Algaval nädalal soovitame jätkuvalt vaadata PÖFF-i filme ning külastada kolmapäeval ka algava “Jõulujazzi” kontserte.  Sellele lisaks toimub ka palju muud huvitavat, millest kiirülevaate saab allolevast soovituste nimekirjast.

Festival “GymnaFest”
21.11.
Rahvusooper Estonia

Eesti võimlemine tähistab sel aastal märkimisväärset 140. aastat, mis kulmineerub suurejoonelise võimlemisetendusega Rahvusooperis Estonia, kus võtavad osa “GymnaFesti” finaali pääsenud rühmad ning Eesti parimad võimlejad.

Sümfooniline Kino
21.11.
Nordea Kontserdimaja

21. novembril toimub Tallinnas Nordea Kontserdimajas “Sümfoonilise Kino” ainulaadne kontsert! Kino ei ole ainult üks eredaimaid vene rokkansambleid, vaid tegemist on terve epohhiga, muusikaajaloo suure teetähisega. 2010. a toimunud esmaesinemisest saadik on “Sümfooniline Kino” leidnud tunnustust üle kogu Venemaa ja paljudes riikides.

David Vseviov loeng “Inimlikkuse olemusest
22.11.
Adamson-Ericu muuseum

Loengu peab kultuuriajaloolane David Vseviov (Eesti Kunstiakadeemia).

Sari “Kirjanik ja džäss”. Doris Kareva

23.11.
Mustpeade Maja

13. sajandi müstilise sufi luuletaja Rumi tõlkeid ja oma uuemat luulet loeb Doris Kareva, klaveril improviseerib Rein Rannap.

Mick Pedaja debüütalbumi “Hingake / Breathe” esitluskontsert
23.11., 26.11.
Kumu auditoorium, Eesti Rahva Muuseumi uus hoone

Mick Pedaja on noor Raplast pärit laulja ja laulukirjutaja. Pedaja üksi loodavat muusikat võib kirjeldada kui segu ambient’ist, akustilisest folgist ja new age’ist, kus loodushääled kohtuvad hõljuvate kõlamaastike ja helimust. Nüüd on aeg tuua publikuni kaua oodatud debüütalbum “Hingake”. Esitluskontserdid toimuvad Tallinnas ja Tartus.

Sümfo-show “Maailma hitid”
23.11.
Nordea Kontserdimaja

Sümfo-show “Maailma hitid” on publiku ees uue programmiga “Armastuse muusika” Prime Orchestra esituses. Klassikalise ja originaalse instrumentaalmuusika austajatele ning pop- ja rokkmuusika fännidele esitatakse legendaarseid kompositsioone – Scorpions, The Beatles, Frank Sinatra, George Michael, Whitney Houston, Depeche Mode, Sting jpt – Prime Orchestra omapärases ja erilises töötluses.

Eesti rahvalaulu festival Haaberstis “Kadripäeva laululapsed 2016”
23.11.
Haabersti Vaba Aja Keskus

23. novembril 2016 kell 10.00 toimub Haabersti Vaba Aja Keskuses eesti rahvalaulu festival “Kadripäeva laululapsed 2016”.  Sellel aastal on pidu pühendatud merekultuuriaastale ning kannab nime “Näoga mere poole”.

Näitus “Jüri Arrak. Miniatuurideks kasvatatud raamatugraafika Mart Lepa kogust” 
…–21.01.
Eesti Rahvusraamatukogu

Näitusega tähistatakse maalija, graafiku, metalli- ja filmikunstniku Jüri Arraku 80. sünnipäeva. Näituse on koostanud Eesti Rahvusraamatukogu ja erakogudest Mart Lepp.

Britt Samosoni näitus “NEW STUFF / AW2016”
…–27.11.
S’NOB

Britt Samoson on 2006. aastal EKA moedisaini osakonna lõpetanud disainer, stilist ja moeillustraator, kelle tööd on tänavuseks osalenud mitmel moeillustratsioonide näitusel. Käesolev näitus on loodud koostöös poega S’NOB.

Näitus “Pärnu enne esimest ilmasõda: linnaruum vanadel fotodel”
…–27.11.
Pärnu Muuseum

Tänavu möödub 120 aastat Pärnu Muinasuurimise Seltsi asutamisest. Aastapäeva tähistamiseks avatakse Pärnu Muuseumi kolmanda korruse saalis ülevaatlik fotonäitus tolleaegsetest linnavaadetest. Eelkõige on näitusele leidnud tee vanemad ja seni vähem publitseeritud fotod, mis pärinevad nii Pärnu Muuseumi fotokogust kui ka erakogudest.

Perverssete ja erootiliste filmide festival
…–24.11.
Helikopter

PEFF toob linale meistriteosed kinoajaloo punaste laternate rajoonist. Festival on soovitatav vaid avatud meeltega küpsisikutele, kes suudavad võtta sammu tagasi nautimaks midagi, mida oleks ebaviisakas – kui mitte ilmvõimatu – kutsuda meelelahutuseks.

Sven Grünberg 60
24.11.
Pärnu Kontserdimaja

Seoses Sven Grünbergi 60. juubeli tähistamisega toimub Pärnu kontserdimajas suur kontsert, kus esitatakse nii Sven Grünbergi kirjutatud uudisteoseid kui ka vanemat muusikat. Laval on Ott Lepland (laul), Sven Grünberg (elektroonika), Eesti Rahvusmeeskoor, Keelpillikvartett Prezioso ning kammerorkester. Dirigeerib Mikk Üleoja.

Pärnu Fideofest – ANIMAFILM
25.–27.11.
Pärnu Muuseum ja Pärnu Apollo kino

Festivali eesmärk on kaardistada Eesti AV-maastikku meediumiüleselt (film, videokunst, dokumentaalantropoloogia, virtuaalmeedia) ja esitada sisselõikeid ka mujal maailmas mittekommertsiaalsel eksperimentaaltasandil toimuvasse.

XXII Lõuna-Eesti meestelaulu päev
26.11.
Tartu Ülikooli aula

Juba paarkümmend aastat on Tartu sügises kogunenud Lõuna-Eesti meeskoorid, et üksteist kuulata, ühiselt musitseerida ja maailma asju arutada. 26. novembril 2016 Tartu Ülikooli aulas toimuva XXII Lõuna-Eesti meestelaulu päeva kunstiline juht on Alo Ritsing, kelle 80. sünnipäeva meeskooride kohtumisega pidulikult ja südamlikult ka tähistatakse.

Eesti Rahvatantsuansamblite Liidu kontsert “Silmitsi merega”
27.11.
Salme Kultuurikeskus

27. novembril 2016 toimub Salme Kultuurikeskuses tantsukontsert “Silmitsi merega”, kus merele ja merega tantsivad üksteist rahvatantsuansamblit – laval on kokku ligi 330 tantsijat Eesti tipprühmadest. Kontsert on pühendatud merekultuuriaastale ja laval näeb mereteemalisi tantse üle Eesti asuvate ansamblite esituses.