Käes on jõulunädal ning seekordsetes soovitustes on fookus mõistagi jõuludel. Oleme kokku kogunud põhiliselt erinevaid jõulumeeleolu loovaid kontserte, kuid mitte ainult. Ilusat jõuluootust ning häid pühi!

Inga ja Toomas Lunge “Meie pere jõulud”

…–28.12.
Üle Eesti

Näitlejast ja muusikust abikaasad annavad üle Eesti kontserte kavaga “Meie pere jõulud”. Inga ja Toomas toovad teieni lihtsad ja ilusad laulud, mis pühademeeleolus loodetavasti inimeste südameni jõuavad. Vahetult ja intiimselt otse publikuni. Kaasas pere hea sõber Tõnu Raadik.

Koit Toome ja Maria Listra jõulugala
…–28.12.
Üle Eesti

Eelmisel aastal kõrgelt hinnatud jõulugala kontsertidega esinenud Koit Toome ja Maria Listra tulevad publiku tungival nõudmisel kontserte andma käesoleva aasta detsembris. Stiililt ikka elegantne ja klassikaline.

Annely Peebo, C-Jam ja Urmas Lattikas “Jõuluöö”
…–29.12.
Üle Eesti

Esitamisele tuleb nii jõulumuusika kui ka artistide valitud teoseid. Meeleolukad kontserdid on järg juba suvel käivitunud suurepärasele koostööle.

Mutipere imeline jõulumaa
…–31.12.
Eesti Kaevandusmuuseum

Eesti Kaevandusmuuseum avas ainulaadse jõulumaa. Eelmiste aastatega võrreldes on tänavune atraktsioon märksa suurem ja värvikam. Külastajatel on võimalik tutvuda muttide eluga maa all, vändates kaevurite raudteerattaga muttide spordisaalis, kuulates mutirahva jõuluehteis elutoas põnevaid pajatusi, maitsta köögis mutimamma piparkooke ja juua kuuma teed jpm

Dave Benton ja Sissi “Isa ja tütar”
…–26.12.
Üle Eesti

Esimest korda võtab Dave Benton kontserttuuril lavapartneriks oma tütre Sissi, kellega rännatakse jõuluajal mööda Eesti kirikuid, et pakkuda kuulajatele parimat jõulumeeleolu. Isa ja tütar esitavad üheskoos südantsoojendavaid jõululaule, mis on kõigile üle kogu maailma teada-tuntud.

The Ilves Sisters “Happy new year”
…–30.12.
Üle Eesti

Detsembrikuus annab The Ilves Sisters kümme suurejoonelist kontserti. Repertuaari kuuluvad nii rõõmsad, energilised jõululaulud kui ka romantiliselt aeglased ja kaunid talvehõnguga muusikapalad. Publik on siiani harjunud kuulama õdede pillimängu, ent selle aasta detsembris toovad nad publikuni täiesti uue külje – kontserttuuril lööb kaasa ka nende viies õde, malbe, ent samal ajal jõuline sopran Damaris, kes toetab kogu pillimängu oma imeilusa häälega.

Arsise jõulukontsert
…–26.12.
Üle Eesti

Selleaastane kava koosneb tuntud meloodiatest, pakkudes äratundmisrõõmu paljudele. Noore ja särava soprani Kristel Pärtna esituses kuuleb ooperimaailma kauneimaid viise ja ka lihtsaid jõululaule. Lisaks Kristeli säravale sopranihäälele kõlavad Arsise ansamblite esituses maailmaklassikasse kuuluvad teosed, samuti armastatud eesti heliloojate lood.

Ott Leplandi ja Noorkuu jõulukontserdid
…–21.12.
Üle Eesti

Kontserdil kuuleb lisaks traditsioonilistele jõululauludele a cappella võtmes veel ka mõlema artisti tuntumaid laule. Uue kuue on leidnud mitu Oti menuhitti. Kontsertide oluline osa on vahetu suhtlus publikuga ning loomulikult ei jää ka ühislaulud laulmata.

