Algav nädal toob kaasa palju põnevat. Siinsete soovituste seast leiab üritusi nii teatrist, kontserdisaalist, muuseumist kui ka kinost. Häid elamusi!

Tartu Uus Teater: Baskin ehk nalja põhivormid
2.11.–28.01.
Tartu Uus Teater

Möödunud aastal esilinastunud ning väga menukaks osutunud “Baskin ehk nalja põhivormid” on Tartu Uue Teatri laval tagasi. Lavastus on uurimus huumorist. Parimate kavatsustega segatakse kokku estraadinumbrid, prantsuse komöödia, muusikaline draama, nõukogude kino, meelejahutaja, vabaõhukomöödia, kuulsuste elulood, anekdoodid ja legendid.

Näitus “1091”
21.10.–12.11.
Vaal Galerii

Kuraator Mauri Gross on näitusele koondanud 20 tuntud eesti maalikunstniku tuumakad teosed, mis kõik on erinevas mõõdus, erinevas tehnikas, kuid mille hind on 1091 eurot – Eesti keskmine palk.

NU Performance Festival 2016
29.10.–5.11.
Kanuti Gildi SAAL ja Punane Maja

NU Performance Festival toob kokku rahvusvahelise seltskonna visuaal- ja performance-kunstnikke, muusikuid, koreograafe ning publiku, et luua nädal aega kestev inspireeriv ja eksperimenteeriv platvorm, mis koosneb etendustest, kontsertidest, skriiningutest, vestlustest ja kõigest, mis selle ümber juhtuma hakkab.

Okupatsioonide muuseumi filmipäevad
31.10.–3.11.
Okupatsioonide Muuseum

Juba neljandat korda oodatakse ajaloo- ja filmihuvilisi Okupatsioonide muuseumi filmipäevadele. Programmi “Visegradi sügis” filmid kõnelevad Poola, Slovakkia, Tšehhi ja Ungari keerulisest lähiajaloost ning keskenduvad inimõigustele, vastupanule ning vabaduse ja demokraatiaihale, mis õhutas inimesi vastu astuma terrorirežiimidele.

Kristjan Randalu Trio & Ben Monder (USA)
31.10.–1.11.
Džässiklubi “Philly Joe’s”

See on erakordne võimalus kuulata Kristjan Randalu rahvusvahelist ansamblit, kelle esinemises ühinevad lendav energia, loovus ja virtuoossus. Ansamblisse kuuluvad maailma džässilavadel tuntud muusikud, kes esitavad Kristjan Randalu loomingut.

Tallinna restoranide nädal 2016
1.–7.11.
Tallinn

Novembri esimene nädal on restoranide ja toidu nädal, mis on täis avastusi ja meeldivaid elamusi. Tänu suurepärasele hinnale avaneb hea võimalus külastada ja võrrelda suurimal hulgal erinevaid restorane.

Hingedepäeva kontsert
1., 2., 3.11.
Viljandi Pauluse kirik, Tartu Pauluse kirik, Pärnu Kontserdimaja

Esinevad Arete Teemets (sopran), Tuuri Dede (metsosopran), Rasmus Kull (tenor), Uku Joller (bass) ning Vanemuise sümfooniaorkester ja ooperikoor. Dirigeerib Martin Sildos. Kavas on Urmas Sisaski Missa nr 1.

Sandra ja Jalmari sügiskontserdid
1., 2., 4.11.
Piip ja Tuut Mängumaja, Varbuse muusikamõis, Athena Keskus

Sandra ja Jalmar mängivad hingedeajal mõne hubase kontserdi. Kuuleb lugusid ja laule, on soe ja saab nalja. Kuuleb erinevaid pille ja saab kaasa ka laulda. Kohtumiseni!

MereKino
2.–6.11.
Kino Sõprus

Rahvusvaheline filmifestival “MereKino” toob mereliselt meelestatutele värskeid ja vägagi vesiseid filme.

Eesti Ajaloomuuseumi teemaõhtu “Keskaja tantsud 16. sajandil”
3.11.
Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone

Eesti Ajaloomuuseum kutsub neljapäeval, 3. novembril 2016 kell 18.00 Suurgildi hoonesse osalema keskaegsete tantsude õpitoas, mida juhendab vanatantsuansambli Saltatriculi kunstiline juht Külli Kressa.

KirjandusAit: must huumor ja valge vares
3.11.
Kloostri Ait

Novembris minnakse kirjanduskohvikuga Briti saartele nalja otsima! Kirjanikest on käsitluse all Michel Faber ja Roald Dahl. Raamatutest loeb katkendeid Maria Lee. Šoti muusikat esitavad Matilde Kivisilla ja Tarmo Kivisilla. Üritus on tasuta, registreerida pole vaja ning kõik on oodatud!

Tallinna klaverifestival 2016
4.–12.11.
Tallinn

Tallinna klaverifestival on unikaalne klaverinädal, mis on suurima külastajatearvuga klassikafestival Eestis. Festival toimub iga kahe aasta järel oktoobri viimasel nädalal suurepärase akustika ja esmaklassiliste klaveritega Eesti tähtsaimas, Estonia kontserdisaalis.

Vilsandi Trance Tallinnas 
4.11.
Kohvik Sinilind

Laivi teevad Jozef van Wissem, Rabimilia ja Tont. Plaadimuusika: Tencu, mrds. Loengu kogemusest Jaapani filosoofias peab Alari Allik. Loodushelid Taavi Tulevilt.

Taimetoidumess
5.11.
Kultuurikatel

Järjekorras juba kuues Taimetoidumess toimub 5. novembril algusega kell 11 Tallinnas Kultuurikatlas. Messil osaleb üle 100 ettevõtte-organisatsiooni Eestist ja välismaalt, kes tutvustavad ja müüvad laias valikus taimetoitu, eetilisi kaupu, riideid ja kosmeetikat, jagavad infot, ideid ning teevad häid pakkumisi.