Tallinn Music Week (TMW) on üks Euroopa jõudsamalt kasvavaid linnafestivale. Ühe nädala jooksul toimub palju erinevaid üritusi, mis muudavad algava kevade pealinnas veelgi põnevamaks. TMW toimus sel aastal 27. märtsist 2. aprillini ja juba üheksandat korda. Igal päeval leidsid aset erinevad sündmused alates kvaliteetmuusika kuulamisest, väärtfilmide ja linnaruumis installatsioonide vaatamisest kuni disainituruni välja. Kuna paljud tegemised toimusid täpselt samal ajal, pidi igaüks endale kõige sobivama kava välja mõtlema.

Kui näoraamatus olev informatsioon jäi veidi segaseks, et kus, mis ja millal toimub, siis Viru keskuse aatriumis sai hankida endale festivalikava, kus oli kogu ülevaade selgelt näha. Soetada sai ka erilise disainiga Happy Socks’e ja spetsiaalset La Muu maapähklivõid või granadillijäätist. Kuna mul oli sel aastal suurepärane võimalus olla La Muu vabrikus vabatahtlik, sai kohapeal proovitud värskelt masinast tulnud i-me-list maapähklivõi jäätist, mis sõna otseses mõttes sulas suus.

Käinud TMW noorteprogrammiga seoses kultuuriklubis Kelm, tuli endalegi üllatuseks, kui paljud head Eesti noortebändid ja artistid on veel n-ö avastamata. Õhtu algas meeldivalt EiKi kunstlise räpiga, suuremal osal kohalolnud noortest tundusid laulusalmid peas olevat. Õhtu täielikuks favoriidiks oli The Boondocks, kes küttis Kelmile omasele pimedamale ruumile raju elu sisse. Bänd oskas publikuga suhelda ning oli näha, et noored naudivad seda, mida teevad.

Järgmisel aastal toimuval TMW 10-l soovin kindlasti külastada veelgi rohkem üritusi ning võtta kultuurinädalast maksimumi!