Algaval nädalal tõstame taaskord esile hulga erinäolisi sündmusi. Näiteks on tulemas muuseumi elutoakontsert, parginädal, kultuuritehase festival, Arvo Pärdi filmiõhtud ja palju muud.

Eksklusiivne Maarja Nuudi kontsert Vilde muuseumis
Eduard Vilde Muuseumis
22.08.

Viiuldaja ja laulja Maarja Nuut on hinnatud ja oodatud artist nii Eestis kui mitmel pool maailmas. Tema muusika loob originaalse ja maagilise mitmekihilise helipildi ruumis, kus traditsiooniliste lugude, laulude, muinasjuttude ja live-luupimisega kohtuvad minimalism ja eksperimentaalsus. Kontsert toimub Eduard Vilde kunagises elutoas, mis lisab julgele ja müstilisele helile ka põneva kultuuriloolise dimensiooni.

Parginädala seminar ja ringsõit
Harjumaa Muuseumis
23.08.

Sündmuse teema on ajalooliste parkide ökoloogiline restaureerimine. Päeva viivad läbi maastikuarhitektid Ülle Grišakov ja Triin Järve OÜ-st Kivisilla. Seminari- ja ringsõidupäev algab kell 11 sissejuhatava ettekandega Harjumaa Muuseumis, kus see ka õhtul kokkuvõtte tegemisega lõpeb. Vahepeal tutvutakse tehtud töödega Kõltsu, Keila-Joa ja Keila mõisaparkides.

Aparaaditehase festival
Aparaaditehases
24.–27.08.

Tartus asuv Aparaaditehase loomelinnak võtab jalgu alla. Aparaaditehase festivalil on võimalik nelja päeva jooksul nautida palju erinevat muusikat, kino, meelelahutust, toitu, kaubandust ja sporti. Niisama on ka lubatud pikutada.

Lugude jutustamise festival “Jutupühad Tartus”
Tartu Loomemajanduskeskuses
24.08.

24. augustil 2016 kl 15-18 toimub Tartu Loomemajanduskeskuses lugude jutustamise festival “Jutupühad Tartus”, kus kohtutakse jutuvestjate Giovanna Conforto (Itaalia) ja Pauline Seebregtsiga (Holland). Teemaks on lugude jutustamine tänapäeval.

Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud 2016
Kinos Sõprus
24.–26.08.

Augustis 2016 korraldab Arvo Pärdi Keskus kuuendat korda filmiõhtuid, kus linastuvad filmid, milles kõlab Arvo Pärdi looming. Tallinnas on erakordselt kohal koguni kahe esitletava mängufilmi autorid David Trueba ja Piero Messina, kes selgitavad oma filmide tagamaid ning just säärase filmimuusika valiku põhjusi.

LasnaFest 2016
Lasnamäel
25.–27.08.

LasnaFest (Лаsnaфest) on Lasnamäel esimest korda toimuv minifestival, mis ühendab MTÜ Lasnaidee senised tegemised veelgi lahedamas elemendis. Programm koosneb välikinost kolmel järjestikusel suveõhtul ja meeleolukast piknikust koos Eesti kõige kõvema helisüsteemiga – I-FI Soundsystemiga! Festival leiab 25.–27. augustini aset Lasnamäe eri paigus.

Retrospektiiv “Igavene Pariis”
Kinos Sõprus
25.–31.08.

Kino Sõpruse retrospektiiv “Igavene Pariis” viib vaataja maale, mis eksisteerib ainult unistustes. Pariis on koht, millest on oma arusaam ka neil, kes pole seal kunagi käinud. Kujutluste Pariisis elavad rahumeelselt koos uus ja vana aeg, nostalgia ja uue tekkimine. Kõige kohal hõljub saavutamatu chic, mis rüütab ka argise asja äärmiselt stiilseks ja külgetõmbavaks.

Heategevuskontsert “Üks paigake siin ilmas on”
Salme Kultuurikeskuses
25.08.

25. augustil ühinevad sõbrad-muusikud, et anda kontsert, mille tulu läheb tules hävinud Tuuliku talu taastamiseks. Igal esinejal on mälestused sellest talust, mida nad kindlasti jagavad ka publikuga. Salzburgis elav Katrin Lehismets, Berliinis elav Lauri Vasar, Suure-Jaanist tulev Ele Millistfer ja Pajusis toimetav Ülla Millistfer pakuvad kuulajale mitmekesise hõrgu programmi, kus kõlab muuhulgas W. A Mozarti, R. Wagneri, S. Rahmaninovi, R. Straussi, Rodgers-Hammersteini, C. Porteri jt heliloojate kullaprooviga looming.

Festival “Tallinna tornid”
Tallinna Teletornis, Kinos Artis, Tallinna Peeter-Pauli katedraalis
25.–27.08.

Erinevad Tallinna tornid ja säravad muusikud! Corelli Music ühendab festivalil “Tallinna tornid” iidse linna ajaloo tänapäeva loominguga ning tutvustab linna kuulsat ja täienenud “kilukarbisiluetti” seestpoolt läbi eri ajastute muusika.

Kaduva?Kino Päev
Tõstamaa mõisas
27.08.

Vana hea Eesti film. Vanadelt headelt filmilintidelt. Filmikohtumised, filmitoad, filmimuusikakontserdid, vabaõhukino, Eesti filmi legendaarsed tegijad – augusti viimasel laupäeval Tõstamaa mõisas. Vaadata on võimalik filmiklassikut, nt “Vallatuid kurve”,  “Ideaalmaastikku” ja “Daami autos”.