Seekordsetest nädalasoovitustest leiab taaskord palju toredat ning huvitavat kunsti, etendusi ja muusikat. 

Ubuntu
Adamson-Ericu muuseum
09.01, 10.01

Lõuna-Aafrika humanistlikust filosoofiast ja eesti päritolu fotokunstniku Juhan Kuusi näitusest “Inimlikkuse mõõt. 45 aastat dokumentaalfotograafiat Lõuna-Aafrikas” inspireerituna toome publikuni liikuvad pildid − kordumatud hetked, mida vaatajail on valik näha või mitte näha, kuulda või mitte kuulda, mõista või mitte mõista. Idee ja lavastus: Madli Paves koostöös tantsijatega.

Teekond Portost Algarve rannikule. Kalev Kuke, Kalle Suuroja ja Bonzo õhtu
Eesti rahvusraamatukogu
09.01

2016. aasta oktoobris korraldas Eesti Geoloogia Selts oma traditsioonilise ekspeditsiooni. Seekord sõideti Portugali tutvumaks sealsete geoloogiliste ja muude vaatamisväärsustega, mis jäid teele Portost Algarve rannikule. Pildiretke Portugali juhivad geograaf Kalev Kukk ja geoloog Kalle Suuroja. Laulab Bonzo.

Tartu Uus Teater + Eesti Rahva Muuseum “Vägi”
Eesti Rahva Muuseumi uus hoone
09.01, 07.02, 08.02, 09.02 (etendused ka märtsis ning aprillis)

Mida loevad uskumused ja tavad, kui selle taga pole enam kogemust? Kuidas ahistavad inimese elu tavad, millel pole enam aluspõhja? Mis saab väest, kui sellega ei oska enam midagi teha?
Lavastus on loodud spetsiaalselt Eesti Rahva Muuseumi saalis mängimiseks.

Britta Benno isikunäitus “Lõksus”
Draakoni Galerii
09.01.–28.01.2017

9. jaanuaril avatakse Draakoni galeriis Britta Benno (1984) isikunäitus “Lõksus”. Kunstnik iseloomustab oma uut väljapanekut sõnadega: “Hämaral joonistusnäitusel kõlavad ühtaegu füüsilises kehas ja virtuaalruumis olemasolemise rütmide ja helide akordid. Heli saadab liikuvaid ja liikumatuid joonistusi – animatsioonid on kõrvuti söejoonistuste ja sügavtrüki tehnikas valminud töödega. Joon jookseb üle pildiääre seinale ja ruumi.”

Jaanuarikuu sündmused Tartmusis
Tartu Kunstimuuseum

Reedel avatakse Tartu Kunstimuuseumis koomiksinäitus “Hall tsoon”. Näitus tutvustab avangardsemaid suundumusi Eesti nüüdisaegses koomiksiloomingus. Laupäeval kell 12 algab aga joonistamistöötuba MUST JOON Liisa Kruusmäega. Töötoas MUST JOON mängitakse joonistamismänge. Osaleda võivad nii noored kui vanad, eelnev joonistamise kogemus ei ole oluline.

Näitus “Ahhaa, teeme kino!”
Teaduskeskus AHHAA
…–30.04.2017

Juba möödunud aasta novembris avas Teaduskeskus AHHAA uue filmide eriefektide teemalise näituse “Ahhaa, teeme kino!”. Näitusel saavad külastajad originaalses filmilinnakus proovida ligi 70 kaamera ning tipptasemel kinotehnika abil, kuidas töötab kinomaailm ja milline on elu kaadri taga.

Ari Matti Mustonen ja Tim Reidy
Genialistide Klubi
11.01

Üheks eesrindlikuks komöödiaõhtuks toob Comedy Estonia lavale oma rahvusvahelised pärlid – parimate paladega astuvad üles Ari Matti Mustonen ja Tim Reidy.

