Eesti ühe rahvusvaheliselt tuntuma koomiksikunstniku ja graafilise disaineri Veiko Tammjärve piktograafiline lühilugu „Paradise Club“, mis jutustab iroonilises võtmes Piiblist tuttavat lugu Aadama ja Eeva paradiisist väljaajamise asjaoludest, ilmus uues autorikoomiksitele pühendatud ajakirjas „Scratches“.

Uue ajakirja esimest numbrit esitleti sel sügisel Frankfurdi raamatumessil, mille püsikülaline on näiteks ka Eesti Instituudi välja antav Estonian Literery Magazine.

Plaani järgi kord aastas ilmuma hakkava ajakirja koostaja on legendaarne Hollandi koomiksikunstnik ja graafiline disainer Joost Swarte. Tema visiooni kohaselt sisaldab „Scratches“ eeskätt kaasaegsete Hollandi ja Belgia koomiksiautorite töid, kuid ka valimikku rahvusvahelisest paremikust.

Swarte tõstis Tammjärve koomiksit eraldi esile ajakirjale „The Comics Journal“ antud intervjuus (https://www.tcj.com/joost-swarte-scratching-the-surface/). Lisaks Tammjärvele on esimeses numbris ka Robert Crumbi, Art Spiegelmani, Chris Ware’i, David B ja rea teiste avangardkoomiksi superstaaride tööd.

paradise-club scraches2