20. augustil 1991 kell 23.03 võeti Eesti Vabariigi Ülemnõukogu istungil vastu otsus taastada Eesti riigi iseseisvus. See kõik juhtus 25 aastat tagasi ning seda tuleb tähistada. Meie anname mõned soovitused, kus ja kuidas  seda teha võiks.

Taasiseseisvumispäeva tähistamine Tallinna Teletornis
Siililegi selge, et Tallinna Teletornil oli sündmustes oluline roll, seega on paslik alustada just seal toimuvaga. Lisaks ajaloolistele põhjustele on headeks ettekääneteks veel Teletornis aset leidvad konverents ja perepidu.

Eesti taasiseseisvumise 25. aastapäeva sündmused Toompeal ja Riigikogus
Veel üks oluline paik, kus on paljude aastate jooksul meie riigi saatuse üle otsuseid tehtud.  Toimub nii mõndagi, aga välja võiks tuua näiteks kella seitsmese lipuheiskamise ning tasuta kontserdi „Ei ole üksi ükski maa“ Toompeal Lossi platsil.

Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 25. aastapäeva tähistamine
Tartu Vabadussõja mälestussamba juures toimub ehk veidi reserveeritum aastapäeva kontsert-miiting. Miitingul esinevad puhkpilliorkester Tartu ja Tartu Akadeemiline Meeskoor. Ürituse peakõnelejaks on kirjanik Hando Runnel.

Vabadus on tunne
Vabaduse väljakul toimub kontsert, mille esinejaterivi on päris muljetavaldav. Tundub,  et esitamisele tuleb kõvasti isamaalisi laule, mida  võib kindlasti kas siis kohapeal või koduteel  kaasa ümiseda.

Maarjamäe lossipäev
Kavas on taasiseseisvumist tähistav perepäev, mis pakub nii meisterdamist kui ringkäike.

Taasiseseisvumispäeva kontsert Paides
Kontsert ansamblilt Siim Aimla juhtimisel, soleerib Teele Viira. Lubatakse, et kõlavad ilusad eesti lood ja laulud, mis on päevale ju täitsa kohane.

Meie aastapäevapidu
Tartu laululaval astub üles tore plejaad kodumaal armastatud nimesid, näiteks Talsid, Kuurmaa ja Vaiglad. Lisaks teevad südame hardaks Tartu poistekoor & neidudekoor Kurekell ning teised väärt esinejad.

Vaba rahva laul
20. augustil Keila lauluväljakul ja 21. augustil Kuressaare lossihoovis lauldakse vaba rahva laule ehk esitusele tulevad Alo Mattiiseni, Lydia Koidula, Urmas Alenderi, Uno Naissoo, Aarne Oidi, Jaak Joala ning teiste tähtsate laululoojate -ja lauljate palad.

Pada Bashment
20. augustil tähistab vabariigi taasiseseisvumist PADA-s Eesti pikaajalisim peosari Bashment ühe meeleoluka reggae dancehall’i peoga. Võib ka nii!