Oktoobri algus toob vaatamiseks valgust ja kuulamiseks huumorit. Külasta komöödiaõhtut, vaata hobu-show’d või sõida hoopis Luke mõisa Valguse festivalile! Kõik on võimalik.

Comedy Estonia esitleb: Gabriel Iglesias “FluffyMania”
3.10.
Nordea Kontserdimaja

Maailmaturneega seoses jõuab Eestisse üks kuulsamaid koomikuid Gabriel Iglesias, kes toob Tallinnasse oma värskeima etenduse “FluffyMania”. Koomik külastab turneel 57 linna üle mitme kontinendi. Tagasihoidlikult alustanud mees on tänaseks tuntud kui ammendamatu naljavaramuga superstaar, kes lojaalsete fännide ja YouTube’i abiga on saavutanud rahvusvahelise kuulsuse. Oma naljakate karakterite, hämmastavate lugude ja uskumatute heliefektidega on Gabriel võitnud üle ilma miljoneid südameid.

Loodusõhtu muuseumis: Kured lähvad, saatjad seljas
4.10.
Tartu Ülikooli Loodusmuuseum

Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi oktoobrikuu loodusõhtul räägitakse sookurgede liikumise ja rände uurimisest. Sookure rändeid on Eesti aladel uuritud juba 150 aastat. Tänu satelliit- ja mobiiljälgimisele saavad teadlased tänapäeval infot sookurgede liikumisest peaaegu reaalajas. Linnule kinnitatava GPS-saatja abil saab soovi korral meetri täpsusega teada, kus lind igal ajahetkel viibis, kui kaua peatus, kui kiiresti või kõrgel lendas ja muudki.

Terminaatori akustiline rock-kontsert
5.10.
Eesti Rahva Muuseum

Juba üle 30 aasta lavalaudadel rokkinud ansambel Terminaator annab oktoobris Eesti Rahva Muuseumis akustilise rock-kontserdi, et tuua publikuni bändi parimad laulud tavapärasest rahulikumas võtmes.

Noortebänd 2017
5.–7.10.
Erinevad toimumiskohad

“Noortebändi” poolfinaalid leiavad aset kolmes linnas: 5. oktoobril Tartus, 6. oktoobril Pärnus ning 7. oktoobril Tallinnas. 2017. a võitja selgub 11. novembril Kultuurikatlas.

Tallinn International Horse Show 2017
6.–8.10.
Saku Suurhall

Tallinn Horse Show on ainulaadne sündmus kogu Baltikumis, millel on pikaaegsed traditsioonid ja mis ühendab tipptasemel ratsaspordi, elava muusika ning ehedad elamused hobumaailmast. Festival toob igal aastal kokku üle 12 000 pealtvaataja ja 120 tippsportlase, ligi 200 hobust pea kümnest riigist. Toimuvad rahvusvahelise klassi takistussõiduvõistlused ja publikule meeldejääv show-programm.

Valguse festival 2017
7.10.
Luke mõisapark

Valguse festival on valguse ja valguspõhiste tehnoloogiate festival, mis avab valguse kui nähtuse olemuse teaduslikust ja kunstilisest küljest. Selle aasta festivali peateema on inspireeritud rahvusvahelise kosmosenädala deviisist “Exploring New Worlds in Space”. Sellest lähtudes on festivali ajal Luke mõisapargis avatud teaduseala, kus külastajatel on võimalus valgusest rohkem teada saada. Lisaks teadusele on ka etenduskunstide ala, kus saab kogeda inspireerivaid stseene tantsijate, lauljate, näitlejate, valguse ja muusika sümbioosist.

Davi Sings Sinatra – Born Free Tour
7.–8.10.
Nordea Kontserdimaja, Vanemuise Kontserdimaja

Hollywoodi filmitäht Robert Davi saabub Eestisse oma hea sõbra Frank Sinatra laule laulma. 2015. aastal Saku Suurhallis täismajale laulnud Davi peab Eestit maailma kõige paremini hoitud saladuseks ja külastab sel korral lisaks Tallinnale ka Tartut. Robert Davi on professionaalne näitleja ja laulja, kes enne filmimaailma tippu jõudmist õppis klassikalist muusikat ja ooperit.

SügisFest 2017. Johnson, Tom
8.10.
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal

7.–12. oktoobrini leiab aset Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uue muusika festival “SügisFest”, mis on tänavu erakordselt mitmekülgne, pakkudes kuulajale läbilõiget Eesti ainsa muusikakõrgkooli tööst. Festival avatakse suurejooneliselt sümfooniaorkestri kontserdiga Estonia kontserdisaalis ning lõpetatakse Tõnu Kaljuste eestvedamisel ooperiõhtuga. Eriliseks muudab festivali tõik, et kõikidele kontsertidele pääseb tasuta.

Perepühapäev Lennusadamas!
8.10.
Lennusadam

Iga kuu teine pühapäev on Lennusadamas perepühapäev, mil toimuvad erinevad lisategevused. Kõik suured ja väikesed on oodatud tutvuma näitusega “Mayday. Mayday. Mayday.” ning meisterdama päästerõngaid kaisuloomadele ja vahvaid helikoptereid.