Seekordsetes nädalasoovitustes on Urvastes etenduv lavastus “Põgenik”, koomiksite, maalide ja fotode näitused Kumus, Viinistus ning Fotografiskas, Curly Stringsi koostöö The April Verch Bandiga ja Hendrik Sal-Salleri koostöö Raivo Tafenauga, filmidest mõistagi Jaak Kilmi “Minu spioonist isa” ja Maimikute “Minu näoga onu”. Lisaks tähistatakse Kadrioru lossi- ja pargiansambli sünnipäeva ning meenutatakse Edith Piafi ja II-st maailmasõda.
Põgenik
15.07.
16.07.
19.07.
20.07.
21.07.
Urvaste Villike teatritalu
“Põgenik” on Jaan Kaplinski nägemuslik ning emotsionaalne tekst eestlusest ja eesti inimese väärtushinnangutest. Lugu vabaduseihast, inimväärikuse säilitamisest ning rahvusena püsimajäämisest. Võitlusest nii välise kui sisemise orjuse vastu. Oleme me saanud vabaks või kammitseb meid jätkuvalt mürgina verreimbunud orjahing? Traagiliste sündmuste ahel paigutub küll sajandite tagusesse mõisaorjuse aega, kuid peegeldab üldistavalt ka meie tänase inimese hingemaastikku.
Esietendus 13. juulil 2019
Näitus “Pesakond 25”
15.07.–4.08.
Kumu kunstimuuseum
Madis Otsa legendaarne koomiks “Pesakond” tähistab 25. sünnipäeva. Selle puhul on koomiks leidnud tee Kumu kunstimuuseumisse, hõivates alternatiivse näitusepinna Kumu 3. korruse koridoris.
Korraga muutub nähtavaks veidra arhitektuurilahendusega nišš Weizenbergi portreebüstide kõrval, mille olemasolu ja potentsiaal avaneb möödujale alles nüüd, koos “Pesakonna” juubelinäitusega.
Sandra ja Helen Sirbi näitus “Traces: Tootemid ajale”
15.07.–7.08.
Viinistu Kunstimuuseum
“Traces” on kahe õe koostöö eksperimentaalne sümbioos, mis kohaspetsiifilise installatsiooni raames käsitleb sama teemat erinevate meediumite kaudu. Tulemuseks on maalide ja fotode dialoog ruumis, mis moodustavad teineteist täiendades uusi tähenduslikke narratiive.
Näitus on jätk eelmise aasta novembris toimunud esimesele koostöö näitusele “Traces” Tallinna Portreegaleriis.
Anna-Stina Treumundi näitus “Lilli, Reed, Frieda, Sabine, Eha, Malle, Alfred, Rein ja Mari”
15.07.–15.09.
Fotografiska Tallinn
Näitus räägib Eesti naistest, nende ajaloost ning valikutest, millega nad kaasaegses ühiskonnas märgatavat mõju avaldasid.
Anna-Stina Treumund (1982–2017) alustas antud fotosarja loomist pärast seda, kui oli mõistnud, et Eestis olid lesbide, feministide ja mittenormatiivsete naiste lood seni peidus olnud või vähemasti avalikult kajastamata jäänud. Algmaterjalina kasutas kunstnik arhiiviallikaid, ajalehti, kirikuraamatuid, kohtu- ja politseidokumente ning rahvapärimust, sest just sel teel ongi taoliste naiste elulood meieni pärandunud.
Rock’n’Jazz. Hendrik Sal-Saller ja Raivo Tafenau bänd
17.07.
Haapsalu kuursaal
Ükski rock-ansambel ei saa läbi tugeva front-man’ita. Hendrik Sal-Saller seda kahtlemata on! Tema suitsune tämber ja isikupärane laulumaneer jäävad meelde esimesest kuulamisest.
Raivo Tafenau on oma saksofoniga juba aastakümneid intrigeerinud, pannud kokku kümneid erinevaid kooslusi, alates duodest, lõpetades suurte bigbändi koosseisudega. Seekord lüüakse koos teiste jazzmuusikutega kaardid sassi ning uue kuue saavad nii mõnedki rock-muusika klassikasse kuuluvad teosed kui ka Sal-Salleri sulest pärinevad aegumatud hitid.
The Heritage Projekt: Curly Strings & April Verch Band (Kanada)
17.07.
Luke mõis
20.07.
Hiiumaa
21.07.
Kirsi Talu
Curly Strings on ühendanud jõud Kanada Ottawa orust pärit virtuoosse trioga The April Verch Band.
Kontserdil kombatakse kahe riigi muusikalise pärandi piire, ühisosa ning samas väärtustatakse mõlema juuri. See on põnev muusikaline rännak täis pakatavat energiat, laulu, tantsu ja rõõmu ning välja ei jää ka juba rahva südameid võitnud Curly’de kuulsamad lood.
Suvine välikino: “Minu spioonist isa”
17.07.
Aparaaditehase Taskupark
“Minu spioonist isa” on lugu tüdrukust, kes saab 1978. aastal võimaluse sõita New Yorki, et külastada Nõukogude Liidu diploomatilisel missioonil olevat isa, kuid avastab end hoopis suurriikide luuremängude keskelt ja peab tegema valiku, mis lõikab ta igaveseks ära oma eelmisest elust.
Isiklikke arhiivimaterjale, vaatlevat dokki ja taaslavastusi kasutades, elustab film 1970ndate lõpu Külma sõja atmosfääri, millesse on põimitud ootamatult uude ja tundmatusse maailma sisenenud noore naise väga isiklikud mälestused.
Kadrioru sünnipäev
20.–22.07.
Kadrioru park
Kadrioru lossi- ja pargiansambli 301. aastapäeva tähistamiseks korraldavad Kadrioru kunstimuuseum ja Kadrioru Park kolmepäevase Kadrioru sünnipäevafestivali.
20.–22. juulil toimuvad Kadrioru pargis ning seal asuvates ajaloolistes hoonetes mitmed põnevad tegevused ja suurejoonelised kontserdid, kuhu on oodatud igas vanuses külalised.
Festival 7 linna muusika. “Edith Piaf ja II maailmasõda”
20.07.
Mäetaguse mõis
Hõrk prantsuse õhtu – Edith Piafi laulud ja katkendid Remarque’i “Triumfikaarest” viivad publiku teise maailmasõja aegsesse Pariisi. Laval on tükike hotelli International vestibüülist, meeleolu loob heli- ja valguskujundus. Lauljatar Rebecca Kontus esitab akordioni, klaveri ja kontrabassi saatel Piafi tuntumaid laule, sh “L’accordeoniste” ning “Non! Je ne regrette rien”. Remarque’i romaani katkendeid loeb näitleja Üllar Saaremäe.
Tasuta!
Suvine välikino: “Minu näoga onu”
21.07.
Holmi park, Tartu
Andres Maimiku ja Katrin Maimiku tragikomöödia “Minu näoga onu” räägib pealesunnitud lähedusest, õnneotsingust ja andestamisest, pakkudes naeru läbi pisarate ja pisaraid läbi naeru.
Osades: Rain Tolk, Roman Baskin, Evelin Võigemast, Maarja Mitt, Eve Kivi, Jarek Kasar, Carmen Mikiver jt
Tasuta!