiakamber – koht, mis jutustab lugusid ja viib seiklustele vanasse Egiptusesse.

Praktiline Eesti ajalugu
28.02., 1.03., 2.03., 3.03.
Tartu Uus Teater

See on kahevaatuseline muusikaline teraapia, praktiline ekskursioon eestlaseks söömisesse, eestlaseks rääkimisse ja eestlaseks laulmisesse – läbi kulinaaria, kaljujooniste ja Kukerpillide laulude.

Sangarid
27.02.–5.03.
Paide Kultuurikeskus

Populaarne komöödiafilm “Sangarid” jõuab ka väiksematesse Eesti linnadesse. Algaval nädalal on võimalik filmi näha näiteks Paide Kultuurikeskuses.

Ragga Gröndal & Gudmundur Pétursson  (Island) / Talvejazz 2017
1.03., 3.03., 4.03.
Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja, Haapsalu Kultuurikeskus, Kumu auditoorium

Islandi lauljatar Ragga Gröndal on tuntud oma unikaalse käekirja poolest, mis põimib ühte folgi ja popi. Ta laulab enamasti islandi keeles, tehes seda varjundirikkalt ja ekspressiivselt.

Uute koreograafide sari “PREMIERE’17”
1.03., 2.03., 7.03.
Sõltumatu Tantsu Lava, Tartu Uus Teater

“PREMIERE” on Sõltumatu Tantsu Lava sari koreograafidebüüdiks, kuhu igal aastal valitakse kaks koreograafi, kes toovad oma esimese tantsulavastuse suure publiku ette. Sel aastal jõuavad publikuni Keity Pooki ja Sigrid Savi debüütlavastused “Sünaps” ja “Imagine There’s A Fish”.

Eesti Ajaloomuuseumi teemaõhtu “Sõnaline meelelahutus keskajal”
2.03.
Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone

Eesti Ajaloomuuseum kutsub neljapäeval, 2. märtsil kell 18.00 Suurgildi hoonesse teemaõhtule, mis kõneleb keskaegsest sõnalisest meelelahutusest.

Vestlusõhtu: Indrek Koff ja Ulla Saar
2.03.
Raamatupood Puänt

Puändile tulevad külla kirjanik Indrek Koff ja illustraator Ulla Saar, kelle koostöös on valminud kaks raamatut – “Ilusti” ja “Ma elan hästi”. Vestlust viib läbi kunstiteaduse magistrant Anneliis Lepp, kelle uurimisteema on lastekirjanduse illustratsioonid.

Laste ja noorte muusikafestival “Muusikamoos”
3.–12.03.
Pärnu

Juba 2003. aastast toimuv festival “Muusikamoos” jätkab valitud rada: erinevate stiilide ja žanrite tutvustamine, kontserdielamuste saamine proffidelt ja musitseerimisvõimaluste pakkumine noortele.

Rahvusvaheline seminar sürrealismi problemaatikast
3.03.
KUMU

Seoses Kumu kunstimuuseumi näitusega “Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad. Ülo Sooster, Juri Sobolev, Tõnis Vint, Raul Meel” korraldavad Kumu ja Eesti Kunstiakadeemia Kunstiteaduse ja Visuaalkultuuri Instituut koostöös seminari, mis on pühendatud sürrealismi ja abstraktse kunsti mõjudele 1950.–1970. aastate nõukogude mitteametlikus kunstis.

Keskaegne vastlakarneval
3.03.
Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone

Reedel, 3. märtsil kella 18.00–20.00 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones keskaegne vastlakarneval. Keskajal vastlapäeval mäest alla ei kelgutatud ja kukleid ei söödud, küll aga mängiti, tantsiti, võisteldi ning mekiti head ja paremat. See oli viimane pidupäev enne suurt paastu, mil võis lõbutseda ja valimatult süüa-juua.

Tasuta filmiprogramm “#naistEST” Artises
4.–7.03.
Kino Artis

Prantsuse Instituut toetab naiste õiguseid ja näitab 4.–7. märtsini kinos Artis lugusid väga erilistest naistest. Filmiprogramm “#naistEST” on tasuta. Kui armastate kino ja prantsuse keelt, siis minge vaatama ka teisi frankofooniakuul linastuvaid prantsuse filme!

X rahvusvaheline noorte kammermuusika konkurss-festival
4.–5.03.
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal

Nädalavahetusel muutub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal noorte kammermuusikute festivalipaigaks – just siis leiab juba kümnendat korda aset rahvusvaheline kammermuusika konkurss-festival “In Corpore!”. See on ainulaadne võimalus kuulata koos musitseerimas meie lähiriikide andekaid noori interpreete.

Ameerika kultusfilmide festival “Freedom Fries”
2.–5.03.
Kino Sõprus

Ameerika kultusfilmide festival “Freedom Fries” on pühendunud Ameerika alternatiiv- ja eksperimentaalkinole – oma koha programmis leiavad nii filmikunsti klassika kui ka avangardne videokunst. Seekordse festivali fookuses on New York – linn, mille maagiat on raske sõnadesse panna. Filmikunst teeb aga selle maagia meile käegakatsutavaks.