Õues on aprill ja kultuurisündmused hüüavad tulles! Selle nädala valikus on loodust, kunsti, muusikat, tantsu, käsitööd ja palju muud. Head lugemist!

Loodusõhtu Rahvusraamatukogus
9.04.
Eesti Rahvusraamatukogu

Berit Renseri ning Henry Laksi ja Rasmus Laksi õhtu. Seekordne rännak viib kaugele Indoneesiasse, mis koosneb enam kui 17 000 saarest, kus elab ligi 270 miljonit inimest. On võimatu anda ülevaadet tervest riigist, pilk heidetakse eelkõige Jaava, Sumatra ja Borneo saartele.

Peeter Lauritsa näitus „Väljasõit”
9.–28.04.
Draakoni Galerii

Peeter Lauritsa sõnul vaatab näitus „Väljasõit” inimest, kes on ootamatus rollis tundmatusse kohta sattunud. Õigemini, vaatab inimesest läbi, vaatab inimese pilguga seda imelikku ümbrust, viirastuslikest biovõrkudest koosnevat virtuaalsust, mis kasvab tema tsivilisatsiooni varemetel.

Saksa kevad 2018 – avalik ruum
9.–29.04.
Üle Eesti

9. aprillil algab Saksa kevad 2018. Sel aastal on fookuses avalik ruum. Festivali partner on hansalinn Hamburg. Aprilli lõpuni toimuvad näitused, kontserdid, teatrietendused, kinoseansid jpm.

Teistmoodi teisipäev
10.04.
Adamson-Ericu Muuseum

Adamson-Ericu Muuseumi töötoad on suunatud täiskasvanutele. Juhendavad professionaalsed kunstnikud. 10. aprillil toimub kompositsiooni töötuba, mida viib läbi Kristiina Kaasik.

Eesti muusika päevad 2018: püha
12.–19.04.
Erinevad kontserdipaigad Tallinnas ja Tartus

Eesti muusika päevad tulevad taas värske kevadise energiaga! Juba 39. korda toimuv EMP on Eesti suurim esiettekannete festival, mis toob nädala jooksul publikuni üle 30 uudisteose Eesti erinevate põlvkondade väljapaistvatelt heliloojatelt. 2018. aastal, mil Eesti riik tähistab 100. aastapäeva, on EMP-i teema „Püha”.

Tallinna käsitöömess
13.–15.04.
Tallinna Lauluväljak

Tallinna käsitöömess – see on käsitöö, kingitused, ehted, kodusisustus, töötoad, meelelahutus, söök/jook ja palju muud!

Läänesaarte kammerorkestri kevadkontsert
14.04. ja 15.04.
Kihelkonna Rahvamaja, Kuressaare Kultuurikeskus

Läänesaarte kammerorkester ei ole ainult muusikaline, vaid on ka geograafiline ja kultuuriline projekt. Kevadkontserdi kavas on E. Mägi, W. Ostijn, A. Salieri, F. Mendelssohn. Solistina astub publiku ette Liis Lulla-Knape (flööt), dirigeerib Edoardo Narbona.

Tantsulavastus „Sinine”
15.04.
Karlova Teater

„Sinine” on seitsmes lavateos Kalli Pikase tantsulavastuste sarjast, millele on eelnenud samuti värvinimetusi kandvad teosed „Roosa”, „Valge”, „Must”, „Punane”, „Roheline” ja „Kollane” – viimane neist on 2017. aasta Eesti teatri aastaauhindade tantsuauhinna nominent.

Installatsioonide näitus „Nägemise õpetus”
4.–28.04.
Haapsalu Linnagalerii

Haapsalus eksponeerivad oma foto- ,video-, heli- ja skulptuuriinstallatsioone Annika Haas, Elo Liiv ja Jekaterina Kultajeva, kes kujutavad portreefoto ja skulpturaalsete lahenduste kaudu installatiivselt Eesti pimedaid ning tõstatavad laiemalt „sotsiaalse pimeduse” temaatika.

Eesti Maalikunstnike Liidu näitus „Kui arvutid peatuvad”
5.04.–14.05.
Jõhvi Kunstikool

Maalida on võimalik kõiksugu tehnoloogiaid kasutades või selleks abivahendeid rakendamata. Näitus „Kui arvutid peatuvad” seda katsetabki iga osaleva kunstniku arusaamale ja lähenemisnurgale omasel viisil.