Seekordsetes nädalasoovitustes on soovitusi rohkem kui tavaliselt, kuna toimumas on lihtsalt nii palju, et keeruline on midagi välja jätta. Nautige head muusikat, kunsti ning ilma.

Konverents “Eesti keel ja kultuur maailmas V”
Tartus
28.06–30.06

Välismaa ülikoolides töötavaid eesti keele ja kultuuri lektoreid, koolides-seltsides tegutsevaid õpetajaid ning estofiile koondav konverents toimub Tartus 28.–30. juunini 2016. Järjekorras viiendal konverentsil antakse ülevaade viimastel aastatel Eesti ühiskonnas ning eesti keele ja kultuuriruumis toimunust. Konverentsi korraldab Eesti Instituut.

Näitus “Roman Toi 100”
Viljandi vanas veetornis
Avatud kuni 31.08

Kuni suve lõpuni on Viljandis võimalik külastada näitust, millega tähistatakse koorijuhi, helilooja, muusiku ja pedagoogi Roman Toi 100. sünnipäeva. Viljandimaal üles kasvanud Roman Toi on väliseesti koorielu ja laulupidude hing. Sündinud 18. juunil 1916 Kõo vallas, lahkus ta Eestist 1944. aastal Saksamaale ja edasi Kanadasse, kus hoidis elus Eesti mõtet kuni taasiseseisvumise ja praeguse hetkeni.

NOTAFE
Viljandis
27.06–16.07

NOTAFE on nädal aega kestev festival, mil sadakond inimest koondub ühisest kirepunktist lähtuvalt juulikuisesse Viljandisse. Programm sisaldab erinevaid õpitubasid ja etendusi, modereeritud vestlusi, diskussioone nii õpetajate kui esinejatega jms.

XX Muhu tulevikumuusika festival ”Juu jääb 2016”
Muhu saarel
28.06–03.07

Muhu saarel toimuv tulevikumuusika festival “Juu jääb” tähistab sel suvel 20. sünnipäeva. Festival algab 28. juunil ja lõppeb pühapäeval, 3. juulil 2016. Kontserdid toimuvad Muhu saarel ja Saaremaal. Seekordne peaesineja on Suurbritannia muusik ja BBC raadio DJ Gilles Peterson (www.gillespetersonworldwide.com), kes astub Muhus toimuval suursündmusel lavalaudadele 30. juuni õhtul.

Tartu linna päev
Tartus
29.06

Tartu linna päevana tähistataval 29. juunil läheb ooper oma osakonnast juba hommikul linna peale. Eesmärgiks on korraldada Eesti ainsa kolmežanriteatri kodulinnas päev, kus ooperi eest pääsu ei ole – see leiab just linna päevaks kokku seatud põnevate koosluste abil tartlased ja Tartu külalised üles nii kaubamajast kui jõekohvikust.

Lihtsate pillide valmistamise õpituba
Tartu Mänguasjamuuseumi mängutoas
29.06

Tartu Mänguasjamuuseumi mängutoas toimub linna päeval, 29. juunil 2016 kella 11–16 üks vahva õpituba – lihtsate pillide valmistamise õpituba. Pillide meisterdamiseks kasutatakse koduseid materjale: paberit, pappi, teipi, liimi, erinevaid värvilisi kaunistusi ja väikese viguriga herneid.

Rahvamuusikapidu 2016
Türil
30.06–03.07

30. juunist 3. juulini kogunevad Türile rahvamuusikaansamblid ja pillimehed üle Eesti, et maha pidada üks mõnus õppelaager ja minifestival, Rahvamuusikapidu 2016. Kolm suveõhtut 90. juubelit tähistavas Türi linnas saavad olema täis mõnusat muusikat ja kontserte. Rahvamuusikapeo peakontsert toimub 2. juuli õhtul kell 20.00 Türi lauluväljakul, kus kokku tulnud rahvamuusikud mängivad ühiselt kolme päeva jooksul harjutatud lugusid. Esinevad ka parimad Kesk-Eesti pillimehed.

Suur suvine kohtumine. Sõbrad
Estonia kontserdisaalis
30.06

Üles astuvad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja solist Silvia Ilves (tšello). Dirigent Neeme Järvi. Kavas on Leo Weineri (1885–1960) Divertismendid ning Ferde Grofé (1892–1972) süit “Grand Canyon” (1931). Kontserdi patroon on Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves.

Saaremaa suvesimman
Mihkli talumuuseumis
30.06

Juba 30. korda toimub Mihkli talumuuseumi kaunil õuel Saaremaa suvesimman. Esinevad rahvatantsurühmad ja pillimehed Saaremaa eri paigust. Kaasa saab lüüa erinevates õpitubades ja maitsta ehtsat talutoitu.

