Oleme teile tulevate kevadpühade puhul välja otsinud hulga kontserte ning sündmusi peredele, et kevade algust ning lihavõttepühi kultuurselt tähistada. Lisaks anname teada, et otsime oma blogisse juurde kirjutajaid, kes oleksid huvitatud kajastama aprillis toimuvaid Eesti Muusika Päevi.

Suure reede kontsert. Arvo Pärt “Passio”
25.03 ja 26.03
Niguliste kontserdisaalis ja Tartu Pauluse kirikus

Esinevad Eesti Filharmoonia Kammerkoor, solistid ja instrumentaalansambel. Dirigent Tõnu Kaljuste. Esitusele tuleb Arvo Pärdi teos “Passio Domini nostri Jesu Christi secundum Joannem”.

ERSO: Viin
25.03
Estonia kontserdisaalis

Austria pealinn Viin on maailma üks staažikamaid muusikakeskuseid. 25. märtsil annavad Erso Neeme Järvi juhtimisel ning pianist Kalle Randalu kontserdi Viini klassikutest inspireerituna. Esitamisele tulevad nii Ludwig van Beethoveni IV klaverikontsert kui ka Gustav Mahleri suurteoste kauneimad osad.

Eeva Talsi ja Juhan Aru “Vähemalt täna”
25.03, 26.03, 27.03
Eesti rahvusraamatukogus, Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ning Viljandi Pärimusmuusika Aidas

“Vähemalt täna” hakkas kujunema augustikuus, kui Eeva ja Juhan leidsid, et päris tore on koos muusikat ja sõnu kirjutada. Just seda loomisrõõmu ja head tundmust tahavad album ning kontserdid nüüd jagada. Tallinnas, Tartus ja Viljandis toimuvatel kontsertidel astuvad üles ka mitmed teised sõbrad ning andekad muusikud.

Suure reede kontsert
25.03
Mustpeade Majas

Esineb Tallinna Kammerorkester. Dirigent ja kontratenor Risto Joost. Kavas on kahe barokiajastu suurkuju – Antonio Vivaldi ja Arcangelo Corelli looming. Meeleolu lisavad Vivaldi teosed, kus dirigent Risto Joost astub üles ka solisti rollis.

Vana Narva legendid
25.03
Narva Muuseumis

Reedel kell 19.00 saab linnuses tutvuda linna ajalooga ning kuulda lugusid Narva neitsi imelisest ilust, noore Olafi julgusest, sõprusest ja vaenust, armastusest ja vihavaenust. Külalisi ootab seiklus senitundmatutes linnuse nurkades, kaasakiskuvad legendid ning veiniklaas kaminatule paistel. Ekskursioon toimub vene keeles.

Eesti Jazzliit esitleb: Sofia Rubina Band
25.03
Teater NO99 Jazziklubis

Esineb Sofia Rubina Band. Sarmikas ja särasilmne Sofia Rubina on kuulajaid rõõmustanud juba rohkem kui viisteist aastat. Sofia muusikas segunevad meeldivalt džäss, soul ja klubimuusika ning tema mahe tämber võimaldab tal kõiki stiile suurepäraselt esitada.

Sõpruse Puiestee 15. sünnipäeva kontsert
25.03
Rock Cafés

Alternatiivmuusika lipulaev Sõpruse Puiestee tähistab 15. sünnipäeva erilise kontserdiga Rock Cafés. Sünnipäevakontserdil astuvad üles ansambli liikmed algusaastatest ning esitusele tulevad vanad igihaljad ja ka päris uued, esmaesitlust ootavad lood. Sõpruse Puiestee sünnipäeva aitavad tähistada Tiiu Kiik ja EΛEVEN.

Perepäev “Lihavõtted”
27.03
Eesti Põllumajandusmuuseumis

Eesti Põllumajandusmuuseum ootab huvilisi lihavõtte esimesel pühal muuseumisse kevadele “Tere tulemast!” ütlema ja munadepühadeks ettevalmistusi tegema. Räägitakse kevadpühadest ja munast kui tähtsast kevadpühade sümbolist. Uuritakse, kuidas munast saab tibu. Mängitakse vana setu munaveeretamismängu. Tehakse hobusõitu.  Tegevusi kogu perele.

Lihavõtted Eesti Vabaõhumuuseumis
27.03
Eesti Vabaõhumuuseumis

Eesti Vabaõhumuuseumis saab lihavõtete ajal värvida mune, mängida munamänge, punuda paelu, kiikuda ja tutvuda muude kevadpühade kommetega. Tegevusi toimub tervele perele üle kogu Vabaõhumuuseumi.

Perepäev “Kevadpüha” Kadrioru lastemuuseumis Miiamilla
26.03
Kadrioru lastemuuseumis Miiamilla

Kadrioru lastemuuseum Miiamilla kutsub perepäevale, et üheskoos talv puhkama saata ning tärkavat kevadet tervitada. Kõik huvilised on oodatud perepäevale “Kevadpüha”, et tutvuda lihavõttekommete ja lõbusate mängudega, mis on selle püha lahutamatu osa. Programm toimub eesti ja vene keeles ning sellest on oodatud osa võtma igas vanuses külastajad.

Muusikakevad Vihula mõisas: Tõnis Mägi
26.03
Vihula mõisas

Tõnis Mägi annab taas üheainsa eksklusiivse kontserdi Vihula mõisas, kus tuleb esitusele tema enda loomingu paremik nii vanematest kui ka uuematest aegadest. Tõnis pakub kuulajale emotsionaalse elamuse, tirides iga külastaja kaasa tunnete virvarri läbi muusika.

Ultima Thule sünnipäevakontsert
26.03
Telliskivi Loomelinnakus

Viis meest ja üks eksklusiivne õhtu – igale hea muusika fanatile tuntud Ultima Thule annab Tallinnas garanteeritult unustamatu akustilise kontserdi! Kontsert toimub vahetus tehasekeskkonnas ja on jälgitav mitmelt tasandilt.


Seoses 7.–16. aprillini toimuva Eesti muusika päevade festivaliga ootab kultuur.info blogikeskkond uute kirjutajate kaastöid. Autori amet, töökoht ega akadeemiline taust ei ole oluline – muusikakriitiku rollis on ennast oodatud proovile panema kõik, kellel on soovi ja julgust avaldada oma mõtteid muusika erinevate avaldumisvormide teemal. Kandideerimise tähtaeg on 27. märts. Loe algatuse kohta lähemalt siit.