Jõulupühad ja aastavahetus on ukse ees! Tegime kiirel ajal kalendris väikese ringi ja valisime välja kuus sündmust, mis sellisel ajal teile rõõmu pakkuda võiks.

Tartu tantsuklubi: sõpradega aastavahetuse ootuses
27.12.
Tiigi Seltsimaja

Käesoleva aasta viimases Tartu tantsuklubis on teemaõhtu “Sõpradega aastavahetuse ootuses”. Tiigi Seltsimajas saavad kokku mitmesugused muusikud põhja-lõuna suunast Tallinnast Karksi-Nuiani ja ida-lääne joonelt Jõgevalt Kihnuni, kes tulevad suisa sõpruskonniti kohale. Tartu tantsuklubisse on tulemas sellised muusikud ja tantsijad, kel on mahti jõuluaegne rutt tundideks unustada ja nautida üheskoos olemist. Pearõhk on sel korral koosmusitseerimisel. Eks pühadeaeg olegi hea aeg koos meelt lahutada ja  pidusöömaaegade vahel end ka veidi liigutada.

Aastalõpukontsert J. S. Bach “Magnificat” Es-duur
29.12.
Tallinna Kaarli kirik

Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia 100-liikmelise kontsertkoori, Üle-Eestilise Noorte Sümfooniaorkestri ja Eesti parimate džässmuusikute esituses kõlab suur aastalõpukonsert J. S. Bach “Magnificat” Es-duur. Bach on vist küll selline helilooja, keda armastavad kõik. Meie ka, ega me muidu ei soovitaks!

Aastalõpukontsert 2017: Messias
28.12. /29.12
Tallinna Jaani kirik/Tartu Pauluse kirik

Sel korral kõlav GEORG FRIEDRICH HÄNDELI (1685–1759) “Messias”, enim esitatud ja eriti jõuluajal maailma eri linnades sagedasti kuuldav oratoorium, on saanud omamoodi müüdiks, ajastu kultuuri monumendiks. See on Jeesuse lugu kõige laiemas ja sügavamas tähenduses – justkui Uue Testamendi sisukontsentraat, mis suudab tabada midagi kogu kristluse olemusest.
Georg Friedrich Händeli oratoorium “Messias”. Händel on  pühadeaega väga sobiv, seega miks mitte!

Vändakad – illustreeritud liikuv jutustus muusika taustal
27.12.
Fahrenheit 451 raamatutuba

Ja nüüd  midagi hoopis teistsugust, aga väga meeleolukat! Põhja-Ameerika kunstnik Joey Hannaford palub kõiki jutu-, kunsti- ja muusikahuvilisi osa saama väntteatrist. Pärast jõuluaega on just sobiv ennast sisse seada hubasesse Fahrenheidi raamatutuppa, et vaadata kaunist jutustust ja kuulata bandžomängu.

Riho Sibul ja Jaan Sööt “Aastavahetuse kontserdid”
27.12. /28.12. 30.12.
Laitse Graniitvilla/Vanemuise Kontserdimaja/Sakala Keskus

Aastalõpu eel ühendavad legendaarsed Eesti muusikud Riho Sibul ja Jaan Sööt oma jõud, et anda üle seitse kaunist kontserti. Kontsertidel tulevad esitusele laulud mõlema mehe repertuaarist, armastusest taliteeni. Kõlavad nii uuemad lood kui ka aegumatuks lauldud palad, nagu “Imeline laas”, “Sinus endas talv” ja “Lumevärv”.

Ooper täis kirge. Aastavahetuskontsert
29.12.
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja

Ooper täis kirge on glamuurne ja rõõmsameelne galakontsert aastavahetuse meeleolus. Kontserdil kõlavad tuntud aariad ning duetid kuulsatest ooperitest ja operettidest. Esinevad sopranid Ksenia Kuchukova ja Elina Netshajeva, metsosopran Eda Zahharova ning tenor Andrei Bogatch, klaveril Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Helin Kapten.

Kauneid pühi muusika- ja tantsu seltsis, kallid kulturnikud!