Muinastulesid, head sööki ja põnevad kultuurisündmusi on sellel nädalal taas lademes. Head nautimist!

Muinastulede öö 2017
26.08.
Erinevad kohad

Augusti viimase laupäeva õhtul kutsume kõiki Eesti inimesi mere äärde, et süüdata rannas lõke ja näha teisi lõkkeid vastamas, et moodustada randades tuledest kett, mis ühendaks meid naabritega ümber Läänemere. Õhtu eesmärk on Läänemere kaldal süüdata nii palju lõkkeid, et igast mereäärsest kohast oleks näha kaks ja enam lõket. See õnnestus Eestis suures osas juba 2009. aastal, teeme seda taas!

Pika-formaadi improjämm
11.08–15.12.
Ruutu10 Improstuudio

Tere tulemast Pika-formaadi improjämmile, kus luuakse erineva pikkusega stseene. Vahet pole, kas improviseerid esimest korda või oled seda teinud aastaid, nalja ja naeru saab. Ruutu10 kogenud juhendaja käe all saavad kõik improsõbrad lõbutseda, harjutada ja tutvuda uute inimestega.

Dokiõhtu #32: “Kiki”
21.08.
Kino Sõprus

Möödunud aastal Sundance’i filmifestivalil kõvasti laineid löönud Sara Jordenö kütkestav dokumentaalfilm “Kiki” keskendub grupile LGBT noortele, n-ö vougijatele. “Kiki” on aus vaatlus uue põlvkonna vougijatest, ilusatest ja vapratest hingedest, kes seisavad päevast päeva silmitsi väikese subkultuuri võimaluste ja raskustega ning on leppinud faktiga, et ühe silmapilguga võib hea pöörduda halvaks ja vastupidi.

Siuru 100. Kohtumised pargis
22.08.
Koidula park

Siurulased olid tõelised kultuuri- ja kirjandusrevolutsionäärid, kes aastatel 1917–1919 andsid välja 25 raamatut ning koguteost, aidates kaasa noore vabariigi kultuuri arengule. Kirjanduslik-muusikaline ettelugemine “Siuru 100. Kohtumised pargis” on kirjandusrühmituse Siuru plahvatuslikust loomingulisest tegutsemisest. Lisaks ajaloolisele ülevaatele rühmituse kohta esitatakse Underi, Visnapuu, Gailiti, Adsoni, Tuglase ja Semperi tolleaegset loomingut.

ÖöRonimine
24.08.
Pirita seikluspark

Pirita Seikluspark esitleb – ainult kahel erilisel õhtul sel hooajal: öine seiklus kõrgseiklusradadel! Otsid põnevust? Tule ÖöRonimisele! Pimedas seiklusrajal liikudes ei ole tunda kõrgusi ega näha kaugusi. Pealampide valgel saad osa sootuks teistlaadi reaalsusest!

Aparaaditehase festival
24.–26.08.
Aparaaditehas

Teist korda toimuv Aparaaditehase festival pakub nelja päeva jooksul rikkalikku kultuuriprogrammi, mis ühendab endas majaliste poolt pakutava, öökino, täika, toitlustuse, tänavaspordi ja muusika. Üritused toimuvad nii majas sees, hoovil kui ka väljuvad sel korral tehase piiridest, pannes Kastani-Vaksali linnaosa tänavad, hoovid ja nurgatagused festivalirütmis võnkuma.

Tulede öö Vastseliina linnuses: Estonian Voices
25.08.
Vastseliina Piiskopilinnus

Augustikuu viimasel nädalalõpul saadetakse suvi ära imelise kontsertõhtuga. Tulede ööl süttib linnus küünla- ja lõkketuledesse ning Eesti tippartistid pakuvad emotsioone heast muusikast. Tulede öö on ainulaadne – ühel õhtul saab nautida kaunist Piusa ürgoru loodust, võimasaid linnusevaremeid, müstilist tuledemängu ja kvaliteetmuusikat.

Tallinna lillefestivali lõpetamine 2017
25.08.
Tornide väljaku park

Reedel, 25. augustil lõppeb rahvusvaheline Tallinna lillefestival 2017. Õhtul kell 17.00 on Tornide väljaku pargis kõigil huvilistel ja muusikasõpradel võimalus osa saada 2017. aasta lillefestivali lõputseremooniast. Kell viis algaval tseremoonial tõstetakse esile selle aasta parimaid ja tublimaid aednikke ning kunstnikke. 2017. aasta aedade teemad olid “Pereaed” ja “Ühevärviline aed”. Mõlema teemaaia parimad tööd saavad premeeritud ja lisaks kuulutatakse traditsiooniliselt välja 2017. aasta lillefestivali rahva lemmikaed.

