19.20.07 toimub Setomaal juba üheksandat korda Ostrova Festival. Lõuna-Eestis puhkavatel inimestel on harukordne võimalus veeta tõeliselt mõnus nädalalõpp, mis võiks alata 18. juulil Metallica kontserdiga Tartus ja jätkuda järgmistel päevadel Ostrovas, kuhu võib juba festivalieelsel õhtul ennast ankrusse sättida. Ülevaate sellest, mis hakkab Ostrovas toimuma, annab festivali esindaja Neeme Tulp.

Mida kujutab endast Ostrova Festival?

Ostrova Festival on võimalus veeta tore nädalavahetus kogu perega Eesti looduskaunis kagunurgas. Nädalavahetus saab täidetud hea muusika, maitsva toidu ja hubase keskkonnaga.

Mis motiveerib sellist festivali juba üheksandat korda korraldama?

Üritust motiveerivad korraldama rahulolevad fännid, kes ootavad ikka ja jälle Ostrova Festivali külastamist, lisaks positiivne tagasiside kogukonnalt ja muusikute siiras soov Ostrovas mängida. Loomulikult on selle kõige taustal korraldajate keskmisest suurem muusikahuvi. Kõik see kokku annabki jõudu festivali üha uuesti korraldada.

Kas sel aastal on midagi varasemast teisiti? Mis?

Festivali formaat on üldjoontes aastatega välja kujunenud. Sel aastal propageerime varasemast tugevamalt keskkonnahoidu. Selleks oleme Ostrova Festivali kodulehel ja Facebookis avaldanud 8-punktilise juhise, kuidas nautida festivali keskkonnasäästlikult. Näiteks on igati tervitatav, kui külastajal on kaasas oma joogipudel, ta sorteerib prügi või kasutab kohale jõudmiseks ühistransporti/jalgratast. Enamike toitlustajatega on kokku lepitud, et kui osta jooki või sööki oma nõudega, siis saavad külastajad ka allahindlust. Samuti oleme motiveerinud toitlustajaid kasutama keskkonnasõbralikke toidunõusid.

Mis teeb Ostrova Festivali eriliseks?

Ostrova Festivalist on kujunenud nö koguperefestival, kus on mõeldud nii suurtele kui ka väikestele külastajatele. Paneme rõhku laste tegevustele: festivalil on suur lastetelk juhendajatega, kiiged, lasteetendus “Lotte reis Setomaale” ja kontsert teise päeva hommikul.

Festivali külastajad saavad nautida muusikat värsketel heinapakkidel mõnuledes. Toitlustamine on korraldatud kodukohvikuid meenutavas formaadis. Festivali visiitkaardiks on kujunenud tasuta värskete soojade pirukate jagamine kenade linastes kleitides näitsikute poolt. Mis aga eristab Ostrova Festivali kümnetest teistest festivalidest, on ürituse asukoht: kõik see leiab aset korraldajate kodu juures heinamaal, mis asub metsade rüppes ja eemal suurtest teedest. Kõik see on väga äge!

Mille järgi valite esinejaid?

Esinejate valikul arvestame mitme komponendiga. Enne jõule viiakse Facebookis läbi küsitlus, millest selgub publiku eelistus. Samuti arvestame artistide sobivusega festivali programmiga, korraldajate eelistuste, esinejate tuntuse ja nende endi sooviga Ostrovas üles astuda.