Jassi Zahharovi ja Oliver Kuusiku jõulukontsert “Jõuluooper”
…–26.12.
Üle Eesti

Eesti esitenor ja esibariton kohtuvad taas laval! Jassi Zahharov ja Oliver Kuusik ühendavad eesootaval jõuluajal oma kaunid ooperihääled, et anda üheskoos kuus imeilusat ja hingepaitavat jõulukontserti.

Maarja-Liis Ilus ja Karl-Erik Taukar – kontserdisari ”
…–30.12.
Üle Eesti

Kaks armastatuimat lauljat koos oma muusikutest sõpradega võtavad ette saanisõidu läbi kogu lumise Eestimaa, et tuua ja ilusat muusikat ja jõulurõõmu pea igasse Eesti nurka. Kontserdil kõlavad nii Maarja ja Karl-Eriku tuntuimad lood kui ka kõige kaunimad jõululaulud.

Daniel Levi ja Liis Lemsalu jõulukontsert
…–21.12.
Üle Eesti

Daniel Levi ja Liis Lemsalu on ühendanud jõud ja laulavad esimest korda koos armastatud jõululugusid! Samamoodi nagu mõnus, paks villane kampsun suudab hetkega soojust anda, toovad need kontserdid igaüheni jõulurahu ja südamesse soojuse.

Lenna Kuurmaa & Vennaskond “Jõuluturnee 2016”
…–23.12.
Üle Eesti

Eesti popmuusikatäht Lenna Kuurmaa ja punkrokkansambel Vennaskond on ühendanud jõud ning annavad eesootaval jõuluajal fenomenaalse muusikaelamuse. Üheskoos on kokku pandud kontsertkava, mis sisaldab midagi igale maitsele.

Disainiturg “Jõuluks koju”
21.12.
Kultuurikatel

Sel aastal võite jõulukingituste ostmise südamerahus viimasele minutile jätta, sest 21. detsembril leiab Kultuurikatlas aset Eesti Disainikeskuse disainiturg “Jõuluks koju”. Kultuurikatla avarates ruumides saab jõulueelsel kolmapäeval soetada üle 100 Eesti, Läti ja Leedu disaineri loomingust viimased jõulukingitused, kuulata kõrvupaitavat muusikat, juua sooja kohvi ja muidugi kohtuda vanade ja uute sõpradega.

Kunsti- ja disainiturg “Triangel”
21.12.
Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum

Kultuurikatla disainituru kõrval toimub väiksem turg ka Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis. Toad köetakse soojaks ning EKKMi kohviku uksed on turuks avatud. Tule, osta jõulukingid ning värskenda oma riidekappi meil, sest siit leiab erinevate disainerite ja kunstnike loomingut ning põnevat vanakraami!

Eesti Raadio Laste Laulustuudio kontsert “Jõulud jõudvad”
12.12.
Tallinna Metodisti kirik

Eesti Raadio Laste Laulustuudio kontserdil esinevad stuudio ettevalmistuskoor, mudilaskoor ja tütarlastekoor. Kontserdi kavas on vahvad talve- ja jõululaulud ning seaded eesti heliloojatelt: Olav Ehala, Kadri Hunt, Märt Hunt, Cyrillus Kreek, Priit Pajusaar, Riine Pajusaar, Arvo Pärt.

Jõulueri: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud ja külalised
21.12.
Mustpeade Maja

21. detsembril on põhjust seada sammud Tallinna Filharmoonia Mustpeade majja, et saada osa “Jõulueri” kontserdist, kus astuvad üles Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaõppejõud ja külalised.

Hortus Musicus “Puer natus est”
23.12., 27.12.
Väravatorn ning Tartu Jaani kirik

Tõenäoliselt rahvusvaheliselt tuntuima Eesti ansambli repertuaar hõlmab muusikat varasemast lääne heliloomingust nüüdisautorite teosteni. Kavas jõulumuusika sajandite tagant.