Algav nädal toob meieni teatrit, muusikat, kive, sauna, kino, arvamusi, kala ja rukist. Loomulikult ka palju muud. Head nautimist!

45 339 km² raba
13.08.
Endla Teatri Küünis

Erinevatel hinnangutel on vabast Eestist välismaale elama läinud umbes 200 000 eestlast ja see arv kasvab koos iga lahkujaga. “45 339 km² raba” on dokumentaallavastus nendest inimestest. “45 339 km² raba” autorid on Andra Teede ja Laura Mets ning lavastaja Laura Mets.

Augusti töötoad Porkuni paemuuseumis
…–28.08.
Porkuni paemuuseumis

Augusti kivised töötoad pakuvad ainulaadse tulemusega meisterdamisi, mis ehk kasvatab kivisõprade ringi. Algaval nädalal saab osaleda näiteks paekivist ehte valmistamise töötoas. Muuseumihoovi külastamise eest raha ei küsita.

Dokiõhtu #20: “Janis: väike kurb tüdruk”
8.08.
Kinos Sõprus

Amy Bergi dokumentaal Janis Joplinist algab bluusikuninganna enda sõnadega: “Mul õnnestus oma 27. sünnipäev märkamatult mööda saata.” Need sõnad viitavad ilmselgelt n-ö 27 klubisse kuulumisele ning seetõttu omandavad 103 tundeküllast minutit hiljem hoopis teistsuguse tooni.

Ruja keelatud kontsert: Rein Rannap, rokkbänd, Kristjan Kannukene
9.–14.08.
Viinistu kunstimuuseumis, Hansa hoovis, Ammende villas, Keila lauluväljakul, Kultuurikatlas, Vihula mõisas

See kontsert kujutab endast sümboolselt ühte ansambel Ruja paljudest ärakeelatud esinemistest seitsmekümnendate aastate alguses. Kui suur osa neist lauludest on omal ajal mingilgi kujul salvestatud ja seega tänapäeval huvilistele kättesaadavad, siis mitu laulu kõlab sel kontserdil enam kui 40 aasta järel esimest korda.

Haanjamaa suitsusaunanädal
11.–14.08.
Haanjamaal

Suitusaunanädala erinevate ettevõtmiste käigus jagavad talupered külastajatega nii saunaelamusi kui ka teadmisi suitsusaunaga seotud kommetest, uskumustest ja rituaalidest. Saab osaleda töötubades, teha ringkäigu Haanjamaa suitsusaunades ning mekkida suitsusaunas suitsutatud liha.

Arvamusfestival 2016
12.–13.08.
Paides

Neljas Arvamusfestival loob ruumi, mis jõustab head arutelu, inspireerib inimesi uutele ideedele ja tegudele, viib neid kokku ning selle kaudu arendab ka ühiskondlikku arutelukultuuri. Arvamusfestival ootab kõiki, et avalikku debatti jõuaks rohkemate eestimaalaste hääli ja erinevaid arvamusi!

Viru Folk 2016
12.–14.08.
Käsmus

Juba üheksandat aastat publikule kaunis Käsmu kaptenikülas rõõmu valmistav festival tutvustab sel korral saarte kultuuri. Käsmus saab kuulata muusikat Islandilt, Fääri saartelt, Shetlandi saartelt, Ahvenamaalt ja Gotlandilt ning mõistagi Eesti oma saartelt. On ju paljude meie muusikute juured mõnel väikesaarel, isegi kui nad ise mandril elavad.

Võsu Glämm 2016
12.–14.08.
Võsul

“Võsu Glämm” on maailmas ainulaadne ühe filmi filmifestival. Kuigi festivalil näidatakse kolme päeva jooksul mitut rahvusvaheliselt tunnustatud filmi, osaleb võistlusprogrammis alati vaid üks film. Filme näidatakse nii Võsu rahvamajas kui ka rannaala väliekraanidel.

Tänavafestival “Augustiunetus”. Kunstide öö Pärnus
13.08.
Pärnus

Tänavafestivali keskne trajektoor on kesklinna rannaga ühendav Supeluse tänav, kus ühe augustiõhtu jooksul leiab vabast õhust erilisi elamusi: tänavamuusikat, öökino, tantsu- ja teatrietendusi, kirjanduskohtumisi, pargikontserte, näitusi ja üheõhtukohvikuid.

Lestafest 2016
13.08.
Kõrgessaares

Viiendat korda toimub Hiiumaal Kõrgessaare sadamas kogu perele mõeldud kalapidu. Festivali eesmärk on tutvustada piirkonna ja kalapüügi traditsioone, pakkuda traditsioonilisi sööke ja värske kala ostmise võimalust. Ajalooliselt Kõrgessaare on olnud kalatööstuse ja kalameeste piirkond ning festivalipäeval on võimalik tutvuda selle piirkonna eluga.

Birgitta festival 2016
13.–21.08.
Pirita kloostri varemetes

Birgitta festival ühendab keskaegse kloostri hämara võlu tänapäeva muusikateatri viimase sõnaga. Lähiriikide ainus rahvusvaheline muusikateatri festival on Tallinna tunnusfestival, mis toimub igal aastal augustis Pirita kloostri varemete vahele ehitatud ooperimajas.

Võtikvere 17. raamatuküla festival-pidu koos kirjandusliku vabaõhusalongiga
13.08.
Võtikveres

13. augustil 2016 kl 12 toimub 17. korda Võtikvere raamatuküla festival-pidu koos kirjandusliku vabaõhusalongiga. Salongi perenaine kirjanik Imbi Paju tutvustab kirjanikke ja teisi esinejaid. Festivali teemad on “Kirjandus elu mõtestajana” ja “Kirjandus kirjandusteraapiana”.

Rukkimaarjapäev koos Lõõtsavägilastega
13.08.
Eesti põllumajandusmuuseumis

13. augustil 2016 kella 13.00–18.00 tähistatakse Eesti põllumajandusmuuseumis rukkimaarjapäeva. Näidatakse erinevaid rukkipõllul ning rukkiga tehtavaid töid. Samuti on võimalik osaleda erinevates töötubades. Päeva lõpetab Lõõtsavägilaste kontsert rukkiküünis.