Algava nädala soovitustest leiab sel korral mitu väiksemat, kuid sellegipoolest põnevat näitust, kontserti, etendust ja ka teisi olenguid.

Näitus “Luues kohti: Fieldoffice Architects”
…–26.02.
Eesti Arhitektuurimuuseum

Näitus on pühendatud Taiwani päritolu arhitektuuribüroo Fieldoffice Architects loomingule. Suurem osa büroo asutaja Sheng-Yuan Huangi projektidest paikneb poole miljoni elanikuga Yilani linnas Taiwanis. Lisaks muutlikule poliitikale ja majandusele raputavad Yilani regulaarselt troopilised tormid ja üleujutused. Seetõttu käsitlevad arhitektid linna ja looduskeskkonda pidevas vastasmõjus toimiva tervikuna.

Näitus “Kohtume kohvikus! – Tallinna kohvikukultuurist 1920.–1930. aastatel”
…–26.02.
Neitsitorni muuseum-kohvik

Neitsitornis saab vaadata Tallinna Linnamuuseumi näitust Tallinna kohvikukultuurist. Näitusel on eksponeeritud tolle ajastu Tallinna kohvikukultuuriga seotud esemed Tallinna Linnamuuseumi kogudest. Vitriinides leiab kohvikutarbeid tassidest ja kannudest grammofonini.

Väike Prints
…–18.04.
NUKU

Lavastus, mis teeb lastest täiskasvanud ja muudab täiskasvanud lasteks! Kui kõrbes hädamaandumise teinud lendur oli veel laps, joonistas ta kord pildi boamaost, kes seedib elevanti, kuid kõik täiskasvanud pidasid joonistust kübaraks. Pärast seda loobus ta joonistamast, kuni kohtus kõrbes Väikese Printsiga. Väike Prints palus tal joonistada lamba ja sellest sai alguse nende sõprus.

MustonenFest 2017: Barrocade barokkorkester, kammerkoor Voces Musicales
31.01., 1.02.
Vanemuise kontserdimaja, Mustpeade maja

Esinevad Barrocade barokkorkester (Iisrael), kammerkoor Voces Musicales ja koori solistid. Orkester on loodud 2007. aastal noortest pühendunud muusikutest, keda juhendab gambamängija Amit Tiefenbrunn. Tänaseks on orkester üks väljapaistvamatest Iisraeli muusikakollektiividest, kes on andnud kontserte kõigis Israeli olulisemates kontserdisaalides.

Improtest: Roomet Jakapi ja Lauri Hyvärinen
31.01.
Kanuti Gildi SAAL

“Improtest” on kontserdisari, mis toob kuulajateni improvisatsioonilise muusika nähtusi meilt ja mujalt. Sarja kontserdid toimuvad alates 2005. a korra kuus. Sel korral esinevad Roomet Jakapi (vokaal, elektroonika) ja Lauri Hyvärinen (kitarr, elektroonika).

Jan Kaus-Jonna Kubu “Koht kui aeg”
1.–04.02.
Eduard Vilde Muuseum

1. veebruaril kell 18 avatakse Vilde muuseumis Jan Kausi miniatuurikogust “Tallinna kaart” inspireeritud kunstinäitus “Koht kui aeg”. Avamisel toimub ka kirjandusõhtu, kus tekste loevad kirjanikud Jan Kaus, Tiina Laanem ja Urmas Vadi.

Kumu Dokumentaal: “Eero Saarinen. Arhitekt, kes aimas tulevikku”
1.02.
Kumu auditoorium

“Kumu Dokumentaal” on vaba sissepääsuga dokumentaalfilmide sari rõhuga kultuuriteemalistel filmidel. Filmis otsib Eero poeg Eric üles oma isa loomingu pärlid. Uusimat droonitehnoloogiat kasutades filmitud võtted näitavad arhitekti ajatu loomingu paremikku esimest korda. Eero Saarineni ootamatu lahkumine 51. eluaastal lõpetas järsult ühe paljutõotavaima karjääri Ameerika arhitektuuris.

Aasta muusik: Robert Jürjendal
1.02.
Tartu Jazz Club

Tartu Jazz Club kutsub elamusele Eesti Rahva Muuseumi Hurda saali! Robert Jürjendal ühendab oma kontserdikavas erinevate kitarride tämbrid elektrooniliste väljendusvahenditega. Esitusele tuleb muusikat ja improvisatsioone dokumetaalfilmidest ning tema sooloplaatidelt. Kava on inspireeritud Eestimaa varjunditerohkest loodusest läbi erinevate aastaaegade. Muusikaline materjal koosneb lihtsatest meloodilistest paladest kuni fantaasiarikaste heliväljadeni.

