Jätkame kultuur.info toimetuse koostatud nädalasoovitustega. Soovituste hulgast leiab nii teatrit, muusikat, tantsu kui ka kunsti. Kõigile midagi.

Kultuur.info Facebookis toimub teisipäevani Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontserdi “Les Angélus” piletiloos!

Mis: Esietendub “Võõrana põhjala kõrbes” teatrilt Must Kast
Kus: Genialistide Klubis
Millal: 15.02–06.03

“Võõrana põhjala kõrbes” on pseudopärimuslik kaemus, mis vaatleb Eesti kultuuri arhetüüpe ning isikustatud looduse ja inimeste vahelisi suhteid maagilise realismi võtmes. Peategelasest eksootiline kaunitar on pärit kaugelt ja jõuab oma teekonnal Eesti sohu, kuhu ta asjaolude sunnil pidama jääb ning peab hakkama saama nii soo kui ka kohalike inimestega.

Mis: Loominguline umbsõlm: “Amy” erilinastus ja vestlus
Kus: Kinos Artis
Millal: 16.02

Teisipäeval, 16. veebruaril kell 18.30 näitab kino Artis veel korra populaarset dokumentaali andekast džässlauljast Amy Winehouse’ist – mitmekümnele filmiauhinnale nomineeritud ja mitu auhinda võitnud eluloofilmi “Amy”.

Pärast filmi mõtisklevad muusik Robin Juhkental, filmitoimetaja Tristan Priimägi ja psühholoog Kärt Lust-Paal sõltuvuse ja sõltuvusainete kujutamise teemadel loomeinimeste elus.

Mis: KUMU sünnipäev
Kus: Kumu kunstimuuseumis
Millal: 17.02 

Muuseumi sünnipäeval, 17. veebruaril avaneb Kumus uus 4. korruse püsiekspositsioon “Konfliktid ja kohandumised. Nõukogude aja Eesti kunst (1940–1991)”, mis kõiki sünnipäevalisi külastama ootab. Toimuvad kuraatorite juhitud ringkäigud ning noortele mõeldud muuseumitunnis loetakse muinasjuttu ja tehakse käsitööd.

Mis: Orit Gati avatud loeng “Mis tundub nagu ajastu vaim, võib olla ärevus”
Kus: Eesti Teaduste Akadeemias
Millal: 17.02

17. veebruaril kell 18.00 peab tunnustatud kunstikriitik ja mitmete mainekate väljaannete toimetaja Orit Gat Teaduste Akadeemia saalis avaliku loengu “If it looks like zeitgeist, it might be anxiety” (“Mis tundub nagu ajastu vaim, võib olla ärevus”).

Mis: Näitus “Kuldse peaga nõel”
Kus: E. Vilde Muuseumis
Millal: 17.02–14.05

Näitusel eksponeeritakse Kilvetite perekonnale (erakollektsioon) kuuluvaid käsitööna valmistatud rõivaid ja tekstiile. 1910.–1950. aastatel valminud kollektsioon annab ilmeka ülevaate Eesti kodukultuuri arenguloost läbi ühe perekonna naiste loo.

Mis: Marten Kuningas & Miljardid “Praktiline mees” unplugged + Mick Pedaja 
Kus: Von Krahlis, Genialistide Klubis
Millal: 17.02 ja 18.02

Sel veebruaril möödub kaks aastat sellest, mil Marten Kuningas esimest korda Miljardid kokku kutsus, et salvestada oma teine sooloalbum “Praktiline mees”. Tähistamaks seda verstaposti annab Marten koos oma bändiga “Praktilise mehe” akustilise kontserdi.

Enne Miljardeid astub üles Mick Pedaja.

Mis: Tantsulavastus “HTK”
Kus: TLÜ teatris Stella Ursa hoone II korruse peegelsaalis, Teater Endla Küünis, Rakvere Teatris
Millal: 18.02, 19.02, 20.02, 22.02, 16.03 

Fine5-i tantsulavastus “HTK” on loodud J. S. Bachi “Hästitempereeritud klaviiri” (1722) esimese osa muusikale. Lavastatud on esimesed 24 prelüüdi ja fuugat, mille väliselt rangesse muusikavormi peidetud tundlikult küsivas inimlikus sisus näevad koreograafid Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik võimalusi uute seoste loomiseks kahe kunsti – tantsu ja muusika – vahel.

Sirp, 30.10.2015: “”Hästi treenitud klaviir” on vormipuhtuselt nauditav ja seejuures helget meeleolu loov tantsulavastus, kus ka publikult eeldatakse huumorimeelt ja jäetakse ruumi irooniale.”

Mis: Kontserdisari “Vitraažid”: Les Angélus
Kus: Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, Mustpeade Majas
Millal: 19.02, 20.02

Eesti Filharmoonia Kammerkoori sarja “Vitraažid” III kontsert. Kontserdisarja kolmandal kontserdil “Les Angélus” tuuakse kuulajani crème de la crème prantsuse koorimuusikast. Hõrk valik 19. ja 20. sajandi prantsuse kooriklassikast annab põgusa ülevaate selle kultuuri elegantsist ja suurusest. Impressioonid, kaunis koloriit ja sensuaalne, rikkalik kõla, mis vaid prantsuse muusikale omane, kirjeldab armastuse võlu ja valu.

Mis: Tartu plaadi- ja raamatulaat
Kus: Raamatupoes Utoopia
Millal: 20.02

Kas sul on kodus mõni raamat või album, mis ainult tolmu kogub? Või äkki ootavad kokku köitmist luuletused või koomiksid? Või tegid just uue miksteibi? Paki need sisse ja osale Utoopia laadal!

Mis: Tribute to Marju Kuut – Laura Remmel ja Bänd
Kus: Viljandi Pärimusmuusika aidas
Millal: 20.02

Austuskontsert “džässikuningannale” – lauljale, laulukirjutajale, arranžeerijale, produtsendile ja muusikule Marju Marynel Kuudile, kel veebruaris väärikas juubel.

Solistina laval võluv ja vikerkaarehäälne Laura Remmel, kõlavad Marju Kuudi tuntud laulud läbi aegade.