Algaval nädalal soovitame külastada Eesti Kunstiakadeemia uut maja, kuulata kontserte Jääaja Keskuses ja ERMi Viinaköögis, uudistada erinevatel näitustel, festivalidel ja etendustel, aga ka Tallinna loomaaias, vaadata uuesti “Toni Erdmanni” ja hakata viimaks ometi tutvuma nii Schopenhaueri kui ka jaapani kultuuriga.
EKA uue maja avamine
27.08.
EKA uus maja
–
27. augustil avab Eesti Kunstiakadeemia Tallinnas Põhja puiestee ja Kotzebue tänava ristmikul oma kauaunistatud uue maja. Uus kultuurioaas saab olema avatud ka linnarahvale, pakkudes avamispäeval võimalust tutvuda maja arhitektuuri, autorite, rikkaliku raamatukogu ja galeriiga. Avatakse hoone ajaloo näitus ja esitletakse värsket raamatut. Avamispäeva peoõhtul astub üles festivalijagu bände Kukerpillidest Zahirini.
Päikeseloojangu kontsert: Tõnu Raadik
27.08.
Jääaja Keskus
–
27. augustil annab Tõnu Raadik Jääaja Keskuse kõrval kontserdi. Ilusa ilma korral toimub kontsert vabas õhus. Soovitame mõnusaks õhtu veetmiseks võtta kaasa tekid. Halva ilma korral toimub kontsert Jääaja Keskuse aatriumis.
Linnalaager “Kunstiteoste salaradadel – Michel Sittowi eri”
28.-30.08.
Kumu kunstimuuseum
–
Kumu kunstimuuseumi ja Niguliste muuseumi linnalaager keskendub juunis avatavale suurejoonelisele Michel Sittowi näitusele ja tema põnevale elule 500 aastat tagasi. Oma ala ekspertide abil saab aimu, milline detektiivitöö kaasneb vanade maalide uurimise ja kordategemisega. Kristi Kongi värviline maailm aitab siduda vana aja tänapäevaga, mille tulemuseks võib olla midagi kummalist ja sürrealistlikku. Tehakse miniatuurseid pilte ning muudetakse väikesemõõtmelised teosed suureks.
Näitus “Koolitund, vahetund: vene haridus Tallinnas 1715–1944”
28.08.
Tallinna Vene Muuseum
–
Tallinna vene muuseumi uus näitus on rännak aegadetagusesse kooli, kust igaüks võib leida midagi tuttavat ja lähedast. Avame Tallinna vene hariduse teemat 1715.-1944. aastani. Vene kooli ajaloo kaudu puutume kokku ka koolielu argipäevaga, mis pakub äratundmist kõigile, kes õppisid ja õpivad. Ühtlasi räägime siinse vene kogukonna ajaloost.
Toni Erdmann
28.08.
Tartu Ülikooli kirik
–
2016. aasta parim Euroopa filmiauhindadel puhta töö teinud komöödia viis koju parima filmi, parima režissööri, parima stsenaristi, parima meesnäitleja ning parima naisnäitleja auhinnad. Lisaks jäi film napilt kõrvale parima võõrkeelse filmi Oscari tiitlist, kaotades Iraani filmile “Müügimees”. “Toni Erdmann” on arukas komöödia, mis paneb sind toolil kõikudes naerma, piinlikust tundma ja oma ületöötamise varju jäänud peresuhete peale mõtlema.
Noorte tänavakultuuri festival 2018
29.08.
Riigimetsa Majandamise Keskus
–
Spordi- ja Noorsooamet korraldab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul noortele tänavakultuuri ürituse, mis toob nii osalejate kui ka külastajateni tänavatantsu, tänavakorvpalli ja mini-jalgpalli säravad hetked, ehedad emotsioonid ja ambitsioonikad ning andekad noored. Lisaks võistlustele saab nautida head muusikat, kunsti ja osaleda erinevates töötubades.
Loodusretked loomaaias
29.08.
30.08.
Tallinna loomaaed
–
Tutvustamaks looduslikke liike loomaaias ja selle ümbruses on Keskkonnaameti ja Tallinna loomaaia koostöös kokku pandud 12 erinevat õppekäiku eri teemadel. Loodusretked viiakse läbi eri päevadel ja kellaaegadel ning oma ala spetsialistid õpetavad tundma mardikaid, seeni, tigusid, liblikaid, linde, taimi, vee-elukaid, nahkhiiri ja pisiimetajaid.
Marie Vaigla ja Raul Vaigla kontsert ERMi Viinaköögis
29.08.
Eesti Rahva Muuseumi Viinaköök
–
Raul Vaigla on mitmekülgne muusik, kelle mahlakas basskitarr on tuntud paljudest koosseisudest nagu Ultima Thule, Radar, V.S.P Projekt, Dagö, Sooäär-Vaigla-Ruben trio jne. Marie Vaigla värvirikast vokaali tuntakse ansamblist Frankie Animal. Koostöö isaga algas 2013. aastal, mil osaleti lauluga “Maybe” konkursil Eesti Laul.
Schopenhaueri “Maailm kui tahe ja kujutlus” esitlus
30.08.
Tartu Kirjanike Liidu maja
–
Jaanus Sooväli peab lühikese ettekande. Pärastise vestlusega liitub Marju Lepajõe.
Elokäük
30.08.
31.08.
Hageri palvemaja
–
Lavastus põhineb rahvaluulearhiivi seni avaldamata rahvausundi muinasjuttudel ja lugudel, kus inimeste igapäevase argielu sees, kohal ja sellega kõrvu toimetavad mütoloogilised olendid, sekkudes ja mõjutades inimeste maailma. Autorid-lavastajad: Anne Türnpu, Eva Koldits (Teater NO99) Kunstnik Arthur Arula Valguskunstnik Airi Eras Laval Kaie Mihkelson (Eesti Draamateater), Katariina Tamm (London), Bert Raudsep, Lauri Kaldoja ja ansambel Triskele
Aparaaditehase festival
31.08.-02.09.
Aparaaditehas
–
Kolmandat korda toimuv Aparaaditehase festival pakub kahe päeva jooksul rikkalikku kultuuriprogrammi, mis ühendab endas majaliste poolt pakutava, öökino, täika, toitlustuse, tänavaspordi ja muusika. Üritused toimuvad majas sees, hoovis ja seekord väljuvad ka tehase piiridest, pannes Kastani-Vaksali linnaosa tänavad, hoovid ja nurgatagused festivalirütmis võnkuma.
Uue Maailma tänavafestival 2018
01.09.-02.09.
Uus Maailm
–
Peaaegu märkamatult on möödunud päevad, nädalad, kuud, aastaajad ning Uue Maailma tänavafestival järjekorranumbriga 12 koputab vaikselt juba uksele! Nagu juba traditsiooniks on saanud, siis lavalt kuuleb head muusikat, tänavad on täis melu, tänavasporti, kauplejaid ja kodukohvikuid.
Jaapani päev Filmimuuseumis
02.09.
Maarjamäe lossi filmimuuseum
–
2. septembril on viimast päeva avatud näitus “Fotod ja materjalid. Jaapani trükikunst 1970. aastatel”. Sellega seoses tahab Filmimuuseum külastajatele pakkuda peale kunstielamuse ka jaapani kultuuri erinevaid tahke tutvustavat publikuprogrammi.