Käes on suur suvi ja puhkuste aeg. Kultuur.info nädalasoovitustest leiab taaskord mitmekülgse sündmustevaliku, mis juhatab huvilised Eesti eri paikadesse kultuuri nautima. Häid elamusi!

Mamma lood ehk hiiu eluvilosoohvia
16.–23.07.
Suuremõisa loss

Näitleja Margus Tabor toob oma “Mamma lood” ka sel suvel rahva ette. Ja mitte lihtsalt lood, vaid kogu hiiu elufilosoofia ning seda kõike ehtsas hiiu keeles, millest lisaks Margusele aitab aru saada Järvi Kokla.

XIII Hiiumaa pärimusmuusika festival “Hiiu Folk 2017”
20.–23.07.
Hiiumaa

13. korda toimuva Hiiumaa pärimusmuusika festivali kavas on kontserdid, õpitoad, filmiprogramm, loodusmatkad ja palju muud. Pisematele meisterdamised lastepesades! Esinevad parimad pärimusmuusikud nii meilt kui mujalt, teiste seas Maarja Nuut, Estbel (Eesti/Belgia), Untsakad, VLÜ, Torupilli Jussi duo ja Schönbergi kvartett, Robirohi jpt.

Teemasinate teemapäev
21.07.
Eesti maanteemuuseum

1946. aastal alustas Eesti üks silmapaistvamaid masinaehitusinsenere Arnold Volberg veoauto GAZ-AA baasil teehöövli konstrueerimist. Murrangulisele sündmusele pühendatud teemapäeval tutvustatakse teetöid ja -masinaid, mootori käivitab ka Eesti vanim teehöövel Bitvargen.

Ostrova festival 2017
21.–22.07.
Ostrova

Taaskord on rahvamuusikasõpradel põhjust võtta nädalavahetus vabaks ja suunduda Eestimaa kagunurka, Meremäele, kus toimub juba seitsmes Ostrova festival, mis toob kokku esinejaid nii Setomaalt kui ka kaugemalt. Kahe päeva vältel saab kuulda ja näha nii tuntud artiste kui ka alles tuult tiibadesse saavaid muusikuid.

Festival Acoussion Live 2017
21.–22.07.
Küla Villa
Acoussion Live 2017 on kolmandat aastat toimuv pop-up muusikafestival. Kesk imekaunist loodust astuvad ootamatutel improviseeritud lavadel üles eri žanre viljelevad artistid Eestist ja mujalt. Seekordne festival on kahepäevane ning toimub Harjumaal Saku vallas Küla Villas. Teiste seas astuvad üles näiteks Bill Laurence, Maarja Nuut, Estonian Voices, Mick Pedaja ja Elephants from Neptune.

Rõuge muinaspäev
22.07.
Rõuge Ööbikuorg

Rõuge Ööbikuoru pervel asub tuhande aasta tagustel eeskujudel rajatud muinastalu, kus 22. juulil toimub muinasaegsele eluolule ja eksperimentaalarheoloogilistele tegevustele pühendatud teemapäev. Õppida on võimalik erinevaid muinasaegseid käsitöövõtteid, võtta mõõtu muistsete sõdalaste kombel ning tutvuda viikingiaegse linnamäe ja talumajapidamisega.

Kadrioru lossi- ja pargiansambli sünnipäev 299
22.07.
Kadrioru park

22. juulil tähistab Kadrioru lossi- ja pargiansambel oma 299. sünnipäeva. Ümberkaudsetes muuseumites toimuvad igale maitsele erinevad kontserdid, ekskursioonid ja töötoad.

Joogafestival 2017
22.–23.07.
Haapsalu

Rahvusvaheline joogafestival toimub Haapsalus kuuendat korda. Festivalil esinevad parimad joogaõpetajad Eestist ja välismaalt. Saab proovida üle kümne joogastiili ning kuulata loenguid ja osaleda töötubades.

Ürdi kaks külge
22.–23.07.
Narva Muuseumi Põhjaõu

22. ja 23. juulil 2017 peab Narva linnuse Põhjaõue apteek üheksandat korda ürdipäevi. Traditsiooniliselt pakutakse sel puhul maitsta erinevaid taimeteesid, saab osaleda ürtide tundmise võistlusel ja punuda lillepärga. Avatud on päevakohane näitus.

Mehran Mehrnia ja Hamdam Ensemble
22.–23.07.
Rakvere, Tallinn

Kontserdi kavas on pärsia klassikaline ja sufi muusika. Üles astuvad: Mehran Mehrnia (Iraan) – tar, setar, Mohammad Rasouli (Iraan) – nei, Tayeb Emamgholi (Iraan) – daf, Omid Samari (Iraan) – tombak, santur ning Lilian Langsepp (Eesti) – gooti harf.

Tanel Padari ja Tomi Rahula kontsert
23.07.
Vihula mõis

Aastaid ühes bändis musitseerinud Tanel Padar ja Tomi Rahula annavad sel suvel akustilise kontserdi, kus tulevad esitusele nii ansambli The Sun tuntud palad kui ka täiesti uued lood. Rahva lemmikud hitid kõlavad sel kontserdil akustilises võtmes.