Olge lahked, uued nädalasoovitused!

Tagasi

25.01.
27.01.
28.01.
29.01.
Theatrum

“Tagasi” on igatsevate inimeste lugu. Kõigi nelja elus on kätte jõudnud pöördepunkt. Kas anda järele aastatepikkusele igatsusele, minna, muutuda? Või jääda paigale ja oodata ära, kuni too seletamatu, mille poole oled püüelnud, ise kohale jõuab? 

KuKu Klubi 85

27.–31.01.
Kuku klubi

Olete oodatud tähistama ajaloolise KuKu Klubi 85. tegutsemisaastat!

Programm:

E 27.01 Maalikunstnike Liidu näituse “Eesti Vabariigi 101 muinasjuttu” lõpetamine
T 28.01 Jätkub Mall Parise näitus “Lift”, vestlusring kunstnikuga
K 29.01 Mälumäng KuKu Klubi teemadel
N 30.01 Etenduskunstide pidu
R 31.01 KuKu Klubi pidulik 85. aastapäeva tähistamise lõpupauk

Laura Põllu ja Katrin Väli näitus “Eitus”

27.01.–16.02.
Tartu Kunstimaja

Näitus on jätkuks Laura Põllu ja Katrin Väli varasematele ühisprojektidele “Natural Shelter” ja “Urud. Lennud”. Installatsioon koosneb Põllu keraamilistest objektidest ja skulptuuridest, vitriinidesse koondatud toetavast kirjandusest ning Väli luuletustest. Erinevalt varasematest projektidest on sellel korral ka osa luulekatkeid omandanud orgaanilisema punutud välimuse ning seetõttu suhestuvad otsesemalt ülejäänud väljapanekuga.

Näitus “Fotorühmitus BEG 45”

27.01.–15.03.
Fotomuuseum

1975. aastal Tallinnas sündinud fotorühmitus BEG värskendas oluliselt 1970. aastate lõpu Eesti fotokunstimaastiku üldpilti.

BEGi liikmed kasutasid julgelt ja loominguliselt mitmeid tollal veel vähe kasutust leidnud fototehnoloogilisi võimalusi, suurendades oma näitusetöid aerofoto materjalidele ning toonides ning koloreerides pilte. Fotorühmituse eesmärk oli luua terviklikke näituseprojekte, mille teosed valmisid tihti ühistöödena.

Paneelarutelu “Keskkond – miks?!”

28.01.
Fotografiska Tallinn

Aruteluringis osalevad noor kliimaaktivist Kertu Birgit Anton, muusik Sandra Vabarna ja Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse juht Lauri Tammiste. Paneeldiskussiooni juhib Eesti Päevalehe ajakirjanik Anette Parksepp.

Kreeka poolt Oscarile esitatud dokumentaalfilm on tragikoomiline pilguheit ühe kommuuni igapäevaelule, kus pole kadunud usk, et kõik on võimalik, kui teha oma tööd hoole ja armastusega.

Filmiõhtu juhatab sisse Eva Luigas.

Hiljuti meie seast 90-aastaselt lahkunud Agnès Varda on prantsuse kino legend, režissöör, kunstnik ja fotograaf, üks prantsuse uue laine võtmefiguure.

“Varda par Agnès” on tema viimane film, mis teeb kauni kokkuvõte üle poole sajandi kestnud loometeest. Siin räägib Varda oma kogemusest režissöörina läbi erinevate meistriklasside ja kohtumiste publikuga. Mälestusi illustreerib rikkalik ja väärtuslik kogu filmi- ja fotonäidetest ning aimu saab ka tema loovatest kunstnikuprojektidest.

Diana Tamane raamat “Flower Smuggler” koondab kunstniku senise loomingu olulisemaid fotosarju, mille peategelasteks on olnud kunstnik ise ning ta perekond.

Esitluse raames vestleb kunstnikuga Tartu Kunstimaja kuraator Peeter Talvistu.

David Vseviov peab näitusel “Must kuld” loengu, kus teemaks on “nafta” ning selle olemus inimkonna ajaloos.

Edgar Tedresaare ja Sten Saaritsa näitus “Must kuld” püüab maalide, video ja heli vahendusel aimu anda fossiilsete kütuste tööstuse poolt hõivatud maa-ala ulatusest.

“Pärast Vent Space projektiruumi asutamist ning esimese hooaja juhtimist jäi miski õhku: millised on või peaksid olema väärtushinnangud ning arusaamad, mille EKA-st kaasa võtame? Milliste institutsioonidena tajume kunstiülikooli näitusepindu ning milliseid küsimusi ja vastuolusid need tekitavad?”