Tallinn Music Week’i saavad edukalt nautida ka need, kes tasulisi kontserte külastada ei soovi, kuna eriti tänuväärsena on TMW kavas ka linnalava programm, mis pakub rohkelt suurepärast mõtlemisainet ja meelelauhutust täiesti tasuta. Oleme välja toonud mõned paigad, kus festivalist hõlpsasti osa võib saada.

Viru Keskus

Täna kell 13.00 astus Viru Keskuse aatriumis DJ-setiga üles dirigent Kristjan Järvi koos beatbox’i maailmameistri Bellatrixi ning nüüdismuusiku ja räppari Gene Pritskeri ehk Di. J. NoizePunkiga. Sellele järgnes Kadri Voorandi, Jaak Sooääre, Liisi Koiksoni ja Paul Danieli pärimusmuusikat improdžässi võtmes tõlgendav etteaste.

Viru Keskuses toimub festivali jooksul kokku tervelt 20 kontserti ning esinejaid jagub Mehhiko kultuuripärandit ja progerock’i sulandavast The Mariachi Ghostist ja Bahreini multiinstrumentalistide kambast The Flamingods Eesti oma Eminemiks tituleeritud räppar Azmanini välja

Nordic Hotel Forum

TMW koduhotelli Nordic Hotel Forumi sviidis esinevad neljapäeva, 30. märtsi pärastlõunal punkpoeedist elu- ja etenduskunstnik Indrek Spungin ja indierock’i bändid Go Away Bird ning Frankie Animal.

Tatari tänava uuskasutuskeskus

Käesoleva laste ja noorte kultuuriaasta raames leiab TMW kavast esmakordselt ka spetsiaalselt lastele ja noortele mõeldud tegevusi. Kolmapäeva, 29. märtsi pärastlõunal kureerivad TLÜ Õpilasakadeemia noored linnalava kontserti Tatari tänava uuskasutuskeskuses, kus astuvad üles poistebänd Beyond Beyond, Noortebändi konkursi võitjast indie-folgi grupp The Notes ning Z-generatsiooni tegijamaid indierock’i punte The Boondocks.

Eesti Lastekirjanduse Keskus

Laupäeval, 1. aprillil Tallinna vanalinnas,  Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimuval perepäeval esinevad akustiliste kontsertidega nii meie folkmuusik Mari Kalkun kui ka Gruusia instrumentaalansambel Four Lines.

Solarise keskus

Solarise keskuses avatakse lausa kaks linnalava – Apollo raamatupoes ja ostukeskuse esinduskohvikus Café Mademoiselle –, kus teiste seas esinevad Kanada kolledžiraadio hiphopi tabelite valitseja Def3 ja Rootsi trubaduur Albert af Ekenstam.

Tallinna Botaanikaaia palmimaja

Tallinna Botaanikaaia palmimaja troopilises miljöös kuuleb nii värvika huumori ja paksude biitidega laetud Islandi räpiduot Úlfur Úlfurit, meie noort kunsträpparit EiK’i, Soome klaverikunstnikku Project Vainiollat kui ka Poola juke-muusika tähtprodutsenti Rhythm Babooni.

Raamatupood Puänt

Hubases raamatupoekeses Puänt pakuvad mitmekülgseid muusikalisi elamusi viiuldaja Midori Komachi ja audiovisuaalkunstnik Abirdwhale Jaapanist ning laulja-lugudekirjutaja ja kodanikuaktivist Moddi Norrast.

Kinnisvarabüroo Endover linnavaatega kontor

Tartu maanteel asuva kinnisvarabüroo Endover linnavaatega kontoris esinevad teiste seas prantsuse soul-džässi duo Debra Shaw ja Moskva neosoul-poeet БЦХ.

Muhu Pagarid

Telliskivi Loomelinnaku leivakojas Muhu Pagarid astuvad üles laulja-laulukirjutaja Lepatriinu ning „Islandi punase mehena” kõmu tekitanud elektroonikavõlur Shtuby.

Restoran Riis

Kadrioru hubases restoranis Riis saab Aasia toidu kõrvale nautida eksootilisi kõlavärve Su—Mu maailma- ja tantsumuusika biitidest prantsuse bändi Jumo abstraktsete elektrohelideni.

Disainibüroo Velvet kontor

TMW tänavuse veebikodu looja, disainibüroo Velvet kontoris astuvad teiste seas lavale funksoul’i grupp Ashilevi ning Soome laulja-laulukirjutaja Astrid Swan.

Signature House

Kopli poolsaare otsas asuvas klassitsistliku arhitektuuriga disainimajas Signature House eisnevad teiste seas näiteks tuntud Šotimaa multi-instrumentalist C Duncan ja Soome spirituaalne shoegazer Mikko Joensuu.

Musumägi

Nagu eelmisel aastal, kolib TMW ka tänavu õue – Musumäele raadiojaama MyHits kureeritud välilavale, kus astuvad üles BBC Musicu poolt üheks tänavuseks tähelepanuväärsemaks uustulnukaks nimetatud elektroonikaprodutsent Draper, Eesti muusikaauhindade jagamisel parima hiphopalbumi auhinna võitnud räppar Metsakutsu ja poistebänd Beyond Beyond.

Ja veel …

Linnalava tähe all avanevad festivalikülalistele ka kolme külalislahke ja muusikat armastava inimese kodud Kalarannas, Lutheri kvartalis ning Pallasti tänaval. Akustilistel kodukontsertidel saab muuhulgas nautida nii filmilikku instrumentaalmuusikat loova Erki Pärnoja, möödunud aastal Euroopa parima bluegrass-ansambli staatusesse tõusnud Curly Stringsi, modulaarsüntesaatorite manipulaatori ekke kui ka Aafrika päritolu Poola produtsendi Moo Latte kontserte.

TMW tänavuste linnalavade seas on ka hubane kohvik NOP Kadriorus, rattastuudio Jooks, sisustuspood ja kohvik Homeart ning Reval Café kohvik Telliskivis, kohvikklubi Must Puudel ning hiljuti Viru tänavale kolinud Eesti parim uue muusika plaadipood Biit Me vanalinnas.

Täpsema info koos toimumisaegadega leiate TMW kodulehelt.