Sellel nädalal soovitame kuulata muusikat nii toas kui õues, veeta öö loomaaias, hoida silma peal põneval maalikunstil ning võtta osa rohkest põnevast, mis sellel nädalal mõistagi vabas õhus toimub.

Tallinna kitarrifestival 2018
9.–15.06.
Üle Eesti

Juba 13. Tallinna kitarrifestivali kontserdid toimuvad lisaks erinäolistele Tallinna paikadele ka Jõhvi kontserdimajas, Tartus, Pärnus ja Rakveres. Kuulda saab džässi, klassikat, fingerstyle’i, folki, Brasiilia, Argentina ja Vahemeremaade muusikat ning meie oma põhjamaist kitarrimuusikat.

Edgar Valteri maalinäitus “Performance”
9.05.–16.06.
Endla Teatrigalerii

Edgar Valter hindas 74 maalist koosnevat sarja “Performance”, mille teosed on loodud ajaperioodil 1989–1994, kõrgelt ja tundis, et oli jõudnud soovitud tulemuseni. Neis maalides on kõike liiga palju – olles justkui kaugete fantaasiate, mütoloogia, folkloori ja unenäomaailma segu, mis on vürtsitatud edgarvalterliku iroonia ja huumoriga. “Tõuke nende piltide maalimiseks andsid omal ajal nähtud performance’id,” selgitas Edgar Valter kunagi.

Tallinn Art Week 2018
10.–15.06.
Noblessneri sadamalinnak, Tallinn Shipyardi tehaseangaar

Tallinn Art Week 2018 on nädalapikkune kunsti- ja loomefestival, mis seob üheks tervikuks hetke kõige põnevamad tuuled kodumaisel kaasaegse kunsti maastikul. Seekordne festival juhindub manifestist “mängides Jumalat? Inimkonna tulevik…” ning suunab mõtisklema lähituleviku maailmakorraldusele, kus uus religioon on teadus ja tehnoloogia.

Hilisõhtused ekskursioonid Tallinna Loomaaias 2018
12.06. / 14.06.
Tallinna Loomaaed

Öises loomaaias võib saada ainulaadse kogemuse. Lisaks sellele, et paljud loomad on loomu poolest videvikus aktiivsemad, tunnevad loomaaia alalised asukad just õhtul, pärast tavalise lahtiolekuaja lõppu, huvi uudse nähtuse – nende ees ebatavalisel ajal viibiva külastaja vastu. Loomi tutvustavad ja nende käitumist mõtestavad lahti staažikad loomaaiatöötajad ja oma ala suured entusiastid.

Loodusfestival 2018
13.–16.06.
Üle Eesti

13.–16. juunini 2018 toimuv Loodusfestival kutsub märkama ja väärtustama loodust linnaruumis! Jagatakse praktilist teavet ja oskusi, kuidas luua linnas enda ümber mõnusam ja loomulikum elukeskkond. Neljandat korda toimuv Loodusfestival jõuab sel aastal ka Tartust väljapoole. Festivali nelja päeva jooksul uuritakse, kes on inimese looduslikud naabrid linnas ja maal, kuidas elada linnas keskkonnasäästlikult ning palju muud.

II Tartu mõisaretk Valdo Praustiga
14.06.
Algus Tartu Linnamuuseumiu eest

Tartu Linnamuuseumi eestvedamisel on sellel nädalal toimumas juba teine Tartu mõisaretk. Seekordse  mõisaretke viib läbi Eesti mõisate ekspert ja küberneetik Valdo Praust. Ajalooretke käigus annab Valdo Praust osalejatele ülevaate Ihaste, Ropka, Piiskopi ja Karlova mõisate ajaloost. Võimalusel saab mõisatega seest- ja väljastpoolt tutvuda. Registreerima peab hiljemalt homme (12.06), kuna kohtade arv on piiratud.

Orelimuusika šedöövrid Toomkirikus
15.06.
Tallinna toomkirik

Seekord esineb uhkete šedöövritega Tallinna toomkirikus Konstantin Volostnov Moskvast. Orelivirtuoos on võtnud osa paljudest festivalidest (Prantsusmaa, Saksamaa, Hispaania, Kanada). Ta on esinenud Venemaa, Euroopa ja USA linnades orkestritega Kent Nagano, Aleksandr Lazarevi, Vladimir Ashkenazi ning Mihhail Pletnjovi juhtimisel. Ta on rahvusvahelise orelikonkursi “Organ Pluss v Tsaritsino” korraldaja.

Kadrioru pargikontsert
16.06.
Kadrioru park

Kadrioru juubelile teevad kontserdiga kummarduse Tallinna Kammerorkester, Tallinna Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Risto Joost ning solistid Hele-Mall Leego, Raul Mikson, Aarne Talvik, Rainer Vilu, Joosep Trumm ja Allan Vurma.  Esitamisele tulevad Veljo Tormise, Karl August Hermanni, Raimo Kangro, Mart Saare, Heino Elleri ning teiste heliloojate teosed

Cinema Dentata #10: “Ämblik”
16.06.
Kino Sõprus

Lätis ja Eestis filmitud B-õuduspärl on unustusest tärganud – ja põhjusega nii. Piiratud eelarve juures märgatavalt leidlikult lahendatud erootiline õudusfantaasia lubab rõõmuga tõdeda, et kodukandi filmiajaloos tasub põhjalikult sobrada. Film on sobiv pigem täiskasvanud õudusfilmisõpradele.