Käes on üks äärmiselt mitmekesine nädal, mille jooksul peaks tegevust jaguma nii mõnelegi kultuurisõbrale. 

Camille Laurelli ja Nicolas Audureau’ näitus “Lõppematud elud”
23.09.–16.10.
Tallinna Linnagaleriis

Tallinna Linnagaleriis toimuval rahvusvahelisel näitusel näeb kümne kunstniku mängulisi sõnavõtte kaasajal reaalsuse ja virtuaalsuse vahel aina enam hägustuvate piiride suunal.

LOF prantsuse filmifestival
….–27.09.
Kinos Artis

Sel aastal neljandat korda toimuva LOF-i programmist leiab nii Jean-Luc Godard’i klassikat, värskeid teoseid kui dokumentaalfilmi Isabelle Huppert’ist.

Paul Firnhaberi juubeliüritused Viljandis
…–13.11.
Kondase Keskuses

Viljandis elava ameerika antropoloogi, kirjaniku ja kollektsionääri R. Paul Firnhaberi 80. juubeli pidustused ning kunsti- ja artefaktide kogul põhineva näituse “Leiud” avamine.

Keeltekohvik
26.09.
Kohvik Wabaduses

Euroopa keeltepäeval, 26. septembril kella 16–19 saavad kõik huvilised 15-minutilistes tasuta lühitundides proovida 21 keelt.

Kirjanduslik kolmapäev: Stiiliharjutused
28.09.
Kirjanike Majas

Kavas on Jan Kausi monotükk Raymond Queneau’ “Stiiliharjutuste” põhjal.

Kumu kunstifilmide festival
29.09.–2.10.
Kumu kunstimuuseumis

Toimub teine Kumu kunstifilmide festival KuFF, mis on Eesti esimene ja ainus filmi ning visuaalse kunsti suhetele keskenduv kultuurisündmus.

Eesti fotokunstimess
29.09.–2.10.
Telliskivi Loomelinnakus

Mess tutvustab publikule Eesti parimate fotokunstnike uudset loomingut ja jagab teavet fotokunsti kogumise võimaluste kohta, et huvi korral alustada või täiendada oma isiklikku kunstikogu.

Kirjandus Nigulistes. Valgmik II
29.09.
Niguliste muuseumis

Niguliste muuseumi ja Eesti Kirjanike Liidu programm Antoniuse kabelis. Sarja esimesel loengul astub sõnas ja pildis üles Peeter Laurits. Üritused toimuvad alates septembrist novembrini korra kuus neljapäeviti algusega kell 18.00 Niguliste muuseumis.

Jazz.ee esitleb: Teletorni jazz: Pae Kollektiiv
29.09.
Tallinna Teletornis

Nüüdisdžässiansamblis Pae Kollektiiv ühendavad oma värske energia üheksa andekat noort muusikut. Kirke Karja uusimas loomingus põimuvad džäss, rokk, impressionism ja minimalism. Pae Kollektiivi kuulub eesti džässi noore generatsiooni raudvara.

Konverents “Debora Vaarandi 100”
30.09.
Kuressaare Kultuurikeskuses

Konverentsiga tähistatakse poetess Debora Vaarandi 100. sünniaastapäeva.

Rahvusvaheline muusikapäev 2016
1.10.
Üle Eesti

1. oktoober on rahvusvaheline muusikapäev. Eesti Muusikanõukogu korraldab sel puhul alates 2013. aastast suurejoonelist tasuta kontsertide programmi, kus ühel päeval kõlab elav muusika üle terve Eestimaa.

Laul läts mõtsa
1.10.
Varbuse muusikamõisas

Varbuse muusikamõis avab uue hooaja tõeliste maiuspaladega metallist koorimuusikani. Mõisa salusse viimast suvepäeva ära saatma tulevad tõelised eesti etnomuusika armastajad ansamblist Metsatöll, omaloomingulised popfolgi pehmod Ummamuudu ja Metsamuudu Konnakoor, mis koosneb vaid eesti parimatest koorimuusikutest vanal Võromaal.

120 aastat esimesest filmilinastusest Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones
1.10.
Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones

1. oktoobril tähistatakse üheskoos 120 aasta möödumist päevast, mil siinmail oli esimest korda võimalik näha liikuvaid pilte ehk esimest kinoetendust. Sel puhul tuleb ekraanile taastatud filmiprogramm elava muusika saatel.

Ma pigem tantsiksin sinuga
1.10.–10.11.
Vaba Laval

Lavastus räägib erinevatest inimestest, kes elavad ühe katuse all, mille nimi on “riik”. Uurime põneva talk show formaadi abil, kui hästi tunneme neid samu inimesi, kellega koos elame. Mis oleks, kui paluksid ta tantsule? Ta ütleb “jah”!

Piiriveere sibula ja kala päev Eesti Vabaõhumuuseumis
2.10.
Eesti Vabaõhumuuseumis

Räägitakse setude ja vanausuliste aiandusest ja kalapüügist, õpetatakse hoidistama ja säilitama, tutvustatakse sügisesi piduroogasid. Külavainul rõõmustavad silma ja kõrva seto leelokoorid. Vanausuliste folkloori tutvustab ansambel Suprjadki. Toimub ka sibula ja kala laat.

Comedy Estonia esitleb: Bill Bailey “Limboland”
2.10.
Nordea Kontserdimajas

Comedy Estonial on hea meel teatada armastatud stand-up-staari naasmisest Eestisse oma uue etendusega “Limboland”. Kriitikute arvates on see Bill Bailey parim show üle aastate: “Tõeline õnnestumine,” täpsustab The Guardian.