Selle nädala soovitustes oleme kokku seganud nii Gogoli, fotograafia, Lõuna-Korea kinokunsti kui ka hipid, “Take on Me”, ooperi ja death metali, rääkimata siis Vormsist ja Moostest ning põllumajandusest ja Kadriorust. Nagu ikka, soovitame valida midagi siit, midagi sealt!

Hullumeelse päevik
16.07.
Võhma Seltsimaja

Nikolai Gogoli “Hullumeelse päevik” on äärmiselt tänapäevaste kokkupuutepunktidega. Maailmas, kus hakkab hajuma piir normaalsuse ja ebanormaalsuseks vahel, terve ja patoloogilise vahel, kus tihti kõverpeeglina vale saab tõeks ja olematu olevaks. Hullumeelne Argo Aadli, lavastaja Madis Kalmet.

Juhan Kuusi fotonäitus „Mälu kui relv”
16.07.-25.08.
Juhan Kuusi Dokfoto Keskus

Juhan Kuus on Lõuna-Aafrikas elanud ning töötanud, rahvusvaheliselt tunnustatud dokumentaal- ja pressifotograaf, sh World Press Photo kahekordne auhinnavõitja, kel on Eesti juured. Kuusi arhiivis, mis kogutud 45 aasta jooksul, on silmapaistvaid jäädvustusi nii Nelson Mandelast kui ka Lõuna-Aafrika ajaloost.

Autorikino 2018: Piiririkkujad #7: “Samaaria tüdruk”
17.07.
Kino Sõprus

Kim Ki-duk avas oma ebakonventsionaalsete töödega Lõuna-Korea filmidele tee Euroopa festivalidele. Sageli, nagu ka “Samaaria tüdrukus”, laenab ta religioosseid teemasid, et põimida need lahutamatult kokku provokatiivsete lugudega ja tekitada ühtaegu ebamugavust ning soovi tegelasi mõista. Vihjeline seks, puhtus, lunastus, raev ja melodraama mõjuvad nagu Vana Tallinn šampusega.

Shanty Film Café: “Nõukogude hipid” ja plaadiesitlus
18.07.
Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum

Terje Toomistu filmi “Nõukogude hipid” (2017) linastus. Filmile järgneb vestlus režissööriga ja “Soviet Hippies Soundtrack” vinüülplaadi esitlus. Lisaks DJ-sett “Western rock vs Eastern БЛОК”, kus vinüüle mängivad Ahto Külvet ja Sander Varusk.

A-ha – Electric Summer 2018
19.07.
Tartu laululava

Üle viieteistkümne aasta taas Eestit väisavad muusikud esitavad välikontserdil bändi loomingu paremikku – alates ansambli esimesest üleilmsest hitist “Take on Me” kuni hetkel viimase stuudioalbumi “Cast in Steel” paladeni. Kontserdi erikülalisena astub laval üles Lenna.

Saaremaa ooperipäevad
19.-28.07.
Kuressaare lossi ooperimaja

Saaremaa ooperipäevad on Baltimaade populaarseim ooperifestival. Saaremaa pealinn Kuressaare ärkab sel ajal eriliselt ellu: tänavakohvikute terrassid on hilisõhtuni avatud ning rahvas on peomeeleolus. Sel korral on külalisteatreid kaks – Ungari Rahvusooper ja Shanghai ooperiteater –, kel kaasas hulk ooperilavade tuntuid klassikuid.

Cannibal Corpse’i kontsert
20.07.
Klubi Tapper

1988. aastal New Yorkis sündinud Cannibal Corpse on kolmekümne tegutsemisaasta jooksul saavutanud legendaarseima “underground”-bändi staatuse. Arvestades, et tegemist ei ole kunagi olnud peavoolu muusikaga, on Cannibal Corpse müünud üle kahe miljoni plaadi, avaldanud 14 stuudioalbumit, leidnud omale “die hard” fännibaasi üle maailma ning sellega välja vihastanud väga paljusid. Cannibal Corpse’i võib pidada kompromissitult maailma edukaimaks ja tõsiseltvõetavamaks metal-bändiks.

Eesti fotograafide kokkutulek 2018
20.-22.07.

Kokkutulekule on oodatud kõik fotohuvilised – nii päris algajad, juba kogemustega pildistajad kui ka professionaalid. Ürituse raames toimuvad ka fotograafia eri suundi käsitlevad loengud, seminarid ja töötoad.

Vormsi hoovikohvikute päev
21.07
Vormsi

Sel maagilisel päeval on Vormsil paljud hoovid äkki kõigile huvilistele avatud. Saab uudistada, kuidas vormsilased elavad. Näidatakse oma päikesepaneelidest toituvat elamist, loomi, linde ja palju muud põnevat. Igas kohas pakutakse ka isetehtud jooki, sööki, kala ja omatehtud asju ning korraldatakse täikasid.

Projektide “Metsik” ja “Hiirelõks48” esitlused
21.07.
MoKS Kunstikeskus, Mooste

Projekt “Metsik” on Mooste külalisateljee MoKS residentuur, kus kunstnikud mõtestavad metsikuste mõistet. “Hiirelõks48” autorid on kunstnikud Taavi Suisalu ja Timo Toots, kes projektis katsetavad tehnoloogiliste leiutiste võimalusi väljaspool kapitalistlikku tootmisühiskonda.

Üle-eestiline avatud talude päev 2018
22.07.

Talud ja põllumajandustootmised kutsuvad taas külla! Näha saab ettevõtteid alates Eesti suurimast piimatootmisest kuni kodumaiste siidrivabrikuteni, Eesti parimaid mahetootjaid, suuri ja väikesi looma- ja teraviljakasvatajaid, aiandeid, puuvilja- ja marjakasvatajaid, ravim- ja maitsetaimede kasvatajaid, väiketöötlejaid ning turismitalusid.

Kadriorg 300 galakontsert
22.07.
Kadrioru park

Kontserdiväljaku lavale tulevad Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester ja dirigent Jüri-Ruut Kangur. Õhtu solistid on Elina Netšajeva, Kalle Sepp ja Andreas Lend. Kaheosalisel galakontserdil saab kuulda muusikalist lõiget läbi ajaloo, esitamisele tulevad teosed meistritelt nagu: Händel, Tšaikovski, Rimski-Korsakov,Eller, Strauss, Valgre, Ehala, ja paljud teised. Kaasa teevad ka Ajaloolise tantsu teateri Petit Trianon tantsijad Peterburist.