Kassari kitarrid
Kassaris
01.07–02.07

Kassaris on mitu toredat paika, mis sobivad hästi väiksemate ja õdusamate kontsertide korraldamiseks: Orjaku külamaja, Grill Lest & Lammas, Kassari rahvamaja ja muidugi Kassari kabel. Festivali mõte on tuua saarele õdusa meeleoluga kitarrimuusika kontserte, mis oma proportsioonilt ka Kassari saarega kokku sobivad. Mitte liiga suured, mitte liiga lärmakad, kadakate ja linnulaulu vahele sulanduvad.

XV Hard Rock Laager
Vana-Vigalas
01.07–02.07

Eesti raskeimalt rokkiv festival “Hard Rock Laager” toimub taaskord Vana-Vigalas, sedapuhku 15. korda. Esinejatest on välja kuulutatud Iron Maideni ridadest tuntud Blaze Bayley (UK) oma bändiga ja folk metal’i üks teerajajatest Cruachan Iirimaalt. Kokku astub Vana-Vigalas kahe päeva jooksul kahel laval üles 22 bändi Eestist ja mujalt.

Kabli Päikeseloojangu festival 2016
Kablis
01.07–31.07

Suve südames toimuv neljanädalane festival meelitab Kablisse puhkust veetma Eesti parima muusikavaliku, põnevate kohtumiste, lummava päikeseloojangu ja mõnusa atmosfääriga. Programmis on oma kindla koha leidnud kontserdid džässist folgini, õdusad salongiõhtud, ehedad külasimmanid, kirjandus- ja filmisündmused.

Kontsert “Eesti mehe lood ja laulud”
Haapsalu kuursaalis
01.07

Esinevad Rene Soom (bariton, rahvusooper Estonia) ja Siim Selis (klaver). Armastatud ja unustatud laulud eesti autoritelt: Oit, Naissoo, Raudmäe, Podelski, Vain, Veevo jt

Schilling Festival 2016
Kilingi-Nõmme suveaias
02.07

Väikese, kuid palavalt armastatud Edela-Eesti indiefestivali Schilling jaoks on tänavune aasta eriline. Kätte on jõudnud juubelihõnguline 10. toimumiskord. Korraldajad teevad kõik selleks, et Schilling oleks jätkuvalt seest suurem kui väljast, mahutades ühte päeva ja väikesesse aeda uskumatud esinejad, suurepärase õhkkonna ja võimsad elamused.

Meie Küla Pidu
Lindi küla Pärnumaal
02.07

Väikese rannaküla kokkuhoidev kogukond kutsub juulikuu esimesel laupäeval keskpäevast keskööni kõiki kenasid inimesi oma külla külla. Pakume kõike, mis mahub nimetaja “Ise tehtud, hästi tehtud, südamega tehtud!” alla. Kahel laval astuvad üles Audru valla uhked isetegijad, lisaks hääd ülemeresõbrad: Iiukala Band Hiiumaalt, Kihnu poisid Kihnumaalt. Matvere ja sõbrad tulevad merelauludega, Untsakad teevad simmani ja Dagö teeb suveöise sadamakontserdi.

OMEGA 3
MoKS Kunstikeskus Moostes
02.07–07.08

2. juulil avatakse Mooste Linaseemnejaamas eri kunstivaldkondi siduv kaasaegse kunsti näitus OMEGA 3. Näitusel osaleb 26 kunstnikku Eestist, Lätist, Soomest, USAst, Kanadast ja Inglismaalt. Näituse pidulik avamine toimub 2. juulil kell 17 kontserdi, performance´ite ning kuraatorituuriga.

Popkooripidu 2016
Tartu Laululaval
02.07

Tänavuse, juba viienda Popkooripeo repertuaaris on valik parimaid laule Eesti estraadi-, pop- ja rokkmuusika varasalvest. Laulame ja tantsime ühiselt koos ansamblitega Apelsin, Mahavok, Fix, Traffic, Karavan, Kukerpillid, Justament ja Põhja-Tallinn. Ühendkoori saadab Estonian Dream Big Band.

Linnuse Öömuusika
Vastseliina Piiskopilinnuses
02.07

Traditsiooniline suvine kontsertõhtu, mil kaunis Piusa Ürgoru looduses ning Vastseliina linnuse ajalooliste varemete taustal saab nautida mõnusat muusikat. 2016. aastal pakub musikaalseid elamusi Tõnis Mägi.