Alanud nädal pakub nii põnevaid filmielamusi, nakatavaid tantsurütme kui ka lõbusaid tegevusi koolivaheajaks.

Tantsunädal
23.–29.04.
Viljandimaa

Tantsunädal on nädalapikkune tantsukunsti tutvustav sündmus, mille jooksul valatakse Viljandimaa üle erinevate tantsuilmingute ja -võimalustega. Tantsu jagub igaühele, nii neile, kel huvi tantsu näha, vaadata, kuulda või selle üle arutleda, kui ka neile, kes soovivad ise tantsida.

Kinokontsert kultusfilmiga “Koyaanisqatsi”
25. ja 26.04.
Kino Artis

Kinokontserdil kohtuvad legendaarne Ameerika film ja Belgia päritolu post-rock-kvartett We Stood Like Kings. Projektiga seonduvalt on ansambel loonud uue filmimuusika dokumentaalfilmile “Koyaanisqatsi”, mida esitatakse kinosaalis samal ajal linastuva filmiga.
“Koyaanisqatsi” on mõtisklev ja prohvetlik film, mis algab looduse tasakaalu, rahu ja majeesteetliku ilu näitamisega, millele hakkavad peagi vastanduma inimühiskonna loodud tehismaastike väljad. See on poeem inimeste masinastumisest ja tuimast voolamisest loodusliku katastroofi poole.
Filmile uue muusika loonud kollektiiv We Stood Like Kings sai alguse 2011. aastal ning ansambel kirjutab ja esitab eksklusiivselt omaloomingulist filmimuusikat 20. sajandi kinoklassikale.

XVII Supilinna päevad
25.–29.04.
Tartu Supilinn

Aprillikuu viimasel nädalal toimuvad Supilinna päevad on linnaosa traditsiooniline kevadpidu. Supilinna päevadel toimub palju eri siht- ja vanusegruppidele mõeldud tegevusi, nt ekskursioonid, kunsti- ja kirjandusüritused, kontserdid, koristustalgud, platsipäev, avatud hoovide ja kohvikutepäev.

Flo Kasearu isikunäitus “Aia auk”
25.04.–28.07.
Temnikova & Kasela galerii

Flo Kasearu isikunäitus “Aia auk” koosneb kahest videost ja eksponaatide sarjast.
Videod “De(fence)” (2014) ja “Korea aed” (2016/2018) näitavad kohale kutsutud töötajaid Flo Kasearu Majamuuseumis tegutsemas – aiaauku valvamas ja aiamaastikku kujundamas.
Näitus käsitleb aedu ja auke, piire ja rännet. Eesti iseseisvuse juubeliaastal ja 13. sajandi sõjapealiku Lembitu pealuu otsingute ajal vaatleb Flo, kuidas maa ja seda ümbritsev piir muutuvad natsionalistliku retoorika subjektideks, ning pakub välja mõtte “august” kui avausest, mille kaudu neid uurida. Koos videotega näitab kunstnik leide majamuuseumi aiast, esitledes neid institutsioonile kohaselt pleksiklaasi taha paigutatud eksponaatidena.

Tallinn Larp Festival / Tallinna lühirollimängude festival
27.–29.04.
Eesti Tantsuagentuur

Kutsume osalema lühikestes rollimängustsenaariumites, kus saab kogeda teistsuguseid elusid, erinevaid lugusid, tundeid ja mõtteid. See on omapärane segu improst, osalusteatrist, kus näitlemisoskust pole vaja ning kus lugu sünnib koostöös! Kasutatav keel on enamasti inglise keel, kuid festivalil on ka eestikeelseid mänge.

XIII Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival (HÕFF)
27.–29.04.
Haapsalu kultuurikeskus

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival (HÕFF) on Baltimaade suurim žanrifilmide festival, mis toob publikuni viimaste aastate parimaid, julgemaid ja originaalsemaid põnevus-, fantaasia- ja õudusfilme. Programmist ei puudu ka üha enam populaarsust koguv friigi- ja ekstreemfilmide sektsioon, põnevad eriüritused ning mudapealinna parimad peod!

