Selle nädala soovitustest leiame kunsti, gastronoomiat, komöödiat, muusikat, kirjandust, animatsiooni, teadust ning tantsu. Seda kõike üle kogu Eesti. 

Näitus “Visioon”
Lahtiolekuajad: T–R 13–18
Tartu Jakobi galeriis

Jakobi galeriis avatud Eesti Akvarellistide Ühenduse aastanäitus “Visioon” on nägemus erinevatest loomingulistest võimalustest vesivärvidega. Näitus on kui kunstilabor, mis laiendab akvarelli piire ning kutsub vaatajat kaasa mõtlema tänapäeva akvarellist.

Pärnu restoranide nädal
04.04–10.04
Pärnus

Pärnu restoranide nädalal on võimalik tutvuda väga erinevat stiili restoranide ja vahvate kokkadega, kes seal töötavad. Restoranide nädalal pakutakse erihinnaga lõuna- ja õhtusööke: 2-käigulist lõunasööki ja 3-käigulist õhtusööki.

Tõnis Niinemetsa start-up comedy “Ämbrisse astumise ajastu”
04.04, 05.04, 06.04, 08.04, 10.04
Rakveres, Viljandis, Paides, Haljalas ja Pärnus

Start-up comedy on uus, värske, naljakas, terav, tihe, ootamatu, põhjalik, innovatiivne ja üliäge suund huumoris. Ämbrisse astumise ajastu etendustel räägib Tõnis Niinemets kõige teravamatest teemadest, mis meie ümber pead tõstavad. Ta räägib riigist, meediast, majandusest, trendidest ja iseolemise olematusest.

Ruslan Trochynskyi, Andre Maaker, Juhan Suits – romansid!
06.04, 08.04, 09.04
Tartus, Viljandis ja Tallinnas

Klassikalise haridusega, kuid Eestis pigem folkmuusikuna tuntud tromboonimängija Ruslan Trochynskyi, armastatud džässkitarrist Andre Maaker ja folgigurust torupillimängija Juhan Suits on leidnud ühise helikeele – romansid! Tuntud romansid on saanud muusikute loomusele vastavalt interpreteeritud ja pakutakse nii äratundmis- kui üllatuselamusi.

Eesti muusika päevad 2016
07.04–16.04
Tallinnas

“Eesti muusika päevad” (EMP) on esiettekannete festival ja aasta nüüdismuusika tippsündmus Eestis, mis koondab valdkonna rahvusvaheliselt tunnustatud tegijad. Festivalile on tellitud ligi 30 uudisteost Eesti tippheliloojatelt, lisaks kõlab heliloomingutudengite ja muusikaõppurite looming. Seekordne festival keskendub rohelisele helile.

Tallinna raamatumess 2016
07.04–09.04
Eesti Rahvusraamatukogus

Üle 30 Eesti tippkirjastuse pakuvad uudiskirjandust ja hea hinnaga raamatuid. Toimub palju üritusi alates töötubadest, raamatuesitlustest, kohtumistest autoritega kuni teatrietendusteni igas vanuses raamatusõpradele.

X Jaapani animatsiooni filmifestival “JAFF”
08.04–17.04
Tallinnas ja Tartus

Tallinna ja Tartu kinodes algab reedel järjekorras kümnes jaapani animatsiooni filmifestival “JAFF”. Festivalil näidatakse Tallinna ja Tartu kinodes palju värskeid Jaapanist päris animatsiooni-, mängu- ning dokumentaalfilme.

XIII Eesti kammerkooride festival
08.04–09.04
Jõhvi Kontserdimajas

Eesti Kammerkooride Liidu festival toimub Jõhvi Kontserdimajas 8.–9. aprillini 2016. XIII festival pakub kvaliteetset muusikaelamust festivalikontsertidel ning konkursi igas kategoorias. Üles astub 16 koori üle Eesti.

TEDxLasnamäe 2016: Под напряжением / Pinge all
09.04
SpaceX sündmuskeskuses Tallinnas

Konverentsi teemaks on seekord stressi, konflikti, elektri ja energia segu – “Pinge all”. TEDxLasnamäe on esimene venekeelne (eestikeelse sünkroontõlkega) TEDx konverents Eestis. Konverentsil saavad sõna kultuuri-, kunsti-, teaduse- ja muude kõrgelt hinnatud erialade spetsialistid, kellest igaüks saab võimaluse oma ideed esitleda 18 minuti jooksul.

Pärnu päev
09.04
Pärnus

Pärnu päeva näol on tegemist linnaelaniku päevaga, millega tähistatakse ühtlasi ka linna 765. sünnipäeva. Päev on täis meelelahutust ning pakub lahedat äraolemist ja tegevusi kogu perele. Külastama oodatakse nii oma elanikke kui ka külalisi mujalt.

Tantsulavastus “Eifo Efi”
10.04
Vabal Laval

Kahe noore koreograafi, Ioannis Mandafounise ja Fabrice Mazliah’ mänguline ja vaimukas tantsulavastus tahab pakkuda vaatajatele vaatamiskogemust ja ühtlasi kaasata neid oma visuaalsetesse konstruktsioonidesse.