Jätkame möödunud nädalal alustatud traditsiooniga, kus võtame kokku nädala jooksul toimuvad põnevaimad üritused. Fookuses on veebruari esimene nädal.

Mis: Kultuur.info teatrikampaania “Kaaslasega teatrisse”
Millal: 02.-12.02.
Kus: Kultuur.info Facebooki lehel

Traditsiooniliselt tähistatakse teatrikuud märtsis, kuid kultuur.info valmistab publiku ette juba veebruaris. Kohe kuu alguses toimub portaali Facebooki lehel ulatuslik ja varasematel aastatel suurt publikuhuvi pälvinud teatrikampaania “Kaaslasega teatrisse!”. Veebruari jooksul tuuakse kultuuriblogi kaudu huvilisteni värskeid ja põnevaid arvustusi.

Mis: Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Millal: 01.-05.02.
Kus: Rakvere Gümnaasiumis

Rakvere Gümnaasiumi õpilaste korraldatav vabariiklik lühifilmide festival toimub Rakvere Gümnaasiumis 1.–5. veebruarini 2016. 2016. a Rakvere Gümnaasiumi filmifestivalile saadetud 25 filmi seast valiti välja 10 finalisti. Mõlemas vanusekategoorias, kuni 19-aastaste õpilaste ning kuni 26-aastaste tudengite seas, on finaalis viis filmi.

Mis: Geopargi konverents
Millal: 04.02.
Kus: Jääaja Keskuses

Lõuna-Eestisse loodava geopargi eestvedajad kutsuvad teid 4. veebruaril Geopargi II konverentsile: “Loodusturismi toodete ja teenuste arendus” algusega kell 9.30. Loodav geopark hõlmab peaaegu kogu Jõgeva- ja Tartumaad ning see saab olema tulevikus põnev loodusturismi sihtkoht. Konverentsi põhiteemaks ongi seetõttu loodusturismi tulevik.

Mis: Björk ja Islandi muusika
Millal: 04.02.
Kus: Kumu Kunstimuuseumis

Islandi kunsti näituse raames võetakse sel korral luubi alla hoopis Islandi kaasaegne (alternatiivne) (pop)muusika, millele on tekkinud kindel rahvusvaheline kuvand ja kõrge renomee.

Muusikakriitik Ott Kagovere käsitlebki seda fenomeni ühe tuntuma esindaja, Björki loomingulise arengu kaudu. Aga mitte ainult – üritusel vaadatakse-kuulatakse YouTube’i vahendusel ka teisi tähelepanuväärseid muusikuid-muusikavideosid, mida võiks iseloomustada islandlikuna.

Mis: Näitus “Oh kui ohtlik!”
Millal: 05.02.-20.11.
Kus: Tartu Mänguasjamuuseumis

Näitus “Oh kui ohtlik!” pöörab tähelepanu mänguasjadega seotud ohtudele. Näitusel saab vastuse küsimustele: kuidas saab mänguasi ohtlik olla? Millised on ohtlikud materjalid? Kas ohutu mänguasi võib ühtäkki ohtlikuks muutuda?

Näitus on valminud koostöös Tarbijakaitseameti ja Terviseametiga.

Mis: Kaks legendi: Dingo ja Vennaskond
Millal: 05.02.
Kus: Rock Cafe

Kaks legendaarset bändi, Dingo ja Vennaskond, panevad seljad kokku ja korraldavad 5. veebruaril Rock Cafes ühe korraliku Eesti-Soome ühiskontserdi.

Tuleb võimas nostalgiaõhtu, sest ette kantakse kõik Dingo ja Vennaskonna kuulsad lood. Eesti-Soome sõpruskohtumise juhatab sisse värske helipildiga glam rock’i viljelev The Princes.

Mis: Rakvere teatri etendus “Ausammas”
Millal: esietendus 06.02.
Kus: Rakvere teatris (etendused toimuvad ka Vene Teatris ning Võru Kultuurimajas Kannel).

Mida teeksite, kui avastaksite ühel hommikul, et linna keskväljakule on teile püstitatud ausammas? See on teie nägu ja kannab teie nime, ent te pole kosmoselendur ega vabadusvõitleja. Mille eest? Lavastuse kangelane, sama linna kojamees, satub just sellisesse olukorda.

Mis: Maria Korepanova doktorikontsert “Ajajõgi”
Millal: 06.02.
Kus: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis 

6. veebruaril kell 16.00 toimub Kammersaalis (EMTA, 4. korrus, C-405) Maria Korepanova doktorikontsert “Ajajõgi”.

Eksperimentaalses projektis osaleb ka vaba improvisatsiooni meister Vlady Bystrov (Saksamaa) elektroonikal ja puhkpillidel.

Mis: Trad.Attack! Tartus
Millal: 06.02.
Kus: Tartu Aparaaditehases

Viimastelt Eesti Muusikaauhindade jagamiselt lausa kolme kategooria võidu noppinud Trad.Attack! esineb Tartus, Aparaaditehases. Grupp kutsub kõiki sõpru endaga koos tähistama. Tähistamiseks on põhjust veelgi ning tähistada tohib!

Mis: Punky Reggae Party
Millal: 06.02.
Kus: Kultuuriklubis Kelm

Soundsystemi peod pole nagu iga teine reedeõhtune jalakeerutus, tegemist on kultuuriga, mis kätkeb endas melomaane, vinüülplaate, live-muusikat, kõrvamõnu ja silmailu.

Esinevad: Huiabella Fantastica, Uus Energia ning MostBand. Plaadimuusikat valivad Pickney Tiger (ska) ja Peedro & Ganj (dub).

* Päisefoto: Trad.Attack! Foto autor Renee Altrov.