Muuseumiöö programm on aasta-aastalt muutunud üha kirevamaks ning väga raske on välja sõeluda neid kõige põnevamaid ja erilisemaid sündmusi. Et teie elu lihtsamaks muuta, otsustasime uurida erinevate Muuseumiööl osalevate muuseumide programme ning valisime leitud info põhjal välja 10 silmapaistvat sündmust üle Eesti, mida meie hinnangul oleks põnev külastada.

Viinistu Kunstimuuseumis soovitatakse ringkäik teha päikeseloojangu aegu, et saaks kõige ehedamalt nautida interaktiivseid installatsioone „Diivan“, „Tünn“, „Kuraator“ ja „Pinks“. Varajastele külalistele toimub aga alates kella 18 kuni 21-ni poolsaare pianistide päikeseloojangukontsert ning kell 21.10 näidatakse Tehasekinos värsket muusikadokumentaali „Impromtu“. Kui installatsioonid on vaadatud, kõlab alates kella 23.45-st elektrooniline muusika. (Viinistu küla, Kuusalu vald, Harjumaa)

Okupatsioonide Muuseumi vallutab videodisko! Sel korral okupeerivad muuseumi 1980ndatel keelatud tantsuhitid. Plaate keerutab legendaarne diskor Einar Kapp, kes on Eesti erinevates kultuurimajades rahvast tantsutanud juba 1970. aastaist saati. Igal täistunnil (kl 19, 20, 21 ja 22) disko katkestatakse, sest reeglid, keelud ja käsud on järgimiseks ning tulihingelised parteilased on ilmselgelt liikvel! (Toompea 8, Tallinn)

Flo Kasearu majamuuseumis toimub palju põnevat: giidituurid, kohvik ja viktoriin, aga pärliks on ikkagi kella üheksane saunakülastus. (Pebre 8, Tallinn)

Eesti Maanteemuuseumis avatakse kell 18 näitus „Tee täis kuulujuttu“. Kell 19 toimub pärlistaatuse pälvinud videvikuloeng „Kuulujutu kummalised teed“, mida veab Maire Aunaste. Kell 21 tutvustavad Karin Raamat ja Mati Raamat rattakellal musitseerimise võimalusi ning külastajate abiga sünnib rattakellade ansambel. (Varbuse, Kanepi vald, Põlvamaa)

Muuseumiööl võtab tuurid üles Rannarahva Muuseumi retrobuss, mis sõidab kõigi Viimsi muuseumide vahel. Buss peatub Eesti Sõjamuuseumi , RMK Viimsi Looduskeskuse, Viimsi Vabaõhumuuseumi ja juubilari Rannarahva Muuseumi ees. 90. sünnipäeva puhul kostab Rannarahva koolimaja saalist jälle muusikat nagu vanadel headel aegadel… Suures saalis toimetab gurmeekohvik, mängib elav muusika. (Nurme tee 3, Pringi küla, Viimsi vald, Harjumaa)

Tallinna vanalinnas asuv väike Tšuvaši Rahvarõivaste Muuseum tutvustab Muuseumiööl muidugi tšuvasi muusikat. Kavas on vanad laulud, rahval lubatakse kaasa laulda, isegi kui sõnu ei tea ja viisi ei pea. Laulmise kõrval on soovitatav viia end kurssi ka tšuvaši rahvarõivastega, mis pärinevad XIX sajandi lõpust kuni tänapäevani.(Uus 19 / Vene 28, Tallinn)

Rahvusarhiiv korraldab mitu vabaõhukontserti, esimese neist kell 18.00 oma rõdul. Esinema tulevad Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli õpilased. Pärast pakutakse võimalust avastada hoidlasügavusi ja katusekõrgustes paiknevat arhiivi (osavõtt eelregistreerimisega). Arhiivipärli tiitli omanik on aga kell 22 algav Katusekontsert, kus esineb Tartu Popi ja Roki Instituut. (J. Liivi 4, Tartu)

Viljandi Kondase Keskus tutvustab oma vastavatud prantsuse autsaiderkunsti näitust. Kell 19.00 toimub Kondase Keskuse hoovis koostöös Pärimusmuusika aidaga sussisahistamine, kus sõbrad, naabrid, kaastudengid, õppejõud ja sugulased saavad end pärimusmuusika saatel üheskoos suveaega keerutada. Pilli mängivad parimad pillimehed maalt ja linnast. (Pikk tn. 8, Viljandi)

kondase

Kohtla Kaevanduspark avab uksed kell 20. Huvilistele toimuvad maa alla tasuta ekskursioonid, igaüks saab „kaevata“ varandust, soetada käsitööd ja osaleda loteriis. Kell 22 algava kontserdi peaesineja on Kirderanniku koor. (Jaama 1, Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa)

A. H. Tammsaare Muuseum Vargamäel korraldab kella 20.50–22.20 looduslike helide keskele ööekskursiooni, kus keskendutakse helidele ja muusikale. Pärast ekskursiooni on võimalik osa saada Muuseumiöö regilaulu loomisest. Pealinna elanikud saavad Vargamäele ka Looduse Omnibussiga! (Vetepere küla, Albu vald, Järvamaa)