Selle nädalaga algab hingekuu november. On olnud imelisi aegu ja inimesi siinmail, põnevaid tegijaid ja tegemisi jagub ka tänasesse päeva. Kosutavat kultuurinädalat!

Näitus „Ühel väikesel saarel elas geenius”
5.10.2017–1.08.2018
Rannarahva Muuseum

August Johannes Luusmann sündis 4. detsembril 1885 Aksi saarel. Umbes 20-aastaselt hakkas ta aktiivselt fotograafiaga tegelema. Tema fotosid on praeguseks leitud umbes 500 ja need kajastavad väikesaarte ning rannakülade olmet, inimesi ja ajaloosündmusi. Need oskuslikult valitud kaadrid nagu ka Luusmanni kirjutised annavad ranna-Eesti ajaloost ainulaadse pildi.

Näitus „Puutetundlik – kaasaegne klassika”
23.10.–18.11.2017
Galerii Noorus

Tartu Kõrgema Kunstikooli üliõpilased näitavad, kuidas saab teha kõnetavat kaasaegset loomet, kasutades vanu klassikalisi tehnikaid nagu linoollõiget, ofortit, kuivnõela, kivilitograafiat, serigraafiat ja köitekunsti. Teosed kannavad nende endi puudutusi, olles seega hoopis teises, avaramas mõttes puutetundlikud kui valgusrikkad LED-ekraanid.

Rahvusvaheline nüüdismuusika festival „Afekt”
27.10.–1.11.2017
Tartu ja Tallinn

Festival pakub kuulamiseks-vaatamiseks eriilmelisi programme, nii audiovisuaalsele kui ka muusikateatrile keskendunud kontserte, eksperimentaalmuusikas märgilise tähenduse saanud teoseid, verivärskelt valminud uuskontseptualismile pühendunud kavasid. Esinevad Schallfeld Ensemble (Austria), Trio Accanto (Saksamaa), sopran, performance-kunstnik Sirje Viise (Berliin), ERSO, ansambel U:, organist Ulla Krigul ja Yxus Ensemble, Afekt Solistid jt.

Kirjanduslik kolmapäev
1.11.
Kirjanike Maja Musta laega saal

Kirjanduslikul kolmapäeval esitavad oma luulet võru keeles kirjutavad naised: Kauksi Ülle, Häniläne, Riina Trumm, Ene Säinast, Milvi Panga, Anna-Liisa Vaher ja Leila Holts.

Hingedepäeva kontsert Otepääl
2.11.
Otepää Kultuurikeskus

Mõtiskleva ja puudutava hingedepäeva kontserdi esinejate hulka kuuluvad kauni häälematerjaliga sopran Kristina Vähi, tundeküllase esituslaadiga bariton Aare Saal RO Estoniast ning klaveril saadab Eesti üks hinnatumaid ansamblipartnereid Piia Paemurru.

Hingedepäeva kontsert Kõrgessaares
2.11.
Kõrgessaare Vaba Aja Keskus

Esinevad Kärdla kammerkoor dirigent Raili Kaibaldi juhatusel, Emili Kuuse ja Karmen Telvik (hääl), Ulla Mölder (klaver) ja Arvo Haasma (vioola).

Kontsertetendus „Tantsutark”
5.11.
Pärnu Kontserdimaja

Anna Raudkatsi Tantsuselts kutsub kõiki tantsuhuvilisi osa saama kontsertetendusest „Tantsutark”, millega tähistatakse tantsutaadi Ullo Toomi 115. sünniaastapäeva. Laval on Sõprus ja Kuljus, Leigarid ja Tantsutallad, Anna Raudkatsi Tantsuselts, RTJ, Taidelaid ja Kohvilähkrid, RU-LE-ME jpt.

Näitus „Unemosaiik”
14.10.2017–14.01.2018
Eesti Rahva Muuseum

Unenägusid võib pidada üheks elu müsteeriumiks, mis on inimestes läbi aegade uudishimu tekitanud. Mis nad täpselt on ja kust nad tulevad? „Unemosaiik” kombineerib mitme kunstniku nägemused unenägudest ühtseks transmeedianäituseks.