Sel pühapäeval, 8. novembril tähistatakse isadepäeva, mida tasub kindlasti veeta koos oma isaga. Mitmes Eesti muuseumis pakutakse sel puhul nii noorematele kui vanematele põnevaid tegevusi. Leidub spetsiaalseid isadepäevasündmusi, aga ka teisi pühapäevaseid eriprogramme. Portaal kultuur.info otsis välja mõne põneva võimaluse, millest oleks ehk mõnus kinni haarata.

Suur isadepäeva seiklus kelgukoertega
Lennusadam (Vesilennuki 6, Tallinn)
Lennusadam pakub isadepäeva puhul mitmekülgselt põnevat programmi. Peale ekskursioonide ja töötubade on külas Paasiku koertemõisa ehtsad kelgukoerad – siberi huskyd, kelle kohta saab ürituse käigus kindlasti palju uut teada.

Isadepäev Tallinna loomaaias
Tallinna Loomaaed (Paldiski mnt 145, Tallinn)
Loomaaias räägitakse pühapäeval nii ilvestest kui röövlindudest ning kell 14:00 toimub zooloog Aleksei Turovski loeng loomariigi isadest. Eriti seiklushimuliste isade ja laste jaoks teeb korraks enne talve uksed lahti ka loomaaia seikluspark, kus pühapäeval on isadepäeva erihinnad.

Tehnikahõnguline isadepäev
Jääaja Keskus (Saadjärve 20, Äksi, Tartumaa)
Jääaja Keskus ootab kõiki robootikaringi tutvuma Lego robotitega (Lego WeDo, Lego NXT ja Lego EV3). Juhendajate näpunäidete järgi saab robotitega korraldada sumovõistlusi ja muud põnevat. Lisaks on võimalik Lego WeDo klotsidega ise roboteid ehitada. Tegevused sobivad igas vanuses ja igast soost huvilistele.

“Mehed, relvad ja elekter”
Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone (Pikk 17, Tallinn)
Ajaloomuuseumis toimub isadepäeval ringkäik relvakambrisse, kus tutvustatakse relvanduse ajalugu, näidatakse uhkemaid relvi ning relvasimulaatori abil tutvutakse ajalooliste tulirelvade tööpõhimõtetega. Lisaks toimub teadusteatri töötuba “Teeme ise elektrit talveõuntest!”.

Programm “Muuseum ärkab ellu”
NUKU Muuseum (Nunne 8, Tallinn) 
Teatrilembelisematele pakub NUKU Muuseum pühapäeval põnevat programmi, mis annab külastajatele harukordse võimaluse näha tükikest vana nuku kunagisest lavateest. Eksponaadid “ärkavad ellu” ja esitavad oma etteasteid. Lisaks on programmis NUKU näitlejate monoetteasted.

Teadusteater Teletornis
Tallinna Teletorn (Kloostrimetsa tee 58A, Tallinn)
Teletornis toimub pühapäeval samuti põnev etendus, aga hoopis teistsugune kui NUKU muuseumis. Tegemist on nimelt teadusetendusega, mis efektsete katsetega tõestab, kui lahe on teadus. Etendused on suunatud eelkooliealistele lastele, kuid pakuvad kahtlemata pinget ka vanematele. Julgemad saavad katseid ise proovida!

Nipet-näpet näputööd: paberist bussid ja autod
Tartu Mänguasjamuuseum (Lutsu 8, Tartu)
Tartu Mänguasjamuuseumis on kuni novembri keskpaigani avatud näitus “Korralik kaos. Poiste mängud”. Pühapäeval saab muuseumi mängutoas näitusest inspireerituna valmistada paberist busse ja autosid.

Kumu perehommik Täpiga
Kumu Kunstimuuseum (A. Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn)
Perehommikud Täpiga toimuvad Kumus iga kuu esimesel ja teisel pühapäeval ning on suunatud 4–7-aastastele lastele. Programmi nimitegelane on Kumu roheline laserkiir Täpi, kes juhib lapsi elava kunsti keskel näitustel ja ateljeedes. 8. novembril keskendutakse Ants Laikmaale.

Isadepäev sepikojas
Eesti Põllumajandusmuuseum (Pargi 4, Ülenurme, Tartumaa)
Põllumajandusmuuseum ootab külastajaid isadepäeva tähistama juba 7. novembril. Muuseumis on võimalik koos isaga sepatööd õppida. Sepp Mart tutvustab sepatöö aluseid ja õpetab lihtsamaid töövõtteid. Võimalik on koos lihtsam sepis valmis sepistada.

Valmistume mardipäevaks!
Eesti Vabaõhumuuseum (Vabaõhumuuseumi tee 12, Tallinn)
Vabaõhumuuseum pakub võimalust ühendada omavahel lausa kaks tähtpäeva: tähistada isadepäeva ja valmistuda mardipäevaks. Pühapäeval on seal võimalik end kurssi viia vanade mardikommetega ja valmistada endale mardimask. Valmistatakse mardiroogasid, vaadatakse humoorikat filmi mardipere elust tänapäeval ja palju muud.