Muinastulede öö 2017 Tallinna Lennusadamas
26.08.
Lennusadam

Traditsiooniline muinastulede öö Lennusadamas. Mitmekesine programm välialal ning päikeseloojangul süüdatakse iidsete tavade kohaselt kaldapealsele lõke, mis juhatab kaugetes vetes seilavad meremehed tagasi koju.

Muinastulede Öö Haven Kakumäe sadamas
26.08.
Haven Kakumäe jahisadam

26. augusti õhtul süüdatakse suve lõpu tähistamiseks kõikjal Läänemere kallastel lõkked meenutamaks ajaloolisi mereäärseid tulesid. Kaasaegsete lõkete süütamise suvelõpuüritusel loome mööda rannajoont ühiselt lõkete keti, ning koos üritust tähistades edastame eelkõige positiivseid mõtteid ja sõnumeid. Lõket süüdates anname märku, et hoolime oma ühisest Läänemerest. Tänavu avatud uues Kakumäe jahisadamas toimub üritus tegelikult juba teist aastat.

Festival “Tallinna tornid”: kontsert “Ilus algus”
26.08.
Neitsitornivälilava

Corelli Music ühendab festivalil “Tallinna tornid” iidse linna ajaloo tänapäeva loominguga ning tutvustab linna kuulsat ja täienenud “kilukarbisiluetti” seestpoolt läbi eri ajastute muusika.

Kultuuriöö 2017 Tallinnas
26.08.
Tallinn

Augustikuu oodatuim sündmus Tallinnas – Kultuuriöö! 26. augusti pärastlõunast kuni südaööni toimuvad kontserdid, etendused, õpitoad, näitused ja põnevad temaatilised ekskursioonid Tallinna südalinnas.

Kaduva? kino päev
26.08.
Tõstamaa mõis

Augusti viimasel laupäeval on Tõstamaa mõis hea eesti kino päralt. Selliste filmide ja nende legendaarsete tegijate, millega/kellega meil kõigil on seotud oma lugu, mõtted ja mälestused. Sellise kino, mis praegusel ajastul kahjuks kaduma kipub.

Tallinna Linnateatri hooaja avaüritus: kohtumine lavastajaga
26.08.
Tallinna linnateater

Tallinna Linnateatri hooaja avaüritus keskendub tänavu ühele eriskummalisele teatriolendile – lavastajale. Teeme juttu sel hooajal Linnateatris lavastavate teatritegijatega ning uurime, millised on nende vaated teatrile. Ühtlasi kergitame saladusloori ka uue hooaja lavastustelt.

Spithami muinastuled koos Tanel Padari ja Tomi Rahulaga
26.08.
Spithami puhkemajad

2017. aasta muinastuled on võimalik Spithamis mööda saata Tanel Padari ja Tomi Rahula mõnusa kustilise kontserdi saatel. See on muusika, mis sobib muhedasse augustikuu õhtusse, et tähistada rannarahva pikaajalist traditsiooni. Traditsioone ka jätkatakse – lisaks mõnusale muusikale süüdatakse päikeseloojangul muinastulede lõke. Kõrvu paitab imeline muusika, kõhutäiteks on võimalik soetada rannarahva kohalikust toorainest valmistatud roogasid.

Telliskivi kirbufestival 2017
26.08.
Telliskivi loomelinnak

Eesti suurimal taaskasutusele pühendatud festivalil avatakse üle 400 müügikoha, kus kaubeldakse taaskasutuskauba, disaini ja käsitöö, vanavara ning hea toiduga.

Väga väga vaba turg
26.08.
Magasini Tänava Suvila

Väga väga vaba turg on kõigile avatud ajutine rahatu turg, mil asjad ja teenused liiguvad inimeselt inimesele kinkimise või vahetamise teel. Turu eesmärk on levitada kinkemajanduse, taaskasutuse ja kodanikualgatuse põhimõtteid, et vähendada ületarbimist ja sellega kaasnevat keskkonna saastamist. Esimesed aktsioonid nimega Väga väga vaba turg (Really Really Free Market) korraldati aastal 2004, kui mitmes USA linnas toimusid alterglobalistide aktsioonid FTAA (Ameerika vabakaubandusala) tippkohtumise vastu.

Hoidistefestival “Suvi purki!”
26.–27.08.
Narva Muuseumi Põhjaõu

Võta kindlasti osa Narva linnuse Põhjaõues toimuvast hoidistefestivalist! Häbeneda pole siin midagi – kõik on omad! Värskest toorainest tehakse keeduseid otse lõkketulel podisevates kateldes – laupäeval soolaseid ning pühapäeval magusaid hoidiseid. Lisaks saab vahetada omavahel retsepte või õpitoas meistri juhtimisel saada lisanippe suve purki pakkimiseks.