Taskulambiekskursioonid Lennusadamas!
Lennusadam
12.01

Viimased taskulambiekskurisoonid Lennusadama viikinginäitusel toimuvad 12. jaanuaril! Oodatud on nii suured kui väikesed.

Cabaret Rhizome “Vabadusest ja vabandustest”
Tartu Erinevate Tubade Klubi (Tartu ja Tallinn)
12.01, 19.01

“Vabadusest ja vabandustest” on Cabaret Rhizome’i esimene road-movie, mille peategelaseks Vaikiv Rändur, kuulamas oma teekaaslaste lugusid saamisest ja saamatusest, vajalikkusest ja piisavusest, tõest ja tõekspidamistest, tasakaalust ja tasakaalutusest, maitsest ja maitsetusest, usust ja uskmatusest, teadmisest ja teadmatusest, piiridest ja piiritusest, peast ja peatusest, muutusest ja muutumatusest, kiirusest ja kiirendusest, võimalustest ja võimatustest, vabadusest ja vabandustest.

Kammernaiskoori Sireen kontsert “I want to live”
Mustpeade Maja
13.01

Kammernaiskoor Sireen esitab kontserdil koorimuusikat 20. ja 21. sajandist. Esiettekandele tuleb ka Riho-Esko Maimetsa Sireenile kirjutatud teos “Memorare”. Kavas: David Lang, Igor Stravinski, Giovanni Bonato ja Pelle Gudmundsen-Holmgreen.

Lenna trio Pent & Ahven akustiline kontsert
Kostivere kultuurimõis
13.01

Esmakordselt on Lenna koos bändikaaslastega Kostivere kultuurimõisas esinemas, et oma muusikat kuulajatega jagada. Lennaga koos on laval trummar Reigo Ahven ja kitarrist Pent Järve.

Tuleskulptuuride ehitamine vanadest jõulukuuskedest
Tartu
13.01

Nii nagu eelmistel aastatel, kibelevad ka nüüd Tartu noored tuleskulptorid vanadest jõulukuuskedest skulptuure meisterdama. Linnarahval on võimalik uhkest vaatemängust osa saada reedel, 13. jaanuaril kell 19.00.

Erakordselt heatahtlik mees
Ugala black box, Rae Kultuurikeskus, Salme kultuurikeskus
13.01, 27.01, 02.02, 09.02

Selle loo keskmes on Raine – hilisesse keskikka jõudnud südamlik ja tagasihoidlik mees, kes on sunnitud oma elu justkui otsast alustama. Tema töökoht koondati, abielu sai ühel hetkel otsa ning hoole ja armastusega rajatud kodumajas elab nüüd eksnaine koos oma uue elukaaslasega. Mis seal siis ikka. Selline on elu.

Näitus “Luues kohti: Fieldoffice Architects”
Eesti Arhitektuurimuuseum
14.01.–26.02.2017

Reedel peab arhitekt Sheng-Yuan Huang Arhitektuurimuuseumis avaliku loengu, millele järgneb näituse avamine. Näitus on pühendatud Taiwani päritolu arhitektuuribüroo Fieldoffice Architects loomingule. Enamik büroo asutaja Sheng-Yuan Huangi projektidest paiknevad poole miljoni elanikuga Yilani linnas Taiwanis. Lisaks muutlikule poliitikale ja majandusele raputavad Yilani regulaarselt troopilised tormid ning üleujutused. Seetõttu käsitlevad arhitektid linna ja looduskeskkonda pidevas vastasmõjus toimiva tervikuna.

Jazz.ee esitleb: Vind Prana
Džässiklubi “Philly Joe’s”
14.01

Vind Prana toob publiku ette programmi, mis viib kuulaja rändama uutele ambientsetele helimaastikele. Atmosfäärilisi helisid manab esile Raun Juurikas, rütmimustreid koob Arno Kalbus ning seda kõike ühendab meloodialiinide ja klarnetisoundiga Meelis Vind.