29. juunil toimuv Tartu linna päev on tulvil kaunist muusikat ja selleks, et kõigest ikka aimu saada ja Tartu peal üks korralikult meelelahutuslik päev veeta, andis päeva korraldustoimkond täpsed juhised.

Kui te ei ole saanud Tartu linna päeva täiesti vabaks päevaks (allkirju selleks kogutakse), siis põigake vähemalt tööle kiirustades kell 7.45 või 8.45 läbi südalinnast, kus sellisel kellaajal juba musitseeritakse – Emajõel lodja pardal tervitab teid ja päeva Vanemuise kvintett.

Kell 12 on igal juhul lubatud töölaua tagant lahkuda ning siis alustage ooperi endasse ahmimist Jaani kirikus (Jaani 5). NB! Sellisel kellaajal alustades jääte küll ilma bariton Jaan Willem Sibula mälumängust, mis algab Shakespeare’i kohvikus kell 11 (Vanemuise 6).

Aga alustage hiljemalt kell 12 Jaani kirikus, kus annavad kontserdi ooperisolistid Karmen Puis, Valentina Kremen, Tamar Nugis ja Märt Jakobson.

Natukese hilinemise hinnaga „Pianistide rõdu” miniklaverikontsertidele (Rüütli 14) soovitame läbi hüpata Vilde lokaalist (Vallikraavi 4), kus linna päeva „Muusikaliste päevapakkumiste” programmis ootab ärasöömist „Aria di Mare à la Atlan Karp”. Bariton Atlan Karp lubas ise samuti sinna linna päeval lõunale minna.

„Pianistide rõdu” on Elleri noorte pianistidega mehitatud ajavahemikus kl 13.00–14.45. Sealt suunduge krapsakalt 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseumi sisehoovi (Jaani 16), kus kell 15 toimub Aleksei Turovski ülevaatamisel kontsertkohtumine, kuhu on palutud ka lemmikloomad. Alekseile sekundeerib Priit Peterson romantilisel kitarril.

Kui sellist hakkimist talute, lahkuge kedagi (eriti mitte lemmikloomi) segamata vaikselt muuseumi sisehoovist ning otsige linna pealt üles Enriko Talvistu, kes alustab oma Tartu kaunite kontserdisaalide ekskursiooni Toomemäelt Tartu Ülikooli muuseumi (Lossi 25) juurest kell 15.30.

Kui te sellist kiirustamist aga ei kannata, suunduge Aleksei Turovskiga kohtumise lõppedes tagasi „Pianistide rõdule” (Rüütli 14), kus kell 16 annab kontserdi Johan Randvere. Või ehk olete soetanud pileti hoopis Tiit Made ooperilodjale, mis väljub jõekohvik Sisevete Saatkonna juurest (Vabaduse pst 5) samuti kell 16?

Seejärel on käes Tartu linna päeva ooperisümbiooside aeg.

Üle linna kohtuvad lavadel sellised interpreedid:

– kell 17 Tartu Kaubamaja aatriumis Tiit Kikas ja sopran Maria Listra;

– kell 18 Elleri muusikakooli Tubina saalis Jarek Kasar ja sopran Kadri Kipper (RO Estonia);

– kell 19 jõekohvikus Sisevete Saatkond Curly Strings ja bariton Simo Breede (Teater Vanemuine) ning tenor Rasmus Kull (Teater Vanemuine);

– kell 20 Raekoja platsil Estonian Voices ja Tartu Ülikooli sümfooniaorkestri keelpillikvartett.

Kell 21 algab Raekoja platsil galakontsert ja kui te selle lõppedes just Itaalia suursaadiku ooperilodjale ei suundu (väljumine kell 23 Sisevete Saatkonna juurest), lubage endale kell 23.59 soovida Jaani kiriku tornist (Jaani 5) tromboonil (Toomas Vana) ja trompetil (Neeme Ots) head ööd.

NB! Õhtul enne linna päeva saab aga kell 19.30 Athena keskuses (Küütri 1) Itaalia suursaatkonna lahkel kaasabil vaadata-kuulata Verdi „Rigolettot”.  Selline seanss!