Suvehooaja lähenemist on võimalik täheldada ka sellest, et iga nädalaga on toimumas üha rohkem festivale. Nii näiteks toimuvadki algaval nädalal Tallinna vanalinna päevad, visuaalteatrifestival NUQ Treff, lennupäevad ning muusikafestival “Kaparock”. 

Dénes Farkase isikunäitus “How-to-calm-yourself-after-seeing-a-dead-body Techniques”
…–4.06.
EKKM

Veel selle nädala lõpuni on EKKM-is võimalik vaadata Dénes Farkase isikunäitust, mis tegeleb valikute, ebakindluse ja ettevalmistumisega, näitab normaalsuste suhtelisust ning seab kahtluse alla tõe tootmise ja teadusliku ratsionaalsuse. Näitus koosneb EKKM-i ruumiga suhestuvatest heli- ja ruumiinstallatsioonidest ning uutest fotot ja tekstilist materjali kasutavatest teostest.

Eesti Kunstiakadeemia lõputööde näitus-festival “TASE ’17”
27.05.–12.06.
Noblessneri valukoda

TASE igakevadine lõputööde festivali peanäitus toimub sel aastal uues asukohas, Noblessneri sadamalinnaku valukojas (Peetri 10, Tallinn). Lisaks traditsioonilisele arhitektuuri, disaini, kunstikultuuri ja vabade kunstide teaduskondade magistritööde väljapanekule saab sel aastal sealsamas näha ka vabade kunstide teaduskonna ja graafilise disaini osakonna bakalaureusetöid. Kahe nädala jooksul toimub ka hulgaliselt lisaüritusi: loenguid, avalikke lõputööde kaitsmisi, filmilinastusi, esitlusi ja palju muud.

Tartu võimlemispidu “Õnnetunne”
30.05.
Tartu Tamme staadion

Tartu võimlemispidu on meeleolukas ja rõõmu pakkuv liikumisele suunatud üritus enam kui 2000 osavõtjaga peaaegu kõigist Eesti maakondadest. Osalevad lapsed ja noored vanuses 6 kuud kuni 20+. Lisaks ka toetav vanem põlvkond kuni vanuseni 70+.

XXXVI Tallinna vanalinna päevad
31.05.–4.06.
Raekoja plats

31. maist kuni 4. juunini 2017 toimuvad 36. vanalinna päevad, mille juhtmõte on “Noor vanalinn”. 2017. aasta on kultuuriministeerium nimetanud laste- ja noortekultuuri aastaks. Sellest ajendatuna on Tallinna vanalinna päevadel fookusesse tõstetud noor, ergas, tulevikku suunatud, innovaatiline ja värske mõte. Sellele toetudes on üles ehitatud ka seekordne programm.

Rahvusvaheline visuaalteatrifestival NuQ Treff
1.–4.06.
Tallinn

“NuQ Treff” on rahvusvaheline visuaalteatrifestival, mis tutvustab nüüdisaegset visuaalteatrikunsti, nukuteatri traditsioone ja üllatab vaatajat teatrivormidega, mille olemasolust seni veel teadlikudki ei oldud. Vaatamist jagub nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele. 1.–4. juunini 2017 toimuval visuaalteatrifestivalil “NuQ Treff” etendub kokku 22 lavastust 10 riigist.

Laste Vabariik Snelli pargis
1.06.
Snelli park

EV100 lastele mõeldud üritustesari “Laste Vabariik” rändab suvel mööda Eestit ja tähistab koos lastega Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. Elamustuur “Laste Vabariik” sõidab Eesti teedel suure sinise autoga ning viib igasse paika teatrit, mängu ja töötoad. Möödunud nädalal alguse saanud tuur jõuab neljapäeval Tallinnasse, Snelli parki.

Linastus & kohtumine tegijatega: “Nõukogude hipid”
2.06., 3.06.
Kino Sõprus, ERM

“Nõukogude hipid” on pöörane ja tugevalt unikaalsetel ning ennenägemata arhiivimaterjalidel põhinev lugu lillelaste elust. Omamoodi road movie’na on see sõit Nõukogude Liidu hipiliikumise jälgedes. Režissöör Terje Toomistu lugu viib vaataja 1970ndate psühhedeelsesse underground’i, kus rock-muusikast joovastunud pikajuukselised noored lõid range režiimi kiuste oma maailma. Süsteemi, milles püüeldi rahu ja vabaduse poole. Aastaid hiljem võtab seltskond Eesti hipisid ette teekonna Moskvasse, kus siiani tähistatakse lillelaste püha 1. juunil. Film kulgeb mälestuste radadel, mille käigus elustub ajalugu.

Gogoli disko
2.06.–…
Teater Ugala

Ugala Teatris tuuakse lavale Paavo Matsini auhinnatud romaanil põhinev ning Ott Aardami lavastatud “Gogoli disko”. Viljandi hingab omas rahulikus rütmis. Eestist on saanud Vene tsaaririigi osa, aga see ei paista kedagi väga häirivat. Kuna riigikord ja raha ei oma enam suuremat tähtsust, leitakse üles vanad head hobid: istutakse vaikselt suletud uste taga ja kuulatakse keelatud muusikat ning loetakse keelatud kirjandust. Isegi mitte mingi vastuhaku mõttes, vaid lihtsalt sellepärast, et meeldib. Kõik võikski nii kulgeda ja kulgeda… Kui ei oleks Gogolit, kes tõuseb surnust üles, asub ahtakese riigikorra ja suure tühjuse kohale inimeste hinges – ja tõmbab seal kõik käima.

Eesti lennupäevad 2017
3.–4.06.
Eesti Lennundusmuuseum

Lennunduse suurim vabaõhuüritus ootab kõiki suuri ja väikeseid lennundussõpru 3. ja 4. juunil Eesti Lennundusmuuseumi territooriumil ja selle kohal olevas õhuruumis. Võimalik on näha langevarjuhüppeid, toimuvad huvilennud, avatud on erinevad atraktsioonid: simulaatorid, katapult, langevarjuhüppesimulaator, batuudid jpm. Kaks päeva täis lennunduse tipptehnikat ning põnev programm nii õhus kui maal!

Kaparock 2017
3.06.
Tohisoo mõisapark

3. juunil toimub Kohilas, Tohisoo mõisapargis festival “Kaparock 2017”. Lavale astuvad teiste seas näiteks Singer Vinger, Elephants From Neptune, I Wear* Experiment, Reket ning paljud teised. Festivali väravad avatakse kell 14 ning parimat kodumaist muusikat, head seltskonda ja kõike sinna juurde kuuluvat saab nautida südaööni välja!