Juuni teisel nädalal leiab aset taaskord terve rida põnevaid sündmusi, mida pidasime vajalikuks teile tutvustada.  Soovituste hulgast leiab nii kino, muusikat, kunsti, loodust kui ka kulinaariat. Head nautlemist!

Autorikino #30: “Rebels of the Neon God”
07.06
Kinos Sõprus

Aasia kaasaegse kino üks omanäolisemaid lavastajaid Ming-lian Tsai kinnistas end Taiwani n-ö “teise laine” oluliseimate tegijate hulka juba oma debüütfilmiga “Rebels of the Neon God”. Üdini cool’i linnavesterni “Rebels of the Neon God” peategelased on elu mõtet otsivad noored armunud, kes veedavad ööd mootorratastega kihutades, seksides, juues ja suitsetades ning aeg-ajalt tühjendavad mõne telefonikioski müntidest, et saadud raha eest videomänge mängida.

Suvelavastus “Elagu, mis põletab!”
08.06–…
Adamson-Ericu muuseumis

Sellel suvel pakib Lavakunstikooli XXVII lend end oma suvelavastusega lahti Adamson-Ericu muuseumis. Lavastus räägib 20. sajandi alguses Pariis elanud Eesti kunstnike elust. EMTA Lavakunstikooli XXVII lend on saanud inspiratsiooni Adamson-Ericu muuseumi näitusest “Valguse linn. Eesti kunstnikud Euroopa suurlinnades”, mis teeb kummarduse 20. sajandi alguse Eesti kunstnike reisi- ja loomingukirele.

Tallinn Art Week
11.06–…
Üle Tallinna

2016. a juunis esmakordselt toimuv Tallinn Art Week toob publiku ette värske Eesti kunsti paremiku. Programm koondab ühise katuse alla nädalajagu kunstisündmusi, viies muu hulgas kunsti galeriidest ja muuseumitest välja, tuues selle linnaruumi ning pealinna populaarsetesse kogunemiskohtadesse.

Fotokonkurss “Metsik linn”
…–12.06
Üle Eesti

Veel viimast nädalat on võimalik oma fotosid saata Tartu Ülikooli loodusmuuseumi poolt korraldatavale linnalooduse fotokonkursile “Metsik linn”. Võistlusele oodatakse Eesti linnades või asulates tehtud pilte, millel on kujutatud inimese ja looduse kokkupuutepunkte, kuid ka konflikte looduse ja inimese vahel.

Näitus “Poliitiline kleit”
… –30.06
Artist-run space Kraam

Näitusel “Poliitiline kleit” kohtuvad 7 erineva pagulasstaatusega naist, üks 27-aastane naine, naine idast ja läänest, naise töö tõelisest võidust, kuidas isiklik on poliitiline, üks abstraktne vorm ja kirju kuup.

Moeetendus “OmaMood 2016”
09.06
Viljandi Pärimusmuusika Aidas

9. juunil Viljandi pärimusmuusika aidas toimuval moeetendusel “OmaMood” segunevad etnoglämm ja traditsioonilised rahvariided. Selle aasta moeetendusel osalevad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetajad, vilistlased ning Viljandi gümnaasiumi noored. Laval näeb nii traditsioonilisi Ruhnu naise peorõivaid, Setu rahvariideid kui ka soome-ugri rahvariietest inspireeritud etnofuturistlikku kollektsiooni ning palju muud.

Vestlusring: Kumu hitid
09.06
Kumu Kunstimuuseum

Eesti Kunstimuuseumi kogude põhjal koostatud näitus „Kumu hitid“ annab ülevaate kunstimuuseumi viimase aja ostude paremikust, mille hulka kuuluvad nii nüüdisaegsed klassikud kui ka mõned vähem tuntud teosed. 9. juunil toimub näituse „Kumu hitid“ publikuprogrammi „Hittide tootmise anatoomia“ raames vestlusring „Kuidas turundada hitti?“, mis keskendub kommunikatsiooni rollile hittide loomise või tekkimise juures. Vestlusringis osalevad Helen Sildna ja Anne Vetik.

Looduslodja loojangu- ja purjeretk Peipsile
09.06
Emajõe-Suursoo maastikukaitsealal

Looduslodja purjeretk on mõnus neljatunnine retk Emajõelt Peipsile, kus soodsa tuule korral, võib purje heisata juba Emajõel sõites. Kõrgelt lodjalaelt avaneb võrratu vaade ürgsele soomaastikule. Keskaegse laevaga kesk puutumatut loodust seilates võib igaüks end hõlpsasti 500 aasta tagusesse aega kujutleda.

Merd ju enam ei olegi – kodutee laul
09.06 ja 10.06
Von Krahli Teatris

9. ja 10. juunil on võimalus näha Von Krahli Teatris eelmise suve Soome üht vingeimat hittlavastust, kus astub üles ka Eesti näitleja Mait Joorits. “Merd ju enam ei olegi – kodutee laul” on 2013. aastal loodud professionaalse erateatri – Meriteatteri, mineku triloogia kolmas osa. “Merd ju enam ei olegi – kodutee laul” jutustab Tuulikist, kes armastab lugusid. Ja Tyynest, kelle lood aga meri ära viis. Ning heeringakaluritest ja seilajatest, tantsudest ja kalaretkedest, mere armust ja armutusest. “Merd ju enam ei olegi” laulab Läänemerest, Põhja-Jäämerest, rannikuvetest ja -hingest.

Rahvusvaheline kirikute öö Tartus
10.06
Tartu kirikutes

Koos paljude pühakodadega mujal Euroopas avavad 10. juuni õhtul oma uksed kõigile huvilistele ka Tartu kirikud. Kirikute ööl on sundimatus õhkkonnas võimalik heita pilk erinevate konfessioonide igapäevaellu, saada vastuseid küsimustele, avastada kirikutes peituvaid kunstiaardeid ja nautida muusikat.

Nargenfestivali Kreegi päevad
11.06–12.06
Haapsalus

Kreegi päevade esimesel kontserdil kõlab Cyrillus Kreegi muusika Haapsalus seekord Eesti Rahvusmeeskoori esituses. Kreegi muusika kõrval tuleb ettekandele samuti Haapsaluga seotud helilooja Rudolf Tobiase üks tuntumaid kooriteoseid, nelipühalaul „Eks teie tea“ Cyrillus Kreegi seades. Kreegi päevade teisel kontserdil esitavad Eesti Televisiooni ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia esinduskoorid eesti heliloojate kooriloomingut. Kava pealkirjaga „Lauliku lapsepõli“ sisaldab läbilõiget enam kui sajandi jooksul peamiselt rahvaluuletekstidele loodud eesti koorimuusikast.

Tallinna Tänavatoidufestival
11.–12.06.2016
Telliskivi Loomelinnak

3. Tallinna Tänavatoidufestival toimub 11.–12.06.2016 Telliskivi Loomelinnakus. Festivalil on kahel päeval avatud 60 söögi-joogikohta. Eestis on tänavatoitlustus arenemas suurte sammudega ja just Tallinna tänavatoidufestival on parim võimalus selle hooaja trendide tabamiseks ja maitseüllatuste nautimiseks!