Seekordsetesse nädalasoovitustesse mahuvad filmilinastused, vestlusõhtud, Nõmme ja muidugi ka “HeadRead”.

Seenioride sõbraseanss: “Hooldusõigus”
21.05.
Kino Sõprus

39-aastase prantslase Xavier Legrand’i esimene täispikk on ühe möödunud aasta parima mängufilmina pälvinud kriitikute pea üksmeelse heakskiidu ja rea auhindu, sealhulgas parima režissööri ja parima debüüdi preemiad Veneetsia festivalilt. Filmi juhatab sisse võrdõigusvolinik Liisa Pakosta.

Tallinna kirjandusfestivali “HeadRead” kodumaise kirjanduse kava
23.-27.05.

X Tallinna kirjandusfestivali “HeadRead” kodumaise kirjanduse kava sisaldab ühislugemist Vabaduse Väljakul, aruteluringe aktuaalsetel teemadel, noorte kirjanike esitlusi ja kalambuuriõhtut.

Tallinna kirjandusfestivali “HeadRead” välismaise kirjanduse kava
23.-27.05.

X Tallinna kirjandusfestivalile “HeadRead” tulevad esinema hinnatud vene kirjanik Vladimir Sorokin, eestlannast prantsuse kirjanik Katrina Kalda, USA kirjanik ja kriitik John Freeman ning saksa eksperimentaalpoeesiakollektiiv Berlin Sound Poets.

Vestlusõhtu kirjanik Andrei Ivanoviga
23.05.
Eesti Rahva Muuseum

“Eesti kirjanikuna ma ennast siiski ei tunne. Vene kirjandus on minu sümboolne kodumaa,” on tunnistanud Eestis sündinud ja Lasnamäel elav Andrei Ivanov. Vestlusõhtul kõneleb ta nii oma loomingust, elust kui ka eestivenelaseks olemisest.

Hirohisa Koike näitus “Nõmmegraphy”
24.05.-09.07.
Fotomuuseum

Hirohisa Koike kirjeldab oma näituse sünnilugu järgmiselt: “Kui ma ühel hommikul ärkasin ja aknalt kardinad eest lükkasin, avanes mu silme ees ühtäkki valge ja puutumatu maailm. 25. oktoobril 2016 sadas maha tolle talve esimene lumi. Haarasin riiulilt oma väikese kaamera, avasin akna ning vajutasin päästikut. Sellest päevast peale otsustasin jäädvustada oma Nõmmel elatud päevad.”

Ühislugemisaktsioon “Kirjanduslik Tallinn”
26.05.
Vabaduse väljak

Ühislugemise üks eestvedajaid, kirjanik Jan Kaus: “Asi pole ainult Tallinnas. Tänapäeval levib arusaam, et inimesed loevad üha vähem. Ometi on lugejaid suur hulk, ent kuna lugemine on üksinduse kunst, siis ei ole lugemise mastaape sageli näha. Ühislugemise eesmärk on tuua lugevad inimesed korraks kokku, asetada nad õlg õla kõrvale ja teha nende hääl korraks kuuldavaks, näidata, kuivõrd palju on Eestis neid, keda lugemine innustab.”

Kuressaare tänavafestival
26.-27.05.
Kuressaare

Kevadine Kuressaare sulgeb kesklinna autodele ja annab ruumi jalakäijatele, jalgratturitele, kauplejatele, kunstnikele, luuletajatele ja leemekulbiliigutajatele.

Juured
27.05.
Filmimuuseum

Dokumentaalfilm “Juured” jutustab kuus väga isiklikku lugu: esimene suur armastus, lapse kaotus, vananemine, truuduse murdmine, haprad suhted lähedastega. Lugude autorid on tuntud Eesti naisrežissöörid vanuses 29–61 aastat, kes lisaks filmitegijaks olemisele on ka emad, tütred, abikaasad. Miks mitte armukesed või maailmarändurid. Filmi tegevuspaigad on Makedoonia, Tšehhi, Tai ja Eesti.