Algav nädala soovituste hulgast leiame seekord  soovitusi filmi, muusika, kunsti, looduse, kirjanduse ning teatri valdkondadest. Nagu ikka, kõigile midagi!

Aquarius
Kino Sõprus
10.04., 12.04., 13.04.

Mängufilm korterelamus, kus peaaegu kõik korterid on üles ostnud kinnisvaraarendusfirma, et ehitada asemele midagi moodsamat. Ainsana on majja jäänud 65-aastane lesknaine, endine muusikakriitik ja ajakirjanik Clara. Kange Clara, kelles on “läbisegi laps ja vanainimene”, keeldub hoonest lahkumast, pidades kinnisvarafirma esindajatega külma sõda nii oma mälestuste kui ka väärikuse nimel.

Eesti muusika päevad 2017
… – 13.04.2017
Tallinn

Möödunud nädalal alguse saanud Eesti muusika päevade raames leiab põnevaid kontserte ning ka muid tegevusi kuni algava nädala neljapäevani.

Next Zone “Ritual”
10.04.
Kumu auditoorium

“Ritual” on toores, naljakas ja provokatiivne teekond, mis on inspireeritud inuittide kultuurist, arktilisest loodusest ja urbanistlikest breigilahingutest. “Rituali” koreograafia, muusika ja valguskujundus moodustavad lavastuse, mis uurib ürgseid inimesi ja loodust käivitavaid jõude.

Palmiõli teemaline loodusõhtu
MTÜ Mondo kontor (Telliskivi 60a, B-hoone)
11.04.

MTÜ Mondo kutsub sind osa saama tasuta palmiõli teemalisest loodusõhtust. Külla tulevad Postimehe ajakirjanik Hanna-Hulda Reinkort ja fotograaf Liis Treimann, kes käisid Indoneesias vaatamas, kuidas kasvatatakse õlipalme ja toodetakse palmiõli.

Teatrikino: “Mao embus”
Teater Endla
11.04.

“Võimatu on sõnadega kirjeldada Colombia Amazonase ilu ja suursugusust”, kirjutas 1909. aastal hollandi maadeavastaja Theodor von Martins. Liialdamata võib seda öelda ka sealsamas džunglis filmitud Ciro Guerra eepilise meistriteose “Mao embus” kohta.

Kukerpillid ja Juss Haasma “45 aastat hiljem”
11.04.–25.04.
Üle Eesti

Ansambel Kukerpillid tähistavad oma laval oludud 45 aastat kontserttuuriga. Aprilli jooksul toimub kokku 8 kontserti üle Eesti.

Luule kodu – Salong 5
Eha 31-1, Tartu
11.04.

Eesti Kirjanduse Selts, UNESCO Kirjanduslinn Tartu, Kultuurikorraldus ja Kultuuriministeerium esitlevad: Luule kodu – Salong vol 5. 11. aprillil kl 19.30 aadressil Eha 31-1 esitavad üksteise ja enese loomingut Indrek Koff, Jan Kaus ja Luulur.

Teemapäev “teater | raadio”
Raadiomaja I stuudio
12.04.

Kolmapäeval, 12. aprillil 2017 algusega kell 10.00 toimub ERRi uudistemaja I stuudios Eesti Teatri Agentuuri teemapäev, mis kannab sel korral pealkirja “teater | raadio”. Teemapäeva eesmärk on tõsta raadioteater kui äärmiselt oluline kultuurifenomen fookusesse ning arutleda raadiodraamat puudutavate küsimuste üle, mis ammu vastuseid vajavad.

Jaak Joala ja Radar III CD „Minu elu“ esitlus Solarise Apollos
Apollo raamatupood Solarise keskuses
12.04.

12. aprillil kell 18:00 toimub Solarise Apollos Jaak Joala uue III plaadi esimene ametlik esitlusüritus. Joala laule esitavad ansambli Radar liige Sergei Pedersen ja Uku Suviste.

@ERM: Kaisa Lillepuu Group
12.04.
Tartu Jazz Club

Kaisa Lillepuu Group on verivärske koosseis noortest ning ambitsioonikatest muusikutest. Koos kooliteid väisanud ning läbi selle sõpradeks saanud koosseis mängib Lillepuu omaloomingut ja koos välja kujunenud seadeid.

