Planeerime uut nädalat!

Juss Piho näitus “Punctum”

2.14.03.
Draakoni Galerii

Juss Piho: “Paljuski on minu maalid segu mingitest läbi elatud sündmustest ja sõnadesse raskesti pandavatest fragmentidest. Nii positiivsete kui ka negatiivsete tundmuste seostest. Lõpuni mitteseletatavatest situatsioonidest, inimeste omavahelistest aistingutest ja hetkedest.”

Näitus koondab Tartu Kunstimajja valiku kiviraidur Volki keraamilisi skulptuure ning on nii Tartu Kunstnike Liidu tunnustus oma vanimale liikmele, kui ka akutrell-kuraatori Indrek Grigori siiras kummardus kunstitöötajast kolleegile. Volk ei ole olnud pelgalt kunstitöötaja, vaid on ka hulga hauakivide autor ning on modelleerinud omajagu skulptuure. Täna, kui kunstitöötajate panust kunstiteose loomisesse on hakatud väärtustama, on tagumine aeg Robert-Rudolf Volki esimeseks isikunäituseks.

Käesoleva näituseprojektiga keskenduvad kunstnikud Maris Karjatse ja Cloe Jancis kehaga seotud objektidele ning avaliku ja intiimse ruumi vahel tekkivale dünaamikale ja pingele. Objektide ja materjalide aktiveerimise kaudu ning nende sisemiste ja välimiste omaduste omavahelist kommunikatsiooni tõlgendades loovad kunstnikud uute tähendustega artefakte.

Ehtekunst on üks laiahaardelisem, mõõtmetelt küll väike, kuid inimesele intiimselt lähedal asuv tarbekunstivaldkond. Näitusel tõstetakse autoriehe esile kui kunstniku isikupärase eneseväljenduse vahend, mis väärtustab inimest kõige erinevamatel viisidel, pakkudes talle jätkuvalt uusi visioone ja konteksti.

Anne lahkub Annelinnast

2.03.
3.03.
Tartu Uus Teater

Igas suuremas linnas on see kuulus betoonpaneelidest magalarajoon, milles asuv korter oli kunagi uue ja parema elu sümbol. Tartus Annelinn, Pärnus Mai, Viljandis Paalalinn, Tallinnas on neid lausa mitu. Ühes sellises korteris saavad kokku mees ja naine. Päris huvitav algus, eks? Me kõik teame, mis saab edasi, vähemalt arvame teadvat.

Kahekesi

2.03.
3.03.
4.03.
8.03.
Sakala 3

“Kahekesi” on Paavo Piigi kirjutatud ja lavastatud suhtekomöödia-draama-thriller, žanr sõltuvalt vaataja oskusest suhetega tegeleda.

“Kahekesi” sobib vaatamiseks nii üksi kui kahekesi.

28 aastat on Snorri ujutanud lumiste mägede vahel imikuid. Võimelnud nendega ja avastanud nende arengu kohta asju, mis tunduvad justkui võimatuna.

Filmiõhtu juhatab sisse Vello Vaher.

“Ingli märk” on lummav romaan armastusest ja reetmisest, minevikupainetest ja nendega toimetulemisest, sellest, kuidas suur ja väike lugu, ajalugu ja inimsaatused tihedalt ja paratamatult põimuvad.

Eesti keeles on Nancy Hustonilt varem ilmunud romaan “Murrangujooned” ja esseeraamat “Loomispäevik”.

Vestevad tõlkija Triinu Tamm ja toimetaja Leena Tomasberg.

„Kvartirnikul” ehk korteripeol astuvad üles kaks noort, aga hinnatud Eesti poetessi Leonora Palu ja Mari-Liis Müürsepp. Maša Ivašintsova luulet loeb aga nii eesti kui vene keeles näitlejanna Jekaterina Novosjolova.

ERMi ÖÖ 2020

7.03.
Eesti Rahva Muuseum

Lavale astuvad artistid annavad kõik esimest korda ERMis kontserti ja on pärit nii Eestist, Soomest kui ka Ühendkuningriigist. Õhtu avab Ütsiotsõ, seejärel tuleb lavale sensuaalne printsess Yasmyn ja tema järel pöörane tänavamuusik Jimbino Vegan koos bändiga. Siis hellitab kuulajaid kütkestav võlur Iiris. Õhtu lõppeb rajult kui lavale astub metal-punkkooslus Winny Puhh. Kogu õhtut läbib lakkamatult voolav loomeenergia nii tules, videos, valguses kui ka helis.