Rahvusarhiivi uus peahoone avab uksed
2.–4.02.
Rahvusarhiivi peahoone Noora

Rahvusarhiiv avab esimest korda kõikidele huvilistele oma uue peahoone Noora uksed. Kolme sisutihedasse päeva mahuvad ekskursioonid majas ja hoidlates, ringkäigud kuraatoriga Eesti riigi sündi tutvustaval näitusel “Keerdkäigud”, töötoad suurtele ja väikestele, loengud ajaloost ja suguvõsauurimisest, kontsert majasisestel sildadel.

Keskaegse arhitektuuri teemaõhtu
2.02.
Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone

Teemaõhtul sarjast “Keskaja rõõmud” räägib ehitusarheoloog Villu Kadakas (Tallinna Ülikooli Ajaloo, Arheoloogia ja Kunstiajaloo Keskus) tüüpilise kaupmeheelamu arhitektuurist.

Cyrillus Kreek – Kadri Voorand Trio ja segakoori K.O.O.R. kontsert
2., 3., 4.02.
Rapla Kultuurikeskus, Pärnu Kontserdimaja, Tallinna lauluväljaku klaassaal

Kadri Voorand Trio ja segakoor K.O.O.R. annavad veebruari alguses kolm ainulaadset kontserti Raplas, Pärnus ja Tallinnas, esitades nii klassikalise koorimuusika kui ka džässi võtmes Cyrillus Kreegi (1889–1962) loomingut.

Ugala Teatri etendus “Tasujad”
1., 14.02.
Viljandi Lennukitehas

1880. aastal kirjutas 17-aastane Eduard Bornhöhe oma tippteose “Tasuja” ja sai kuulsaks. 12 aastat hiljem kirjutas ta aru kaotuseni viivast kuulsusejanust rääkiva “Kuulsuse narrid”. Oli aasta 1982. Bornhöhe võttis endale õiguse naerda nende üle, kes ihkasid üle kõige kuulsust. Nüüd on tasumistund. Aastal 2016 on narrid need, kes ei taha olla kuulsad.

X Tallinna talvefestival
3.–11.02.
Tallinn

Tallinna talvefestivalil annavad igal aastal unustamatuid kontserte suurepärased külalisesinejad välismaalt kõrvuti väljapaistvate ja tunnustatud Eesti muusikutega, kellega PLMF on järjepidevalt üle kümne aasta koostööd teinud.

José González & The Göteborg String Theory
3.02.
Nordea kontserdimaja

Rootsi ühe tuntuima artisti, Argentiina päritolu laulja ja laululooja José Gonzáleze menukas esmavisiit Eestisse leidis aset 2008. aastal, mil tema soolokontsert pani punkti toonasele “Jazzkaare” festivalile. Pea aastakümme hiljem naaseb pastoraal-indie trubaduur siinse publiku ette koos otsingulise muusika- ja kunstirühmitusega Göteborg String Theory. 20-pealise orkestri toel saab Gonzáleze loomingu paremikku kuulda iseäranis lopsakais seadeis ning julgete vintidega. Kontserdi erikülalisena astub üles Eesti laulja-laulukirjutaja Mick Pedaja.

Etnosfääri kontsert
3.02.
Rapla kultuuriklubi BAAS

Kolm muusikut ja kolm tunnetust loovad koos maagilise atmosfääri, kus on põimunud folkloor, jazz ja elektroonika. Akustiliste ja elektrooniliste vahendite kombineerimisel sünnib muusika, mille sisu tuleb rahvamuusikast ja vorm kaasajast.

Kolkja Kelk 2017
5.02.
Peipsimaa Külastuskeskus

Tõukekelgusõit algab ühisstardist 5. veebruaril kl 12. Piki Kolkja külatänavaid (800 m) sõidetakse üksteisega sõbralikult võidu. Pealtvaatajate ja osalejatega lustib Rändur Rääbis. Päevajuht on spordikommentaator Ivar Jurtšenko. Kohapeal saavad osalejad ja pealtvaatajad osta lõkkepannkooke ja suppi.