Tantsuetendus “We will figure it out”
12.04. – 13.04.2017
Sõltumatu Tantsu Lava

Lavastuse “We will figure it out” autorid, Dorothea Zeyringeri (Austria) ja Tiina Söödi (Eesti),  otsivad loovaid lahendusi olukordadele, kus tundub, et lahendust ei ole. Sööt ja Zeyringer uurivad mitte ainult seda, kuidas probleeme lahendada ja takistusi ületada, aga ka võimalusi, kuidas nendega suhestuda. Kui olukord näib lahendamatu, otsib duo viise, kuidas situatsiooniga ümber käia, toime tulla või kuidas ülesande reeglitest üldse üle astuda.

Kirjanduskohvik “Ülimalt kriminaalsed lood”
13.04.
Kohvik-restoran Wabadus

Kevad tuleb. Päevad lähevad valgemaks, öödes hiilib ringi kriminaalne element. Katkendeid Jo Nesbø ning Mari Jungstedti kriminullidest loeb Maria Lee. Kitarrimuusikat teeb Velle Tamme. Õhtut juhivad Kai Aareleid ja PI Filimonov.

Arhitektuuri välkloeng “Arhitektuuri ja taassünd”
13.04.
Kultuuritehas Polymer

Arhitektuuri välkloeng räägib uuesti elule ärkamisest ja taassünnist. Välkloengut modereerivad noored arhitektid, alles hiljuti Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteduskonna lõpetanud Eve Komp ja Liina-Liis Pihu, kes on algatuse Ruumiringlus ühed asutajatest. Välkloengul uuritakse, kuidas inimtegevus ühest paigast ja ruumist teise liigub, jättes maha vanu ja elustades uusi kohti, kasutades ära ilmnenud potentsiaale uues valguses ja kontekstis muundame oma ümbrust pidevalt.

XI Jaapani animatsiooni ja elustiili filmifestival “JAFF”
14.04. – 23.04.
Üle Eesti

“JAFF” on iga-aastane festival, mis toob Tallinna, Tartu, Pärnu ja Narva kinodesse värskeid animatsiooni-, mängu- ja dokumentaalfilme Jaapanist.

Kaisa Selde ja Mart Müürisepp “Baariteraapia”
14.04., 15.04., 22.04.
Kopli restoran

Näitlejad Mart Müürisepp ja Kaisa Selde tulevad teie ette, olles säravaks ja efektseks vürtsiks teie toidu peal. NUKU teatrist vabadel õhtutel võtavad nad ette oma suhte ja … Kaisa Selde ja Mart Müürisepa aus lavastus sellest, mis on nende vahel, mis on huvitav, aga püha – armastus!”

LIIKUMISE TÖÖTUBA: Füüsilis-anatoomiline kontaktliikumine
15.04.
Sõltumatu Tantsu Lava

Füüsilis-anatoomilise kontaktliikumise töötuba on kohtumine, mille eesmärgiks on tegeleda keha ja hinge arendamisega. Õpitakse tundma iseenda liikumist läbi teiste kehade liikumise ja tunnetamise.

EV100 avasündmus: 100 aastat eestlaste asualade ühendamisest
16.04.
Üle Eesti

16. aprillil toimuv rahvamatk endise kubermangupiiri lähistel on ühtlasi ka EV100 avasündmus.  Kõik matkahuvilised saavad aga valida 18 erineva marsruudi vahel, mis toovad nad mööda väiksemaid ja suuremaid teid 9 kogunemispaika. Need kohad, kus sel päeval rõõmuga suurt matkajate hulka oodatakse, on Avinurme, Sadala, Päinurme, Oisu, Lelle, Kurgja, Järvakandi, Lõpe ja Tõstamaa. Igaühte neist saabuvad matkajad mööda kaht marsruuti. Matkal osalemiseks on tarvilik eelnev registreerumine EV100 kodulehel.

Händel. Oratoorium “Messias”
16.04.
Tallinna Jaani kirik

(Taani) Oratoorium “Messias” on muusikaajaloo kullaprooviga suurvorm, kontserdilavade püsikülaline.  Kontserdil astuvad üles Kammerkoor Voces Musicales, Tallinna Kammerorkester ning solistid.