Algaval nädalal soovitame kõndida helimaastikel, improtestida, tutvuda ungari kino ja eesti novelliga, tantsida polkat-valssi-reinlendrit, öömatkata, nautida luulet ja erinevaid rütme.

Näitus “Helimasinad”

29.04–11.05
Disaini- ja Arhitektuurigalerii

Maailma muusika päevade World Music Days näitusel “Helimasinad” Disaini- ja Arhitektuurigaleriis eksponeeritakse heliobjekte-masinaid, mis on teatud mõttes igaüks justkui eksperiment heli visualiseerimiseks/kehastamiseks läbi tehnoloogilise spektri.

Improtest on kontserdisari, mis toob kuulajateni improvisatsioonilise muusika nähtusi meilt ja mujalt.

Kristin Kuldkepp on Eesti kontrabassimängija ja elektronmuusik. Keskendudes põhiliselt vabaimprovisatsioonile, nüüdismuusikale ning interdistsiplinaarsete teoste loomisele ning esitamisele, on ta tegev erinevates koosseisudes nii soolo- kui ansambliesinejana. Ta tegeleb interaktiivsete süsteemide loomisega vabaimprovisatsioonile, live-elektroonikale, videole ning liikumisele, mille aktiveerimiseks kasutab liikumissensorites saadud ning töödeldud informatsiooni.

Ungari filmi päev 2019

30.04
Kino Artis

Ungari filmi päeva puhul linastub kinos Artis Zsófia Szilágyi film “Üks päev” (Egy nap). Filmile järgneb lühike vastuvõtt.

Sümfooniline Curly Strings

1.05
Estonia kontserdisaal

3.05
Pärnu kontserdimaja

4.05
Vanemuise kontserdimaja

Kõlavad Curly Stringsi armastatud lood uues kuues – Tõnu Kõrvitsa, Rasmus Puuri, Tauno Aintsi ja Arno Tamme seades.

Eeva Talsi (vokaal, viiul)
Villu Talsi (vokaal, mandoliin)
Jaan Jaago (vokaal, kitarr)
Taavet Niller (vokaal, kontrabass)
Üle- Eestiline Noorte Sumfooniaorkester
Dirigent Jüri-Ruut Kangur

Raamatu “Eesti novell 2019” esitlus Tartus

2.05
Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond

“Eesti novell 2019” on teine raamat uuest sarjast, kuhu neli koostajat on valinud põnevaid ja eriilmelisi palu möödunud aasta novellisaagist. Sel aastal on kogumikus 18 lugu. Novelliregistrid on mitmekülgsed – leiab lõikavat satiiri, muhedat huumorit, tõsipaatoslikku elukaemust, kirjanduslikku koomiksit, elu pärast surma, seksuaalhälbeid, kasside hingeelu, järsku ilmub keset uusaastaööd tank T-72.

Esitlusel saab kohtuda koostajate ja autoritega ning saab osta soodushinnaga raamatut.

Traditsioonilise tantsu festival “Sabatants”

2.–4.05
Erinevate Tubade Klubi

“Sabatantsul” saab kolm päeva elava muusika saatel tantsida polkat-valssi-reinlendrit ja paljusid teisi vanu, kuid senini populaarseid tantse, mis meie maal armsaks on saanud.

Kui sa pole varem midagi selletaolist kogenud, siis päeval saad õpitoas sammud selgeks ning seejärel on õhtustes tantsuklubides lõbus uusi tutvusi leida. Kui tunned end tantsupõrandal nagu kala vees, saad keskenduda tantsude nautimisele ja oskuste lihvimisele.

Hommikused seminarid on õdusad kokkusaamised, kus saab alati teada midagi uut ja jagada oma kogemusi ka teistega.

“Prima Vista” Orissaares

2.–5.05
Orissaare

Sel aastal on kirjandusfestivali “Prima Vista” partnerasula Orissaare alevik Saaremaal. Mitmekesine kava hõlmab nii tegevusi lastele kui ka täiskasvanutele, mitmeid näitusi ja luulelugemisi ning kulmineerub laupäeva õhtupoolikul kirjanike ühise vestlusringiga, kus osalevad Mehis Tulk, Keiti Vilms, Contra, Mudlum ja Merca.

Goodness – Laurel Halo

3.05
Kauplus Aasia

Berliinis resideeruv ameerika muusik Laurel Halo esitleb maailmaturneega legendaarses DJ-Kicks sarjas ilmunud mix’i. Maailma nimekaimate klubide ja festivalide (De School, Berghain Säule, Primavera Sound) kõrval maandub Halo ka Tallinna pisikeses Kauplus Aasias.

Goodnessi resident-DJ-dena valivad muusikat Raul Saaremets ja Ats Luik.

3.–4. mail 2019 hingab Mooste folgirütmis, sest Eesti rahvamuusikatöötluste festival kutsub juubelipeoks nii Eesti kui Vana-Võromaa veered kokku. Juubelifestivali teema on “Veere’ kokku”.

Esinevad ansambel Puuluup ja ansambel Fränder. Öömatkal Mooste järve äärde ootavad üllatused, kui iga paarisaja meetri tagant tervitab uus muusikaline kooslus. Toimub Mooste mõisa kodade päev. Folgikojas toimub suur võistluskontsert!

Muusikamaailmast kunsti liikunud Tommy Cashi ja ameerika moedisainerit Rick Owensit seob huvi visuaalkultuuris ringlevate veidrate, marginaalsete või piire ületavate teemade vastu. Mõlema autori loomingut iseloomustab julge ümberkäimine inimkehaga, teadlik fetišikultuuriga mängimine ja mittebinaarne soorepresentatsioon. Tommy Cashi nägemus väljendub jõulises ja ootamatus pildikeeles. Sarnaste teemadega töötav Rick Owens on tuntud oma valdavalt monokroomse ja minimalistliku käekirja järgi. Näitus on lavastatud tervikinstallatsioonina, milles Tommy Cashi ja Rick Owensi soolopraktikad põimuvad ühiselt loodud ja mõlemat kunstnikku siduvates teostes.