Algaval nädalal soovitame külastada mitmeid põneviad näituseid. Kirjandussõbrad leiavad kindlasti tegevus kirjandusfestivalil Head Read. Tänavakultuuri sõpradel soovitame nädalavahetuseks sõita aga Saaremaale.

Globaalne kontroll ja tsensuur
…. – 18.06.
Tallinna Kunstihoone

Teadmine on võim. Suurim võim on selle käes, kes juhib info liikumist. Kõigi eluvaldkondade digiteerimine ja võrgustumine infosfääris on omavahel ühendanud kõik inimesed kogu maailmas. Kõikvõimalikku sisu ja andmeid luuakse iga päev miljardeid kordi ja saadetakse üle planeedi laiali. Kas ülivõimsate jälgimis- ja tsensuuriinstantside meelevallas olemisest on saanud juba conditio humana, meie kultuuri alustingimus?

Eksperimentaalvormide näitus “PULSS”
… – 20.06.
Kumu kunstimuuseumi jalakäijate tunnel

Kumu kunstimuuseumi jalakäijate tunnelis on avatud Eesti Kunstiakadeemia moedisaini tudengite näitus “PULSS”, mis valmis moedisainer Liisi Eesmaa loomingulisel juhendamisel. Sellisel kujul näitust korraldatakse tunnelis esimest korda.

Lingua franca
22.05., 23.05., 24.05.
Sõltumatu Tantsu Lava

“Lingua franca” on lavastus, mis on algtõuke saanud Valdur Mikita raamatutest. Mõte lükkus lahti eelkõige sünesteesiast ehk mitmiktajust, mis kujutab endast nähtust, kus ühe tundmusega kaasneb ka teise meele virgumine. “Lingua franca” on kevadiselt värske tantsulis-muusikaline lavastus, mis hõlmab rännakut sõnametsadesse, maalimist helikeeltega ja kehamiimitehnilist metsataju

Retrospektiiv: Sõprus Bukowskiga
22.05. – 25.05.2017
Kino Sõprus

Retrospektiivi “Sõprus Bukowskiga” programmi raames jõuab kinolinale neli täispikka mängufilmi. Olgugi et need on oma toonilt väga erinevad, ühendab neid inimlik soojus, mis laseb näha Bukowski roppuse varjus olnud üksindust, kurbust ja ebakindlust. Kindlasti lihtsustab see kinopublikulgi temaga sõprust sõlmida, olgu see kas või ühepoolne.

Piret Mildebergi juubelinäitus “Ammuuuseum”
… – 17.06.
Kondase Keskus

Piret Mildeberg on Kondase Keskusesse toonud osa oma lehmateemalisest kogust, mis koosneb Eesti kunstnike piltidest, objektidest ja raamatuillustratsioonidest, kodu- ja välismaistest mänguasjadest ning India, Nepaali ja Hispaania reisimälestustest. Kogus leidub Eesti tarvaid, India seebusid, Hispaania härgi, Tiibeti jakke – loomi, keda on ajast aega austatud.

Tallinna kirjandusfestival “HeadRead”
24.05. – 28.05.
Tallinn

Kirjanike, kirjastajate ja tõlkijate korraldatav festival on pidu, vestlus ja puhas rõõm. Kirjandusfestivali “HeadRead” programmis on tänavu viie päeva jooksul 75 sündmust, kus astub üles 112 kirjanduslikku esinejat nii Eestist kui ka välismaalt.

Naine pildil
26.05.
Kino Artis

Film eesti kunstnikust Laurentsiusest. Kunstnik Lauri Sillak ehk Laurentsius alustab oma värske näituse maalimist tavatus kohas – tühjaksjäänud puumajas Tallinna südalinnas. Majas, mis on kuulunud eesti filmi- ja fotokunsti loojale Johannes Parikasele ja tema naisele Lillile.

Loeng “Kas ajaleht oli rahva teejuht?”
26.05.
Eesti Rahva Muuseum

Alates 1766. aastal ilmunud ajakirjast “Lühhike õppetus…” tahtis iga eestikeelne ajakirjanduslik väljaanne olla rahva harija ja kasvataja. Miks seda taheti ja milles see väljendus, sellest räägib ajakirjandusloolane Krista Aru. Kas rahvas lugejana usaldas ajalehte ja ajakirja, kes teda kasvatada ja harida tahtsid? Kuivõrd püüdis ajakirjandus eesti inimest, kultuuri ja ühiskonda kujundada?

ARS-i avatud ateljeede päev
26.05.
ARSi maja

ARS-i ateljeed avavad oma uksed külalistele juba kolmandat korda. Sel aastal osaleb üritusel üle viiekümne kunstniku ja kollektiivi, kelle tööpaik on ARS-i maja. Toimuvad näitused, töötoad, kontserdid ja palju muud.

Haapsalu graafilise disaini festival 2017
27.05. – 01.07.
Haapsalu

Iga-aastane festival keskendub autori loomekäekirjale graafilises disainis. Eksponeeritakse 100 parimat kultuuriplakatit ja valitakse 10 parimat plakatikujundajat. Festivali avapäeval toimub avatud seminar.

 Suur maalilaupäev
27.05.
Kadrioru kunstimuuseum

Mai viimasel laupäeval, 27. mail 2017 kella 13.00–17.00 toimub Kadrioru kunstimuuseumis ja selle ümbruses traditsiooniline suur maalilaupäev, mis pakub elamusi kõikidele kunstihuvilistele.

Kuressaare tänavafestival
27.05. – 28.05.
Kuressaare

Linnaruumifestival, mis on pühendatud kõikidele avatud meeltega inimestele nii linnast kui maalt. Kuressaare tänavafestival toob kesklinna ja parki tänavatoidu, muusika ja tantsu, Eesti disaini, tänavakunsti, käsitööõlle, veini, kirbuturu, antiigi ja vanavara ning palju muud.