AUUU! PÖFF kuulutati eelmisel nädalal avatuks ja selleks puhuks toome välja 10 esmaklassilist filmi, millega soovitame oma novembrikuu pimedaid öid valgustada.

Film “Hirvenahk”

18.11.
30.11.
Kino Coca-Cola Plaza

Quentin Dupieux on tagasi uue üllitisega “Hirvenahk”, mis – üllatus-üllatus! – räägibki otse ja sirgelt hirvenahkseid riideesemeid ihalevast Georges’ist, keda kehastab Oscari võitja Jean Dujardin (“Artist”).

Film “Meemaa”

19.11.
Kino Artis
24.11.
Kino Coca-Cola Plaza

Aasta olulisemaid dokumentaalfilme viib Makedoonia mägedesse, kus tegutseb üks Euroopa viimaseid naismetsamesinikke. Tema jätkusuutlik majandamine, loodustsäästev eluviis – jäta alati mesilastele pool saagist alles! – satub löögi alla, kui naabrusesse kolib perekond, kes sellest ei hooli.

Film “Jänespüks Jojo”

19.11.
30.11.
Kino Coca-Cola Plaza

“Jänespüks Jojo”, mis võitis tänavusel Toronto filmifestivalil väga hinnatud publikupreemia, suudab säilitada imetlusväärse tasakaalu Taika Waititile omase komöödia ning filmis leiduvate tõsisemate ja ka kainestavamate stseenide vahel.

Teise ilmasõja puhkemisest on möödas juba 80 aastat, aga “Jojo” lugu on vaat et relevantsem kui eales varem.

Film “Tõde”

19.11.
Apollo Kino Solaris
1.12.
Kino Sõprus

Lugu räägib populaarsest näitlejannast (Catherine Deneuve), kes otsustab vanaduses avaldada oma elust ausad memuaarid. Pärast memuaaride ilmumist lendab New Yorgist paugupealt kohale näitlejanna tütar (Juliette Binoche) oma mehe (Ethan Hawke) ja lapsega. Ema ja tütre suhtes algab uus etapp – päevalgele tuleb palju uut ja nii mõnedki asjad vajavad selgeks rääkimist.

“Tõde” on Jaapani režissööri Hirokazu Kore-eda (“Poevargad”) esimene võõrkeelne film.

Film “Ühe lapse rahvas”

21.11.
Athena Keskus
24.11.
Kino Artis

Puna-Hiina õõvastav sotsiaalne eksperiment mitte väga kaugest minevikust – ühe lapse poliitikast.

Filmitegija uurib juhtunut oma suguvõsa näitel. Tema ema on veendunud, et ühe lapse poliitika aitas ära hoida kannibalismi. Vaatad ja imestad, võimalik on ka šokk. Kuidas külast külla liikusid spetsiaalsed sanitaarsalgad. Naisi aborditi ja steriliseeriti. Sõnakuulmatute majad lammutati. Teede äärest võis leida hüljatud imikuid. Ettevõtlikumad korjasid lapsed kokku ja müüsid lastekodudesse, lastekodud edasi välismaale. Sellest sai suur äri, millest lõikas kasu ka riik.

Film “Hall kardinal”

22.11.
Apollo Kino Solaris
1.12.
Kino Coca-Cola Plaza

Justkui Brežnev oleks surnuist üles tõusnud.

Markantne Imelda Marcos, Filipiinide endise diktaatori Ferdinandi proua, kes sai kurikuulsaks oma 3000 kingapaari, Picasso ja Van Goghi piltidega buduaari seinal ning miljardite riigi tagant sisse vehitud dollaritega, naaseb 90-aastaselt avalikku ellu, et upitada võimule oma poega – ja võetakse vastu hurraahüüetega! Nuta või naera! Rabav film kõigutamatust eneseusust. Ja inimeste mälu lühidusest.

Film “Esimene armastus”

22.11.
Apollo Kino Solaris
1.12.
Kino Sõprus

Leo (Masataka Kubota) on noor poksija, kes läheb matši võitma, aga kaotab selle ootamatult. Sellega ta jamad aga alles algavad, sest ühtäkki leiab ta end keset täielikku tohuvabohu, kuhu on segatud yakuza, politsei, naispalgamõrvar, kott narkootikumidega ja noor lõbutüdruk Monica (Sakurako Konishi).

“Esimene armastus” on tippklassi Takashi Miike – meelelahutuslik, leidlik ja igas mõttes üle vindi.

Film “Tugev kui Rocks”

23.11.
Apollo Kino Solaris
27.11.
Athena Keskus
30.11.
Kino Coca-Cola Plaza

Ida-Londonis elav Shela (vaimustav rollisooritus noorelt Bukky Bakraylt) on saanud hüüdnime Rocks, sest ta on alati valmis ülbitsejatele vastu astuma. Kuid kuna ta on kasvanud isata, tema ema on just jalga lasknud ja tüdrukut kimbutavad muudki teismeea raskused, peab ta üritama elada oma nime vääriliselt.

Film “Onnike”

23.11.
Apollo Kino Solaris
28.11.
Athena Keskus

2014. aasta paljulubava ning PÖFFilgi näidatud debüüt-õuduka “Head ööd, emme” austerlastest režissööriduo Veronika Franz ja Severin Fiala seavad oma teise täispika koostööfilmi, tunnetuslikult stiilse “Onnikese”, esimesest stseenist alates üles kogu linateost hõlmava pingelise rahutuse.

Film “Ajanihked”

26.11.
Apollo Kino Solaris
29.11.
Kino Artis

PÖFFi külge kinni kasvanud lavastajatandem Justin Bensoni ja Aaron Moorheadi uus film “Ajanihked” räägib kahest New Orleansi parameedikust (Anthony Mackie, Jamie Dornan), kes pärast kummastavaid surmaga lõppenud sündmusi seisavad silmitsi millegagi, millele lihtsat seletust pole.