Soovitusi algavaks nädalaks.

Näitusel “Selfi kajakana” tegeleb Jaan Toomik enda varasema loominguga dialoogi astudes jätkuvalt eksistentsiaalsuse ja spirituaalsusega – sünni, elu ja surma tsükliga –, kuid ka nartsissismi ja ekshibitsionistliku eneseirooniaga, teataval määral autoagressiivse võllahuumoriga.

Jacqueline Molnári näitus “Muinasjutt ja tegelikkus”

17.02.–3.06.
Eesti Lastekirjanduse Keskus

Jacqueline Molnár on valmistanud mitu joonisfilmi ja illustreerinud üle 40 lasteraamatu. Oma töödes kasutab ta erinevaid tehnikaid: kollaaži, akvarelli, temperat, akrüüli, fotograafiat jmt. Ta kirjutab ka ise muinasjutte. 2017. aastal ilmus temalt raamat nimega “Robotid” (“Robotok”), milles on tema enda illustratsioonid. Tallinna näitus kajastab Jacqueline’i viimaste aastate töid.

Ede Raadiku näitus “Parim, kes sa kunagi oled”

17.02–29.03.
Tallinna Linnagalerii

Kuidas mõjutavad meie käitumist ja kujundavad soorolle reklaamid, mida iga päev näeme ja kuuleme? Kas enesehooldusest võiks saada tarbimise jõuline alternatiiv? Või on see hoopis järjekordne kaval reklaamistrateegia, mis meid veelgi enam rõhub?

Tänu oma julgetele artiklitele ja raamatutele 1960. ja 1970. aastatel, kui kriitikast olenes ühe või teise filmi saatus, sai Pauline Kaelist (1919‒2001) üks tunnustatumaid filmispetsialiste, kelle tõttu hakkasid filme tegema sellised lavastajad nagu Brian De Palma, Robert Altman, Sam Peckinpah, aga kindlasti ka Quentin Tarantino, üks filmi eeskõnelejaid ja suuri Pauline Kaeli ande austajaid.

Filmiõhtu juhatab sisse Tõnu Karjatse.

Laura Kuuse näitus “Armas algoritm”

20.02.–29.03.
Tallinna Kunstihoone galerii

Ajal, mil meie suhe tehnoloogiaga on üha intiimsem ja ulatuslikum ning tehnoloogia mõju on juurdunud sügavale inimmeelde, meie töö- ja elukorraldusse, tundub järjest keerulisem, kui mitte lausa võimatu säilitada looduse ja tehnoloogia kunstlik eraldusjoon. Laura Kuuse näitus “Armas algoritm” asetub selle pingevälja keskmesse, otsides alternatiivseid suhteid ja kuuluvuse vorme mitteinimestega, nagu seened ja muud organismid.

Georg Otsa estraadikunstniku poolt meenutavad Georgi kaasteelised Heidy Tamme, Marta Oja ja Arne Mikk. Õhtut juhib Sten Teppan, muusikalise tervituse teeb Andre Tõnnis Otsakoolist.

Liisi Koikson ja Joel Remmel

20.02.
Eesti Rahva Muuseum

Seekordsel kontserdil esitavad Liisi Koikson ja Joel Remmel Eesti heliloojate loomingut ja lisaks kõlavad ka esinejate endi muusikalised rännakud, mis laiemale publikule tundmata. Koos otsiti välja ka lood Liisi ja Joeli lemmikbändidelt nagu Genialistid, Smilers, Apelsin jt. Tuntud lood on saanud uue kuue ning kõlavad eht-liisilikult mõnusalt, soojalt nagu talvisele küünlakuule kohane.

Eesti vanim teater Vanemuine ning väärtfilmikino Tartu Elektriteater tulevad sel aastal välja kohtumiste sarjaga “Vanemuise näitlejad kinolinal”. Sarja raames saab kord kuus vaadata mõnd filmi, milles on meeldejääva peaosa teinud praegune Vanemuise draamanäitleja.

Avaõhtul saab näha veerand sajandit tagasi üles võetud romantilist seiklusfilmi “Jüri Rumm” (režisöör Jaan Kolberg), mille peaosas tegi oma esimese suurema filmirolli Hannes Kaljujärv, kes on ka avaõhtu külaline.

Kohtumisõhtute vestlusosa juhib Vanemuise dramaturg Sven Karja.

Pimekontsert_15

20.02.
Džässiklubi Philly Joe’s

Philly Joe’s jazziklubi jätkab ka sellest hooajast oma kontserdisarjaga “Pimekontsert”, mis toob korra kuus publikuni A+ kategooria artiste, kes avalikustuvad alles kontserdil lavale astudes.

Järvesalu kolhoosi Sookuru lauda töölistele 1964. aastal kortermaja ehitanud Valga KEKi mehed tähistavad tööjuubelit ning on sel puhul kutsunud külla tootmiskoondis “Norma” naised, et pidada maha igati meeleolukas talvine sõprusdisko.