Alanud päikeselise nädala valikus on virgutavad viirutused, kõduvik ja klassika, jagatud valgus ja ainukordus ning võililled! Head avastamisrõõmu!

Maria-Kristiina Ulase näitus „Vabaviirutusi”
3.–27.05.
Haapsalu linnagalerii

Virgutav viirutamine. Joonistamise taipamishetked. Jälgimise vahetu võlu. Helge himu tõlgendamise järele. Tingimusteta voolav joon. Sisemus ja välimus määravad sisu ja suuna. Sundimatult mõistmise poole!

Pilvi Tammoja näitus „Mõrsja kõduvik”
4.05.–4.06.
A-galerii

Igaviku lugulaul. Norra tikanditest ja pruudikroonidest inspireeritud isikunäitus. Õrnad siidist lilled ja tikitud motiivid on ühendatud vasest ja messingist detailidega.

Hingemuusika
8.05.
Tallinna Rootsi-Mihkli kirik

Kontserdil esinevad Tallinna Muusikakeskkooli viiuliklassi õpilased, kelle õpetaja on Tiiu Peäske. Kontsertmeistrid on Kai Õunapuu ja Signe Hiis. Kavas: Vivaldi, Saint-Saëns, Tšaikovski, Mägi jt.

Keskpäevamuusika veerandtund
8.05.
Tartu Jaani kirik

Esineb Anu Sihv Elleri kooli 4. kursuselt, Jaan Kapi klaveriklassist. Kavas: Elleri „Meditatsioon”, Debussy Etüüd „Viiele sõrmele” ja Beethoveni sonaadi no 11 4. osa.

Klassikatähed. Pärnu linnaorkestri kontsert
9. ja 10.05.
Pärnu kontserdimaja ja Viljandi Baptisti kirik

Esineb Pärnu linnaorkester dirigent Kaspar Mändi juhatusel. Kaastegevad on solistid telesaatest „Klassikatähed 2018”: Linda-Anette Verte (viiul), Ingely Laiv (oboe), Tanel Eiko Novikov (marimba), Kaspar Oskar Kramp (tromboon) ja Kristin Müürsepp (flööt).

Dokumentaalfilm „Jagatud valgus”
10.05.
Tartu Elektriteater

Eestis on pikk pime aeg ja inimesed ootavad valget aega, mistõttu on siinsetele inimestele valgusel eriline tähendus. Eriline tähendus on valgusel ka vitraažide loojale Dolores Hoffmannile, kes on nende loomisele pühendanud juba 44 aastat.

Tantsulavastus „Ainukordus”
12. ja 13.05.
Eesti Tantsuagentuuri teatrisaal

Kehakeskne ja liikumispõhine tantsulavastus viiele tantsijale keskendub kordusele kui kõikjaleulatuvale nähtusele. Mida siis inimene ikkagi vajab, et end korduse ja kordamise sees vabana tunda?

Võilillefestival
12.–13.05.
Kihlepa küla Pärnumaal

Festival on pühendatud võilillele ning toimub ajal, mil kogu Eestimaa on kaetud kollaste võililleväljadega. Toimub loenguid ja õpitubasid, saab maitsta võilillest valmistatud hõrgutisi. Festivali eestvedaja on taimetark Mercedes Merimaa.

Muinsuskaitsekuu
18.04.–18.05.
üle Eesti

Muinsuskaitsekuud on peetud 34 aastat. Selle nädala kavast leiab matku, praktikume, talguid ja muud põnevat. Pärandihuvilised, kaege perra!