Sellel nädalal on soovitused maitsvad, kaunikõlalised ja närvekruttivad.

Lasnamäe pirukafestival

29.07.
Pae park

Lasnamäe on väga mitmekesine, siin elab palju erinevate kultuuride esindajaid. Pirukafestival annab hea võimaluse tutvustada erinevate kultuuride traditsioonilist kööki.

Osalema oodatakse nii eraisikuid kui ka Lasnamäe ettevõtjaid. See on tore päev, kus koduköögis valmistatud pirukaid saab tulla müüma ka teistele lasnamäelastele. Meil kõigil on ju mõni imeline salaretsept, mida võiks teistele tutvustada.

Festivalil saab ka müüa, vahetada ja ära anda seisma jäänud riideid ja asju – toimub kirbuturg.

Päikselõõmane jutustus lapsepõlve näivustest ja hirmudest. Ühekorraga laste julmusest, vampiiridest ja tuumapommikatsetustest. Philip Ridley debüütfilm jääb märkima üht eripärasemat käsitlust lapse maailmanägemisest. Film esilinastus küll 1990. aastal Cannes’i filmifestivalil, kuid kogub tänuväärset vaatajaskonda takkajärgi. Kuulsaim jutt filmi kohta käib nii: mitmekülgne lavastaja Philip Ridley lasknud filmi tarvis viljapõllud käsitsi sobivat tooni värvida. Ehk nii, miks ei.

Linlaste rõõmuks on ellu äratatud 20. sajandi esimese veerandi menukas tava korraldada tasuta suvekontsert, mille kavas on esikohal klassikaline muusika. Tänavust vabaõhukontserti dirigeerib Vanemuise muusikajuht ja peadirigent Paul Mägi. Kontsert toimub Tartu linna ajaloolises südames asuvas looduslikus amfiteatris – Kassitoome orus Toomemäel. Solistidena astuvad üles meie publikule juba hästi tuttavad Aleksandra Kovalevich (metsosopran, Moskva Ooperiteater Helikon), Boldizsár László (tenor, Ungari), Tamar Nugis (bariton) ja noor viiulivirtuoos, vanemuislane Linda-Anette Verte.

Briljantkäsi

27.07.
Aparaaditehase Taskupark

Mäletate küll seda janti, kus tegelane Semyon Gorbunkov (Yuri Nikulin), sõbraliku ja pisut naiivse olekuga pereisa, läheb kruiisile. Ta külastab erinevaid maid, ja saab kruiisilaeval sõbraks ühe teise reisija, Gennadiga (Andrei Mironov).

Istanbuli jõudes eksib Gorbunkov ära ja õiget teed otsides libiseb ning murrab käe jne-jne. Kes kõhutäie naerda soovib, läheb vaatama.

Sweet Spot festival

27.–28.07.
Kultuurikatel

Sweet Spot ei ole vaid muusikafestival (kuigi muusikal on nende kahe päeva jooksul ülioluline roll) – pigem on tegemist elustiilifestivaliga inimesele, kes hindab kunsti, kultuuri ja tänapäevast euroopalikku elustiili. Muusikaprogrammi koostamisel on rõhk eelkõige kvaliteedil, mitte niivõrd žanrilisel piiritlemisel või kuuluvusel.

Reedel, 27. juulil esinevad London Grammar, Trad.Attack!, José González, NOËP, 5’Nizza, Little Dragon, Vaiko Eplik, Miljardid, Chalice, Mick Pedaja, Frankie Animal, Onni Boi ja Mick Moon.

Laupäeval, 28. juulil astuvad üles Ewert and The Two Dragons, Roisin Murphy, Mew, Gilles Peterson, Reket, Mahavok, I Wear* Experiment, Avoid Dave, Leslie Da Bass, Levski, Pyhimys ja Gram-Of-Fun.

Vaade skulptuuri loomisesse

26.07.
Tartu raekoja plats

Prantsuse skulptor Porte Renaud kutsub vaatama, kuidas ta Tartu Raekoja platsil skulptuuri loob, aga ka lagundab. Üritus kuulub kunstniku loominguseeriasse “Cross” (Rist), kus ta inimeste silme all erinevaid materjale vormib, et kujundada neist kordumatu teos. Parema pildi eesootavast saab, kui tutvuda kunstniku eelneva tegevusega tema kodulehel http://www.porterenaud.com/.

XIII Hiiumaa Homecoming Festival

Hiiumaa
Mustpeade Maja
26.–31.07.

Festival sai alguse 2006. aastal, kui tuntud muusikud erinevatest riikidest otsustasid, et soovivad teha oma iga-aastaseid kohtumisi saarel. Nende aastate jooksul on toimunud enam kui 50 kontserti, millel on esinenud muusikud 17 erinevast riigist. Festivali külastajate hulgas on muusikaarmastajaid nii Eestist kui ka mujalt maailmast.

Europa Cantat XX Tallinn 2018

27.07.–5.08.
Erinevad kohad Tallinnas

2018. aastal on Tallinnal au olla esimene linn Baltimaades, mis korraldab Euroopa Kooriühingu algatatud festivali “Europa Cantat”. Festival pakub kooridele ja lauljatele võimalust osaleda erinevates töötubades, laulda vokaalmuusikažanreid alates klassikast ja ooperist kuni popi ja džässini, avastada uusi koorimuusikapärle, töötada koos juhtivate kooridirigentidega, osaleda dirigentide ja heliloojate programmis, kuulata valikut sajast külalisansamblist, saada osa kooride või ateljeede lõppkontserdist ning kohtuda teiste kooride ja lauljatega erinevatest maailma paikadest.

“naise elu” kondase kesuses

24.07.–30.09.
Kondase keskus

23. juulil avatakse Viljandis Brasiilia naivistliku kunstniku Luciana Mariano maalinäitus “Naise elu”. São Paulos sündinud naivistlik maalija pärineb Itaalia ja Portugali immigrantide perekonnast, kus on kolm põlvkonda iseõppinud kunstnikke. Kuigi tema vanaema, ema ja onu tegelesid igapäevaselt kunstiga, ei võtnud varakult maalima hakanud Luciana alguses kunstitegemist tõsiselt, hävitades tööd pärast valmimist. Nagu näha, on asjad nüüd teisiti. Viljandi on sellel ajal vallutanud ka folk, seega oleks ju tore asja lähemalt uurida.