Algaval nädalal toimub taas Tallinn Music Week, mis koos oma kõrvalfestivalidega on saavutamas üha suuremaid mõõtmeid. Lisaks mitmekülgsele muusikaprogrammile toimub ka kunsti-, disaini-, juttude- ning linnaprogramm. Panime toimetusega kokku nimekirja omapoolsetest soovitustest.

Muusikafestival

Neljapäev, 31.03

TMW avapidu / Kultuurikatlas

Tallinn Music Week saab uhke avalöögi kultuurikatlas, kus kolmes saalis astuvad üles 12 erinevat muusikalist kooslust. Põhiline fookus on ehk kaasaegsel elektroonilise suunitlusega muusikal. Programmist võib esile tuua Soome bändi K-X-P, Manchesteri postpungi bändi The Membranesi kontserdi koos eestimaise kammerkooriga Sireen ning Austria džässisugemetega elektroonilise muusika koosluse Black Lotus Experiment.

Reede, 01.04

Jazzkaar & Eesti Jazziliit esitlevad: jazzi lava / Vabal Laval

Kahel laval astub ühel õhtul üles Eesti džässmuusika paremik. Mahedate vokaalidegaga MiaMee, alternatiivsemat džässmuusikat viljelevad Ingrid Lukas ning Maria Faust, armastatud lauljannad Kadri Voorand ja Sofia Rubina.

Üle Heli ja Fatcat Records esitlevad / Mustpeade Majas

Varemgi TMW raames kohalike korraldajate toel oma artistide valikut esitlenud briti plaadileibel FatCat ühendab sel korral jõud meie Üle Heli festivaliga. Nüüdismuusikat, avangardi ja folki ühendava õhtu jooksul on võimalik kuulda palju omanäolist ning põnevat heli. Välja võib tuua kohalikke esinejaid, nagu ekke, Machineries of Joy, Maarja Nuut ning Silver Sepp. Välisesinejatest võib välja tuua apokalüptilis-eksperimentaalse folgi kultusgrupi The Revolutionary Army of the Infant Jesus Inglismaalt ning Iisraeli avangardkollektiivi Tatran.

Laupäev, 02.04

Estonian Funk Embassy esitleb / Erinevate Tubade Klubis

Erinevate Tubade Klubisse on kokku koondunud palju põnevat funk-muusikat. Lisaks kodumaistele Estrada Orchestrale ning üha suuremat populaarsust nautivale Lexsoul Dancemachine’ile astuvad üles külalised Lätist, Venemaalt, Taanist ja Soomest. Tantsulist muusikat ning häid emotsioone kogu õhtuks.

Viljandi Pärimusmuusika Festivali esitlus / Vabal Laval

Üheks õhtuks kolib Viljandi folgimeeleolu Tallinnasse Vabale Lavale. Esinejate nimekirjast võib leida nii kohalikke folkmuusikastaare kui ka külalisi võõrsilt. Välja võib tuua näiteks selliseid kodumaiseid tegijaid nagu Puuluup, Trad.Attack!, Mari Kalkun & Runorun. Kohalikke tegijaid toetavad näiteks Poola üks populaarsemaid maailmamuusikat viljelevaid kooslusi Čači Vorba ja Prantsusmaalt pärit balkani muusikat viljelev Violons Barbares.Linnalava programm

Linnalava programmi puhul on lisaks muusika kuulamisele alati tore külastada ka põnevaid kohti, kuhu muidu ei satu. Olemegi välja toonud mõned põnevaimad kontserdielamust pakkuvad lavad.

Neljapäev, 31.03

Haiku disainistuudio (Peetri 11, Noblessneri sadamaala)
Algusega kell 17.30

Esinevad Napoleon Gold (LU) ja Avoid Dave (EE).

Reede, 01.04

Velvet disainiagentuur (Telliskivi loomelinnaku B-hoone)
Algusega kell 14.30

Esinevad Rīgas Modes (LV), Frankie Animal (EE) ja Three Leg Dog (EE).

EKA Sisearhitektuuri osakonna projektiruum (Nunne 16)
Algusega kell 16.15

Esinevad Holy Motors (EE), ekke (EE), Lüki Prihoda (EE) ja Bowrain (SI).

Laupäev, 02.04

Musumägi
Algusega kell 12.00

Esinevad Batida (PT), Rahuatäti & Tes La Rok (FI), Rebel Angel (EE) ja NOËP (EE).

The Funky Bus (Reisijate tänav, Telliskivi loomelinnak)
Algusega kell 13.00

Esinevad Very Cool People (LV), Estrada Orchestra (EE), Lexsoul Dancemachine (EE) ja Eternal Erection (FI).

Renard Coffee Shop (Telliskivi 62)
Algusega kell 16.00

Esinevad i Am Jones & The Dope Conspiracy (US), MiaMee (EE), Levski (EE) ja Marten Kuningas & Miljardid (EE).


Lisaks soovitame külastada ka terve nädala kestvat vestlussarja “Jutud“, mis leiab aset Disaini- ja Arhitektuurigaleriis ning kohvikus Must Puudel. Samuti tasub külastada ka erinevates Tallinna galeriides toimuvat eriprogrammi “TMW kunst“, mis keskendub tänavu noorele ambitsioonikale eesti kunstile. Ja kui nädalavahetuseks jääb aega veel üle, siis võib külastada ka Kultuurikatlas aset leidvat Disainiturgu.