Uued kultuurisoovitused algavaks nädalaks.

Anni Kagovere näitus “Papagoituba”

25.11.–31.12.2019
A-Galerii

A-galerii Seif muutub varjuliseks saluks, kus võib kohata nii värvilisi tiivulisi kui ka haruldasi ehteid. Väärismetallidest mokumegane-ehted hiilgavad kui kiskjate silmad lopsaka lehestiku varjus.

Helimaastiku loob Helina Tulve ooper “It is getting so dark”, mis on kirjutatud Sei Shonagoni “Padjaraamatu” ainetel.

30. novembril toimub vestlus kunstnikuga. Vestlust juhib kirjanik Kätlin Kaldmaa.

Dagerrotüübid

25.11.2019 – 27.01.2020
Fotomuuseum

Jalo Porkkala dagerrotüübid on jäädvustused lihtsatest argihetkedest, loodusest ja keskkonnast, kus inimese kohalolek on kaudselt nähtav metallist sillakaares, lõpmatusse suunduvates raudteerööbastes või puude varjus tukkuvas paadis. Need on vaiksed fotod, pigem meelepete ja unenägu kui reaalne elu.

Mandy Barkeri näitus “Mere leiud”

25.11.2019 – 9.02.2020
Fotografiska Tallinn

Fotografiska Tallinna talvine avanäitus Mandy Barkeri “Mere leiud” (“Sea of Artifacts”) valutab südant keskkonna seisundi pärast ja juhib inimeste tähelepanu, kuidas plast hävitab loodust meie ümber.

Inglise kunstniku Mandy Barkeri fotodel on esemed, mida ta on leidnud maailma eri paikades plasti kogudes, teisendades need mõjuvateks kunstiteoseks. Tema töödes võib kohata nukukäsi ja kilekotte, jalgpalle ja kingapaelu, rõivaesemeid ja plastlilli.

Denisa Štefanigová näitus “Lama mu peale”

26.11.
Vent Space projektiruum

Selle ühepäevase ürituse näol on tegemist näitusega, kuhu on kõik oodatud tähistama oma keha vaba liikumist koos kangastega.

Riietus: sina, su nahk, su unikaalne stiil, mis iganes sind õnnelikuks teeb, naljakas, särav, eriline, glamuurne, mugav, müstiline, šikk, tähelepanuväärne, kuid peamiselt sina ise!

Ruumitud keha(d)

27.–30.11.
Tallinna Kunstihoone

Tallinna Kunstihoone ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojektis “Ruumitud keha(d)” kohtuvad 27.–30. novembrini kahekaupa Eesti kunsti- ja tantsumaailma loojad, kelle ühistöös sünnivad unikaalsed, vaid ühel õhtul etenduvad performance’id.

Kuraator Evelyn Raudsepp on kutsunud looma performatiivseid teoseid järgmised kolm kunstnikepaari: Edith Karlson ja Sigrid Savi, Rene Köster ja Mark Raidpere ning Flo Kasearu ja Renate Keerd. Kolmel järjestikusel õhtul saab näha kolme koostöö tulemit, mille võtab neljandal õhtul kokku mitmekesine programm vestlustest, muusikast ja koosolemistest.

Ilusad inimesed

27.11.
29.11.
30.11.
Tartu Uus Teater

Ilutööstuse aastakäive on sadu miljardeid eurosid. See kasvab üha. Näib, et me ei tunne, et oleksime sündinud piisavalt ilusatena. Miks me ennast muudame? Mida või keda me otsime? Vastust teab vaid tolm.

“Ilusad inimesed” on Tartu Uue Teatri lavastus, mille jaoks intervjueeris näidendi autor 2019 kevadtalvel inimesi, kes hoolivad oma välimusest ning tunnevad, et ilu on neid mõjutanud ja saatnud läbi elu. Need intervjuud saidki sädemeks selle loo sünnil.

Boy Harsher (USA)

27.11.
Sveta baar

Sünget elektroonilist muusikat viljelev USA duo Boy Harsher esitleb 27. novembril Sveta Baaris värsket albumit “Careful”.

2013. aastal Teen Dreamzi nime all tegevust alustanud duo taga peituvad nimed Augustus Muller ja Jae Matthews. Muller loob helipõhja, kasutades minimalistlikke rütmimustreid ja teravakõlalisi klahvpillipartiisid. Sellele lisanduvad Matthewsi kord laulvad, kord sosistavad või lausa kisendavad vokaalid.

Daamid

28.11.
Teater Endla Küün

Läti teatriauhindadel 2016. aasta parima algupärase näidendi preemia võitnud “Daamid” toob vaatajate ette ühe ebatavalise õhtu kolme täiesti tavalise naise elus. Õhtu, mis on täis dramaatilisi ja valusaid hetki ning väga äratuntavat igapäevast koomikat.

Made in China

28.11.
Rakvere Teater

Ühel päeval hakkab jumalatel igav ja nad otsustavad luua inimese. Inimene on aga ablas olend. Alati on tal midagi veel vaja. Isegi, kui tal mitte midagi ei ole, tahab ta kohe “midagi veel”. Vaatamata sellele, et tal veel mitte midagi üleüldse polegi.

“Made in China” tegeleb inimeste tahtmiste ja jumalate võimaluste sünteesimisega.

TAFF Club. Titoks

28.11.
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja

Titoks – Eesti gypsy-džässi lipulaev!

Virtuoosne, särav, tähelepanupüüdev ja meeletult tehniline, ent samas kõrvale mahe Titoksi helikeel on miski, mis on Eestisse jõudnud alles viimasel sajandil. Kollektiivi muusika viib kuulaja ajamasinas rännakule, kus avastatakse unustatud nostalgilisi meloodiaid, energiast pakatavaid swing’i rütme ja suitsuse salongimuusika sumedat atmosfääri.