Nädal toob kaasa põnevat rahvusvahelist ja huvitavat kohalikku kunsti, palju naeru, rohkelt muusikat ning ohtralt kinoelamusi. Head nautlemist!

Näitus “Polaarruum”
23.09.–6.10.
Kukruse polaarmõis

Need, kes Lennusadamasse polaarvisioone uudistama ei jõudnud, saavad seda nüüd teha Ida-Virumaal, Kukruse polaarmõisas. Tegemist on Eesti Kunstiakadeemia tudengite töödest koostatud polaararhitektuuri näitusega “Polaarruum”, kus on eksponeeritud tuleviku polaarjaamade projektid ja maketid.

Filmiprogramm “Musta huumori pärlid”
28.09.–9.11.
Kino Artis

“Musta huumori pärlid” on filmiürituste sari, kus lustakasse filmijadasse on lükitud seitse viimaste aastate humoorikalt sünget õnnestumist. Esimese filmina hakkab publikut naeru- ja nututama groteskne ja jahmatav “Mehed ja kanad”, mille lavastaja on filmisõprade seas tuntud taani režissöör Anders Thomas Jensen.

Näitus “Tunne Eesti disaini. Sissejuhatus”
29.09.2016–1.01.2017
Tartu Kunstimuuseum

Tartmusis on avatud Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis koostatud eesti disainiajalugu esitlev ülevaatenäitus, mis keskendub olulisematele nähtustele ja suundumustele eesti disainimaastikul. Esindatud on disainipärlid A. M. Lutheri mööblivabriku toodangust kuni Marit Ilisoni nutika moedisainini.

Värske heli festival “Sügisfest 2016”
4.–8.10.
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Festival toob kohale nii kaugemaid kui ka lähemaid külalisi, alustades Udmurtiast ja lõpetades USA-ga. Esitusele tuleb poola ja soome uus repertuaar, elektroakustiline muusika, noorte eesti komponistide looming, prantsuse spektraalmuusika, uus klassika, vabaimpro ja etno sümbioos ning palju muud. Lisaks toimuvad ka meistriklassid ja loengud.

Tallinn Comedy Festival
5.–7.10.
Erinevad kohad Tallinnas

Kolme päeva jooksul astub kuues esinemispaigas üles ligikaudu 20 naerutajat Eestist ja mujalt maailmast. Muuhulgas saab festivalil nautida ka tõelist komöödiagalat suures saalis, kus kümnel esinejal on piiratud aeg, et esitada oma parim materjal.

VolkStuudio: Mongoolia šamaan
5.10.
Pärimusmuusika ait

Peeter Volkonski juhitud muusikakuulamissari Viljandi pärimusmuusika aidas on mõeldud inimestele, kes tunnevad huvi kaugemate kultuuride muusika vastu. Õhtu saab jagatud kolmeks osaks: alustuseks sissejuhatav loeng valitud muusikakultuuri teemal, seejärel muusikanäite ühine kuulamine hubases kaminasaalis ning lõpetuseks mõttevahetus kuuldu teemal.

V Artishoki biennaal
6.–15.10.
Teater NO99

Artishoki biennaal on 2008. aastal loodud eksperimentaalne näituseformaat, mis koondab kümmet kunstnikku ja kümmet kirjutajat. Iga kunstnik esitab näitusele ühe uue teose ning kriitikud kirjutavad artikli kõigi esitatud teoste kohta. Kirjutajate tekste eksponeeritakse näitusesaalis samal ajal vastava kunstniku teosega.

KirjandusAit kutsub: maailma otsa ja tagasi
6.10.
Kloostri Ait

Seekordsel kirjandusõhtul on teemaks Valerie Fritschi looming, millest räägib Kai Aareleidi eestvedamisel tõlkija Kristel Kaljund. Nagu ikka, on teemasid veel ning jätkub ka muusikat, kuna üles astuvad Karoliina Kreintaal ja Katariin Raska.

XIV pärimusmuusika lõikuspidu
7.–8.10.
Pärimusmuusika ait

Pärimusmuusika lõikuspeo tarvis on pärimuslaulik Mari Kalkun loonud eriprojekti “Hinge põhjast”, kus musitseerivad koos viis karismaatilist naismuusikut: Mari Kalkun, Siiri Sisask, Sänni Noormets, Tuulikki Bartosik ja Aleksandra Kremenetski. Esinejaid tuleb ka mujalt maadest ning oodata on ka mõnda folgil laineid löönud muusikut.

New Yorgi kunstigalerii ARS Projektiruumis
8.–30.10.
ARSi maja

Legendaarne New Yorgi galerii Art in General tuleb Tallinnasse. ARS-i Projektiruumis avatakse kahe New Yorgi kunstniku, Juntae Teejay Hwangi ja David Kennedy Cutleri näitused. Mõlemal näitusel on tähelepanu keskmes identiteediküsimused kliimasoojenemise ajastul ja kehapoliitika digikultuuris.