Traditsioonilise tantsu festival “Sabatants”
27.–30.04.
Erinevate Tubade Klubi

“Sabatants” on Eestis ainulaadne festival, mille eesmärk on hoida ja väärtustada traditsioonilist tantsu. Läbiv joon on elav muusika, eeskujud ning õppimine matkimise teel. Festivali programm koosneb seminaridest, õpitubadest ja tantsuõhtutest, pakkudes tantsumõnu nii algajaile kui ka kogenumaile tantsijaile.
Üles astuvad Hermann Fritzi ansambel (Austria), Kaktu Balles Muzikanti (Läti), Endel ja Hjalmar Enggrön (Pakri-Rootsi), külapillimehed Aivar Arak, Harri Lindmets, Heino Sõna ja Juhan Uppin, ansamblid Mandotrio, Katariina Tirmaste ja Merike Paberits, Duo Mänd/Krüsban ning teised parimad tantsumuusikud.

XI Jõhvi balletifestival
27.04.–5.05.
Jõhvi kontserdimaja

Järjekorras XI Jõhvi balletifestivalil on kohal Peterburi Mihhailovski Teater, Moskva Balletiteater ja Eesti Rahvusballett. Festival teeb kontseptuaalse kummarduse kaasaegsele tantsuteatrile, pakkudes sel korral ainult oma ala tippude modernseid balletilavastusi.

Üle-eestiline avatud kalasadamate päev 2018
28.04.
Üle Eesti, Läänemere teistel kallastel ja sadamates

Külastajad saavad avatud kalasadamate päeval tutvuda sadamatega nii seest kui ka väljast. Kalasadamates saab maitsta kohalikku kalatoitu, kaasa osta värsket kala ja kalatooteid ning võtta osa kogupereüritusest. Igal sadamal on oma programm ja tegevust on tervele perele. Sadamates on kohal kalateadlased, kalakokad; kohapeal saab osaleda käsitöötubades ja käia kalakohvikutes. Külastajate meelt lahutavad paadisõidud ja pillimehed ning lastele toimuvad kalaõpitoad, teadusteater ja õngekoolitused.

Koomiksipäev
28.04.
Maarjamäe lossi filmimuuseum

Koomiksipäeval toimuvad nii eesti- kui venekeelsed töötoad, kuhu on oodatud 9–13-aastased osalejad.
Eestikeelne töötuba toimub illustraator Joonas Sildre juhtimisel. Saab õppida loo jutustamist läbi koomiksi, sh tegelase, jutumulli ning tausta loomist.
Manga ehk jaapani koomiksite stiilis joonistamise venekeelne töötuba leiab aset muuseumipedagoog Galina Zaitseva juhtimisel. Tunni käigus saab õppida kõige levinumaid manga tunnusjooni ja proovida ka uue tegelaskuju loomist.
Filmimuuseumi kinosaalis saab tutvuda Avo Paistiku loodud kuulsa joonisfilmikangelase Klaabu seiklustega. Muu hulgas saab näha, kuidas tuleb Klaabu toime komoses ja Tigeda Kala küüsis.

(p)ÖÖ
29.04.
Nukuteater

Pimeduses peituvast üllatavast ja imelisest kõnelev füüsiline ja mänguline lavastus inspireerib nii väikelast kui ka täiskasvanut. Mängu oluline osa on erinevas mõõdus pappkastid. Publikul on võimalik samastuda tegelastega, kes kogevad sama tunnet, mida nii mõnigi meist on tundnud pimeduses, öösel üksi olles või tundmatu ees julgust kogudes. Loo autor ja dramaturg Andri Luup (Theatrum) on kirjutanud lavastusele meeleolu loovad unejututekstid, mida näitlejad loo käigus jutustavad ja lahti mängivad.
Lavastus esietendub 29. aprillil 2018 NUKU teatri väikses saalis ning on mõeldud eelkõige 5–10-aastastele lastele ja vanematele.